فناوری اطلاعات

قطع سرویس‌های ارسال پیامک به دستور مراجع قضایی

به دستور مراجع قضایی فعالیت سرویس‌های پیام کوتاه تا اطلاع ثانوی قطع شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امروز، جمعه ۲۲ مهرماه، تعدادی از فعالان حوزه فضای مجازی از اختلال و قطعی ارسال پیامک برای سرویس‌های پیام کوتاه خبر داده است. در تصویری که از پیام مربوط به این اختلال منتشر شده نوشته شده است:پیرو اطلاعیه دستور قضایی تمامی سرویس‌های پیامک کوتاه تا اطلاع ثانوی در سراسر کشور قطع است.

قطعی سرویس‌های ارسال پیامک

در پیام دیگری که در فضای مجازی و در تاریخ بیست‌ودوم مهر منتشر شده است نیز به همین قطعی سرویس اشاره شده است. با وجود این قطعی سراسری در سرویس ارسال پیام کوتاه در واقع روند ثبت نام یا ورود به پلتفرم‌های داخلی مختل شده است.

قطعی سرویس‌های ارسال پیامک

فعالان حوزه فضای مجازی هم در صفحات شخصی خود به این خبر واکنش نشان داده و به انتقاد از ایجاد اختلال در فعالیت سرویس‌های پیام کوتاه پرداخته‌اند. یکی از این فعالان در این خصوص نوشته است: «به سرویس‌های ارسال پیامک که عموماً کسب‌وکارها برای هویت‌سنجی و ارسال رمزهای یک بار مصرف استفاده می‌کنن، دستور دادن که ارسال پیامک برای مشتریانشون رو غیر فعال کنن. عملا ثبت نام یا ورود در سرویس‌های داخلی ازطریق پیامک مختل شده؟!»

توییت قطعی سرویس‌های ارسال پیامک

سعید سوزنگر، یکی از فعالان حوزه امنیت شبکه، نیز با تأیید این موضوع از بروز این اختلال از چند روز قبل خبر داده و اعلام کرده است که حتی با وجود ارائه تعهد نیز سرویس پیامک فعال نشده است.

توییت قطعی سرویس‌های ارسال پیامک

کاربری هم به این نکته اشاره کرده است که با وجود قطع شدن فعالیت سرویس‌های ارسال پیام کوتاه ورود به سرویس‌ها، فرستادن نوتیفیکشن و پیامک از طریق این سرویس‌ها غیر ممکن شده است.

توییت قطعی سرویس‌های ارسال پیامک

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا