با ما همراه باشید

ورزش

فعالیت ۱۴۰ورزشکار ناشنوا در زنجان

مدیرکل بهزیستی استان: در حوزه توانبخشی ۲۲ هزار و ۲۳۷ نفر را زیرپوشش داریم که از این تعداد ۲ هزار و ۹۷۹ پرونده مربوط به افراد دارای معلولیت شنوایی است.

منتشر شده

در

فعالیت ۱۴۰ورزشکار ناشنوا در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اظهار داشت: بهزیستی زنجان از ۱۴۰ ورزشکار دارای معلولیت شنوایی حمایت می‌کند.

وی افزود: کنوانسیون حفظ حقوق افراد دارای معلولیت استفاده از زبان اشاره را به رسمیت می‌شناسد و ترویج می‌دهد که این نشان می‌دهد که زبان اشاره با زبان‌های گفتاری برابر است و کشورها را ملزم می‌کند تا یادگیری آن را تسهیل کنند و هویت زبانی جامعه ناشنوایان را ارتقا دهند.
 
این مقام مسئول گفت: در حوزه توانبخشی ۲۲ هزار و ۲۳۷ نفر را زیرپوشش دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۹۷۹ پرونده مربوط به افراد دارای معلولیت شنوایی است و یک هزار و ۳۴۷ نفر از این افراد مستمری بگیر و مابقی از سایر خدمات بهزیستی بهره‌مند هستند.
 
مدیرکل بهزیستی استان زنجان با اشاره به غربالگری شنوایی نوزادان در ۱۰ روز اول تولد، گفت: بهزیستی استان زنجان اقدام به غربالگری شنوایی نوزادان و شناسایی اختلالات شنوایی در ۱۰ روز اول تولد کودک می‌کند و این در حالی است که کاهش ذخیره لغات، کاهش حافظه شنیداری، هجی کردن لغات و افت تحصیلی از مشکلات افراد ناشنوا به شمار می‌رود.
 
محمدی تعداد دانش‌آموزان دارای معلولیت شنوایی را ۲۶۷ نفر بیان کرد و گفت: در سال گذشته ۵۸ کودک کم شنوا و ناشنوا از خدمات کاشت حلزون، دریافت سمعک، و… بهره‌مند شده‌اند.
 
مدیرکل بهزیستی استان زنجان افزود: این سازمان با توانمندی سازی ناشنوایان تلاش دارد این قشر را برای حضور در جامعه آماده کند که در این راستا پرداخت کمک هزینه تحصیلی به دانشجویان و کمک هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان ناشنوا، وسایل کمک توانبخشی، حرفه‌آموزی و مشوق‌های حمایتی برای کارفرمایان در صورت به کارگیری فرد معلول از دیگر خدمات بهزیستی است.
 
 محمدی با اشاره به فعالیت ۱۴۰ ورزشکار دارای معلولیت شنوایی گفت: همه مسوولان دستگاه‌های دولتی و غیردولتی که در زمینه ارتقای ورزش افراد دارای معلولیت مسوولیتی برعهده دارند باید برای ایجاد انگیزه و اعتماد به نفس آنان تمام تلاش خود را در راستای فراهم کردن امکانات به کار گیرند تا ورزشکاران بتوانند با پشتکار بیشتر به تلاش خود ادامه دهند.
 
وی با تاکید بر اجرای قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و ایجاد بستر مناسب در راستای دسترسی برابر به فرصت‌ها و امکانات عمومی افزود: استفاده از علائم هشدار دهنده، طراحی اپلیکیشن‌های ویژه حوادث افراد دارای معلولیت، تجهیز ادارات و دیگر ارگان‌ها به سامانه‌های تصویری و نوشتاری از مهمترین فعالیت‌ها در حیطه مناسب‌سازی و برابری فرصت‌ها برای افراد دارای معلولیت شنوایی در هنگام بروز حوادث است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ورزش

کسب نشان نقره و برنز قهرمانی جوانان کشور توسط سوارکاران زنجانی

دبیر هیات سوارکاری استان زنجان گفت: سوارکاران زنجانی با درخشش در رقابت‌های پرش با اسب قهرمانی جوانان کشور، صاحب نشان‌های نقره و برنز شدند.

منتشر شده

در

توسط

کسب نشان نقره و برنز قهرمانی جوانان کشور توسط سوارکاران زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در این دوره از مسابقات که به میزبانی تهران و در رشته ی پرش با اسب برگزار شد ، هفت ورزشکار زنجانی ، به مصاف حریفان خود رفتند و در پایان ، دو سکو از آن سوارکاران زنجانی شد.

حسین بازرگانی تصریح کرد: در این دوره از رقابت‌ها پوریا زنجانی با اسب کارتونو توانست بعد از متین رضاخانلو از تهران به مقام نایب‌قهرمانی رسیده و مدال نقره را کسب کند.

وی افزود: عرشیا نجفی‌نیا نیز به عنوان یکی دیگر از سوارکاران زنجانی حاضر در این رقابت‌ها توانست با اسب فلوشیا به مقام سوم رسیده و دومین مدال زنجان را تصاحب کند.

دبیر هیات سوارکاری استان زنجان با اشاره به اینکه این رقابت‌ها با حضور رئیس و دبیرکل فدراسیون سوارکاری برگزار شد، عنوان کرد: نتیجه‌ای که ورزشکاران زنجانی در این دوره از مسابقات به دست آوردند در نوع خود بی‌نظیر بود و آمار به دست آمده در این رویداد نسبت به ادوار گذشته، عملکرد بی‌سابقه‌ای است.

بازرگانی با بیان اینکه استان زنجان بیش از ۱۰۰ سوارکار سازمان‌یافته در حوزه پرش با اسب دارد، ابراز کرد: خوشبختانه سوارکاری زنجان در سال‌های اخیر به لحاظ کمّی و کیفی ارتقا یافته و عملکرد ورزشکاران استان در رقابت‌های اخیر حاکی از پیشرفت قابل توجه و اهتمام به این رشته در استان بوده است.

ادامه مطلب

ورزش

اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی مفرح برای بانوان در هفته ی تربیت بدنی

معاون ورزش بانوان گفت:برنامه های ورزشی بانوان همواره ودر طول سال اجرا می شود و مختص هفته ی تربیت بدنی نیست و تنها جهت گرامیداشت این هفته اجرای برنامه ها به صورت فشرده تر و بیشتر خواهد بود.

منتشر شده

در

توسط

اجرای مسابقات و برنامه های ورزشی مفرح برای بانوان در هفته ی تربیت بدنی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،شهلا کاظمی از برگزاری برنامه تطبیقی محله محور ویژه جانبازان و معلولین به مناسبت پاسداشت روز پارالمپیک، برگزاری ورزش صبحگاهی(با رعایت پروتکل های بهداشتی و ارائه کارت واکسیناسیون کووید19) ویژه شاغلین شامل حرکات کششی و بازیهای مفرح با زمانبندی ادارات( 10 دستگاه در ساعتهای مشخص 7/30الی 9/30 ) کلیه شهرستانها با همکاری هیات ورزشهای همگانی، برگزاری دوره آسیب شناسی فرهنگی در ورزش در تاریخ 1400/07/26 در کلیه شهرستانها ویژه نواب روسا و مربیان ورزشی با استفاده از اساتید مجرب، اجرای طرح طبیعت گردی و دوشنبه های پیاده روی بطور همزمان در تاریخ 1400/07/27 در کلیه شهرستانها با تمام مربیان با شعار هفته تربیت بدنی، اجرای مسابقات ورزشی بومی محلی در رشته های طناب زنی، دال پلان و پرتاب توپ و پنالتی در تمامی شهرستانها بصورت آزاد در فضاهای باز (در طول هفته تربیت بدنی و ورزش )، اجرای مسابقات گلف،دارت ، فوتبال دستی و پرتاب توپ بسکتبال ویژه بانوان شاغل در کلیه شهرستانها، اجرای مسابقات تیراندازی ویژه بانوان شاغل دستگاههای اجرایی زنجان و خرمدره، اجرای پویش ورزش در خانه (اجرای 10 نوع حرکات کششی ) ویژه بانوان شاغل بمدت 5 ثانیه (ارسال فیلم و کلیپ ) در کلیه شهرستانها، اجرای پویش مجازی پیاده روی بانوان شاغل دستگاههای اجرایی از خانه تا محل کار مورخ 1400/07/29همراه با اهدای جوایز با تعیین شعار هفته در کلیه شهرستانها و برگزاری مسابقات در فضای مجازی در رشته آمادگی جسمانی (فیلم ویدئوی 59 ثانیه ای ) در کلیه شهرستانها را برخی از برنامه های در حال اجرای این هفته برشمرد.

 معاون امور ورزشی بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان  همچنین با بیان اینکه بانوان سالم و شاد و با نشاط و پویا سازندگان جامعه ای سالم و مترقی خواهند بود از بانوان استان در تمامی اقشار خواست تا ورزش را در سبد خانوار خود قرار داده و برای آن وقت و هزینه در نظر بگیرند چرا که این سرمایه گذاری مطمئنی برای آینده ی خود و فرزندانشان و نسل های آینده خواهد بود.

ادامه مطلب

ورزش

برپایی ایستگاه تندرستی رایگان در زنجان

دبیر هیات پزشکی ورزشی زنجان گفت : همزمان با سراسر کشور طرح سراسری برپایی ایستگاه رایگان تندرستی در هفته تربیت بدنی و ورزش درزنجان اجرا می شود.

منتشر شده

در

توسط

برپایی ایستگاه تندرستی رایگان در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بیتا بدلخانی اظهار داشت: ایستگاه سلامت با همکاری هیات پزشکی ورزشی و اداره کل ورزش و جوانان مورخ ۲۶ مهر از ساعت ۱۱:۳۰ الی۱۳:۳۰ در مجموعه ورزشی انقلاب برپا خواهد شد.

بدلخانی به استقبال خوب شهروندان و اجرای موفق ایستگاه های رایگان تندرستی در سالهای گذشته اشاره کرد و گفت: همکاری خوب شهروندان با جامعه ورزش تصمیم بر تکرار این طرح در هفته تربیت بدنی شد.

وی تصریح کرد: از آنجایی که درصد بالایی از افراد جامعه به بیماریهایی چون فشار خون و دیابت مبتلا هستند لذا، به مناسبت هفته تربیت بدنی ایستگاه سلامت در زمینه های تست فشار خون، قند خون، روانشناسی، مشاوره تغذیه وВМI به شهروندان و جامعه ورزش ارائه خدمت خواهد کرد.

دبیر هیات پزشکی ورزشی استان زنجان با اشاره به اینکه هیات پزشکی ورزشی استان زنجان پشتیبان ورزشکاران و حامی سلامت همگانی است، خاطرنشان کرد: برآنیم تا با برنامه ریزی و مدیریت به منظور ارتقا سطح سلامت جامعه ورزش خدمات مطلوب و کارآمدی را در زمان و مکان مناسب به جامعه ورزش و ورزشکاران ارائه نماییم.  

ادامه مطلب

برترین ها