اجتماعی

فضاهای آموزشی حوزه سینما نیازمند بازنگری است

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: فضاهای آموزشی حوزه سینما نیازمند بازنگری است تا بتوانیم استعدادهای این حوزه را پروش دهیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد خزاعی با اشاره به اهداف سفر به استان های کم برخوردار و  لزوم بازدید میدانی و آشنایی و دریافت شناخت نزدیک از مشکلات و کاستی اظهار داشت: در حال برنامه ریزی جهت افزایش پرده‌های در این دولت به ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ هستیم. 

وی افزود: فضاهای آموزشی حوزه سینما نیازمند بازنگری است تا بتوانیم استعدادهای این حوزه را پروش دهیم. 
 
رئیس سازمان سینمایی کشور با اشاره به هنرمندان نامی استان در عرصه سینما خاطرنشان کرد: استان زنجان فیلمسازان و استعدادهایی سینمایی خوبی دارد از جمله هنرمندان موفقی همچون سیدرضا میرکریمی، جمال شورجه، اکبر اوصانلو و… از همین استان جزو افتخارات سینمای ایران به شمار می‌آیند. 
 
خزاعی افزود: خوشبختانه در همه‌ استان های کشور ظرفیت ها و استعدادهای قابل توجهی داریم و زنجان یکی از استان های مهم در حوزه فرهنگ و هنر است.
 
این مقام مسئول عنوان کرد:باید شرایطی را در استان‌ها فراهم کنیم که هنرمندان در استان‌های خود بتوانند به تولید فیلم بپردازند و اثر خلق کنند.
 
وی تصریح کرد: وقتی زیرساخت‌های موجود در شهرستان را بررسی می‌کنیم، مشاهده می‌شود که مشکلات عدیده‌ای در این خصوص وجود دارد که این مشکلات نیاز به بازسازی و نوآوری کاملی دارند. همچنین در برخی از استان‌ها سینماها به دلایل مختلفی تعطیل شده‌اند.

 
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور خاطرنشان کرد: در برخی استان‌ها سینماها تعطیل شده‌ و در همین راستا دولت وظیفه تشویق و سرمایه‌گذاری در این خصوص را دارد تا فضای جدیدی فراهم شده و مردم بتوانند از سالن‌های استاندارد استفاده کنند، به همین خاطر این برنامه توسعه فرهنگی دولت است که اهتمام می‌کند تا سال ۱۴۰۴ به خواسته‌های خود در استان‌ها و شهرستان‌ها برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا