اجتماعی

قرار گاه مرکز اربعین در سازمان راهداری تشکیل شده است

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، از تشکیل قرار گاه مرکز اربعین در سازمان راهداری خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود در اربعین امسال بیش از ۵ میلیون نفر به کربلا مشرف شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد تیموری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان زنجان، با بیان اینکه در ساختارها مشکل داریم، اظهار داشت: علاوه بر این امروز مشکل اصلی ما نبود اعتبارات مناسب و پایدار است.

وی تصریح کرد: سالیانه برای نگهداری و ایمن سازی ۲۲۱ هزار کیلومتر راه به غیر از راههای روستایی بیش از ۱۵۰ هزار میلیارد تومان پول نیاز است و در بهترین شرایط نیز زیر ۳۰ هزار میلیارد تومان پول داریم.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، سازمان راهداری را ابرسازمانی اعلام کرد و افزود: حجم کار حوزه حمل و نقل جاده‌ای بسیار زیاد است.

تیموری با بیان اینکه بیش از ۵۰۵ میلیون تن بار در سال توسط ناوگان جاده‌ای جا به جا می‌شود، ابراز کرد: این میزان بار توسط ۳۶۰ هزار دستگاه کامیون جابه جا می‌شود.

وی با بیان اینکه ۱۰۰ میلیون نفر در سال توسط ۳۶ هزار ناوگان حمل و نقل مسافربری جا به جا می‌شود، افزود: طی سال گذشته ۹.۳ میلیون تن بار از طریق ناوگان جاده‌ای به صورت ترانزیت جابه جا شده است.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، افزود: هزار شرکت حمل و نقل بین المللی با ۶۱۰ هزار راننده حرفه‌ای که کارت هوشمند دارند در سطح کشور فعالیت می‌کنند.

۹ درصد ارزش افزوده کشور در بخش حمل و نقل جاده‌ای تولید می‌شود

تیموری متذکر شد: ۹ درصد ارزش افزوده کشور در بخش حمل و نقل جاده‌ای تولید می‌شود و ۹۰ درصد از جابه جایی بار مسافر از طریق ناوگان جاده‌ای می‌باشد.

وی گفت: در بخش حمل و نقل ریلی و هوایی جابه جایی محدود است و بیشترین سهم,جابه جایی مربوط به حمل و نقل جاده‌ای است.

معاون توسعه مدیریت و برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور، ابراز داشت: حمل و نقل جاده‌ای در صف مقدم بحران کشور است و همیشه اولین ارگان بوده که در صحنه حاضر شده است.

تیموری با بیان اینکه در ایام کرونا حمل و نقل جاده‌ای فعال بود و مدیریت لازم را کرد و هیچ گونه کمبود کالایی در کشور نداشتیم، گفت: خوشبختانه سازمان راهداری با داشتن نیروی انسانی توانمند همیشه فعال است.

وی از تشکیل قرار گاه مرکز اربعین در سازمان راهداری خبر داد و ادامه داد: پیش بینی می‌شود در اربعین امسال بیش از ۵ میلیون نفر به کربلا مشرف شوند که این تعداد در زمان برگشت از زیارت اربعین افزایش خواهد یافت و حجم بالایی از خدمات را نیاز دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا