اجتماعی

فعالیت 12 مدرسه تک‌ دانش آموزی در استان زنجان

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان گفت: 12مدرسه تک دانش‌آموزی در استان زنجان فعال است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی اسماعیلی در جلسه شورای آموزش‌وپرورش استان زنجان، با بیان اینکه روند مناسبی در بحث افزایش پوشش تحصیلی و کاهش بازماندگان از تحصیل در استان وجود دارد، اظهار داشت: این امر در راستای اجرای اصل 30قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و فرمایشات مقام معظم رهبری برای پوشش تحصیلی همگانی است.

وی با بیان اینکه میزان پوشش تحصیلی مقطع ابتدایی در استان از میانگین کشوری 1.3 درصد بالاتر است، تصریح کرد: استان زنجان در زمینه جذب و پوشش تحصیلی دانش‌آموزان 6 تا 12 ساله رتبه نخست را در بین استان‌های کشور دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه با کمک سازمان‌های مرتبط، عدد بازماندگان از تحصیل هر روز کوچک‌تر می‌شود، اضافه کرد: تا پایان سال تلاش‌ها برای کوچک‌تر شدن این اعداد تداوم خواهد داشت.

اسماعیلی از فعالیت 12مدرسه با یک نفر دانش‌آموز در استان خبر داد و گفت: 187مدرسه ابتدایی نیز در استان زیر 10نفر دانش‌آموز دارند و 30مدرسه عشایری نیز امسال در استان فعال شده است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با یادآوری اینکه جمعیت جامعه هدف نیازمند آموزش در مقطع ابتدایی در استان 116هزار و 818نفر است و 846دانش‌آموز بازمانده از تحصیل را در این مقطع شناسایی کرده‌ایم، افزود:  در برخی موارد دلایلی همچون بیماری و امکان نداشتن حضور دانش‌آموز در مدرسه باعث بازماندگی از تحصیل است و گاهی برخی والدین نیز تمایلی برای این امر نشان نمی‌دهند.

وی با بیان اینکه شمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل در مقطع متوسطه اول در استان 1952نفر است، گفت: این تعداد 3.8 درصد جمعیت دانش‌آموزان این مقطع در استان است. سال قبل 2787مورد بود که امسال نزدیک به 900نفر کاهش داشتیم.

اسماعیلی با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های پیش روی آموزش مجدد بازماندگان از تحصیل شناسایی آنان است که در این حوزه نیازمند همکاری سایر ارگان‌ها و نهادهای مرتبط هستیم، تاکید کرد: گاهی شاهد تغییر مداوم شماره تلفن‌ها و آدرس منازل هستیم که این امر سبب می‌شود پیگیری‌ها منجر به نتیجه نشود.

وی با توضیح اینکه 7443نفر از دانش‌آموزان مقطع متوسطه دوم در استان بازمانده از تحصیل هستند، بیان کرد: این تعداد نیز 16درصد کل دانش‌آموزان این مقطع در استان را شامل می‌شود. این رقم در سال گذشته 8750نفر بود که امسال این میزان کاهش نشان می‌دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا