با ما همراه باشید

اقتصاد

فروش اقساطی مسکن مهر در زنجان به صفر رسید

سرپرست شعب بانک مسکن استان زنجان گفت:طی هفته گذشته آخرین فروش اقساطی مسکن مهر انجام شد و زنجان تنها استانی است که فروش اقساطی مسکن مهر را به صفر رساند و پرونده بسته شد.

منتشر شده

در

فروش اقساطی مسکن مهر در زنجان به صفر رسید

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در چهارمین جلسه شورای مسکن استان که با حضور افشارچی، استاندار زنجان و سایر دستگاه‌ها و ادارات عضو در سالن پیامبر اعظم استاندار ی زنجان تشکلیل شد، بر استفاده از همه ظرفیت ادارات، برای تحقق تکلیف استان در قانون جهش تولید مسکن تاکید شد.

مهدی جمالوندی در جلسه شورای مسکن در محل استانداری زنجان،اظهار داشت: بانک مسکن در ساخت مسکن نسبت به پرداخت تسهیلات تلاش لازم را دارد.

وی با بیان اینکه در استان زنجان ۸ هزار و ۹۲۴ واحد مسکونی برای دریافت تسهیلات به بانک مسکن معرفی شده است،اظهار کرد: از این تعداد دو هزار و ۹۸۴ واحد منجر به عقد قرار داده شده است.

سرپرست شعب بانک مسکن استان زنجان با بیان اینکه سرعت کار در تزریق اعتبارات به پروژه های مسکن روند خوبی به خود گرفته است،گفت: با توجه به ادغام طرح اقدام ملی و طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۱۶ هزار واحد افتتاح حساب انجام داده و بیش از ۱۰ هزار نفر واریزی داشته‌اند.

جمالوندی تاکید کرد: در بانک مسکن استان زنجان نسبت مصارف به منابع ۲۹۸ درصد است یعنی سه برابر آن چیزی که داریم را پرداخت کردیم.

وی گفت:طی هفته گذشته آخرین فروش اقساطی مسکن مهر انجام شد و زنجان تنها استانی است که فروش اقساطی مسکن مهر را به صفر رساند و پرونده بسته شد.

مدیران نسبت به تامین آب،برق و گاز مدیریت لازم را مد نظر قرار دهند

در ادامه پرویز خالقی فرماندار زنجان با بیان اینکه نباید ترکیب جمعیتی بر هم زده شود، افزود: تامین زیر ساختها و منابع باید مورد توجه دستگاههای مرتبط قرار گیرد و مدیران نسبت به تامین آب،برق و گاز مدیریت لازم را مد نظر قرار دهند.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان با بیان اینکه سهم مسکن و ساختمان در تسهیلات پرداختی ۱۱ درصد در سطح استان است، افزود: باید این سهم به ۲۰ درصد برسد.

حسن دادگر با بیان اینکه برای تحقق این امر باید دو محدودیت را از پیش رو برداریم،ابراز داشت: بانک‌ها در خصوص طرح‌های مسکن هیچ اختیاری در استانها ندارند و باید توسط ستاد مرکزی بانک‌ها این اختیار به بانک‌های استان داده شود.

۵ میلیارد تومان در بخش مسکن مددجویان کمیته امداد زنجان سرمایه گذاری شده است

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان با بیان اینکه تامین مسکن مددجویان کمیته امداد مورد تاکید کمیته امداد استان است، بیان داشت: افرادی که تحت پوشش این نهاد حمایتی هستند در آمد ثابتی ندارند و باید به مسکن دار کردن این قشر از جامعه توجه ویژه شود.

هدایت صفری با بیان اینکه ۴۰۰ مددجوی کمیته امداد در بخش شهری و ۳۵۰ مددجو هم فاقد مسکن در بخش روستایی هستند،گفت: طی سالجاری ساخت ۲۰۲ واحد مسکونی با تفاهم نامه هایی که با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان،بنیاد مستضعفان و سپاه انجام گرفته، ساخته می شود.

وی افزود: طی سال گذشته بیش از ۵ میلیارد تومان در بخش مسکن مددجویان کمیته امداد سرمایه گذاری شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بر لزوم تشکیل کمیته مسکن محرومین در استان تاکید کرد و ابراز داشت: در این کمیته به صاحب خانه شدن این قشر ضعیف جامعه باید توجه ویژه شود.

تخصیص پروژه برای ۲۹۹ نفر مددجوی بهزیستی زنجان

همچنین در این جلسه مدیرکل بهزیستی استان زنجان با بیان اینکه ساخت مسکن محرومین توسط بهزیستی مورد تاکید است،گفت: مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان دیدگاه مثبتی به مسکن دار شدن مددجویان دارند.

محمد محمدی قیداری با بیان اینکه دو هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کرده بودند، ابراز کرد: به علت عدم توان مالی تعداد زیادی ریزش کردند و تنها برای ۲۹۹ نفر تخصیص پروژه انجام شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با بیان اینکه مقوله تامین مسکن حیاتی است،گفت: در ساخت مسکن باید تمام جوانب مد نظر قرار گیرد و تمام زیر ساختها مورد توجه باشد تا در آینده با مشکل مواجه نشویم.

علیرضا جزء قاسمی ادامه داد: در شرایط فعلی اقتصادی جامعه احداث مخازن جدید و خط انتقال جدید و غیره به اعتبارات زیادی نیاز دارد.

در جلسه شورای مسکن زنجان که با ارائه سه دستور کار توسط ادراه کل راه و شهرسازی استان زنجان برگزار شد،بانک مسکن در خصوص روند اعطای تسهیلات به طرح های بخش مسکن گزارش لازم را ارائه داد.

همچنین فرمانداری شهرستان زنجان،کمیته امداد استان،اداره کل بهزیستی و برخی از شرکتهای خدمات رسان به ارائه پیشنهادات و مشکلات در حوزه مسکن پرداختند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اقتصاد

رتبه بالای زنجان در نوسازی خانه های روستایی

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن با اشاره به میانگین کشوری که ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شده است گفت: استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد.

منتشر شده

در

توسط

رتبه بالای زنجان در نوسازی خانه های روستایی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام حسین روحانی‌نژاد در سفر به استان زنجان در افتتاح پروژه های بنیاد مسکن در روستای لگاهی اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، آبادی روستاها است.

وی با بیان اینکه چند فعالیت اساسی در رابطه با مناطق روستایی در دست اقدام است ؛ تصریح کرد:طرح هادی برای روستاها تهیه شده و پس از مطالعات علمی و مشخص شدن کالبد اصلی روستا، برای توسعه و کاربری اراضی آن محدوده طرح هادی مشخص می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و عضو شورای مرکزی بنیاد مسکن با بیان اینکه تفاهمی با سازمان ثبت اسناد کشور در راستای ارزش‌افزوده پیدا کردن املاک روستایی انجام شده است،افزود: طبق این تفاهم سند را برای املاک روستاییان صادر می‌شود و امروز نیز در روستای «لگاهی» تعدادی از اسناد املاک روستایی به صاحبان آن تحویل داده شد.

روحانی نژاد با بیان اینکه هدف از اجرای طرح هادی اصلاح معابر و خیابان ، سنگفرش و گذرگاهها در قالب سنتی است،عنوان کرد: برای مقاوم سازی واحدهای روستایی و جلوگیری از بلایای طبیعی نیز تسهیلات ارزان قیمت نیز در اختیار روستاییان قرار می گیرد.

وی با اشاره به میانگین کشوری که ۵۲ درصد از خانه‌های روستایی نوسازی شده است خاطر نشان کرد: استان زنجان در این خصوص میانگین بالاتری دارد و ۵۵ درصد از خانه‌های روستایی استان زنجان نوسازی و مقاوم‌سازی شدند. امیدواریم طبق برنامه‌ریزی‌ها عمران و آبادی مناطق در نظر گرفته شده تا سال ۱۴۱۰ به اتمام برسد.

ادامه مطلب

اقتصاد

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

تیم سه گانه ی جوانان زنجان با اقتدار قهرمان مسابقات دواتلون ( دوگانه) اسپرینت قهرمانی کشور شد.

منتشر شده

در

توسط

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مسابقات دواتلون قهرماني كشور آقايان ١٤٠١ صبح يكشنبه ١ خرداد ماه به ميزباني تبريز و در ورزشگاه يادگار امام اين شهر برگزار شد. که حاصل این مسابقات برای تیم زنجان کسب عنوان قهرمانی تیمی جوانان و عنوان سومی تیمی بزرگسالان و مقام دوم انفرادی رده ی جوانان بود.

‏‎اين مسابقات با شركت بيش از ٤٠ نفر از برترين ورزشكاران دواتلون از ١٥ استان كشور در دو رده سني جوانان و بزرگسالان برگزار شد كه در پايان و در رده سني جوانان محمد ياسر سجاد از استان اصفهان به مقام قهرمانی رسید.

مهدي شافعيان ورزشکار آتیه دار زنجان در رده دوم کشور قرار گرفت .
فريد هادي پور از چهارمحال و بختياري بر سكوي سوم ايستاد.

در رقابت تيمي رده سني جوانان، زنجان به مقام قهرماني رسید ، پس از زنجان استان آذربايجان شرقي دوم شد و عنوان سوم نيز به استان آذربايجان غربي رسيد.

در بخش تيمي رده بزرگسالان اين مسابقات استان گلستان قهرمان شد و استان هاي آذربايجان شرقي و زنجان نيز به ترتيب صاحب عناوين دوم و سوم شدند.

 

کسب قهرمانی مقتدرانه دوگانه زنجان در رقابت‌های قهرمانی جوانان کشور

ادامه مطلب

اقتصاد

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از مخابرات به دولت پس از خصوصی سازی

معاون مالی شرکت مخابرات در حاشیه نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران با بیان اینکه لازمه توسعه متوازن شرکت مخابرات ، کاهش حق السهم های مختلف و اجرای حاکمیت شرکتی است، اظهار داشت: طی ۱۲ سال گذشته گروه مخابرات ایران حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان در قالب حق رگولاتوری، سود سهام و سایر تکالیف قانونی به خزانه دولت واریز نموده است که در صورت تعدیل این مبلغ، وضعیت مخابرات کشور و حوزه ارتباطات در حال حاضر بسیار بهتر و توسعه یافته تر بود.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از مخابرات به دولت پس از خصوصی سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، دکتر زارع خانقاه ضمن اعلام مطلب فوق افزود: طبق قرارداد واگذاری به بخش خصوصی، وظیفه مخابرات حفظ وضعیت موجود بوده است و وظیفه دولت توسعه زیر ساخت ها از محل حق رگولاتوری در یافتی از اپراتورها و اکنون سوال اینجاست که مبلغ فوق در دولت های پیشین کجا و برای کدام توسعه زیر ساخت کشور خرج شده است.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد ایران که از ۳۱ اردیبهشت تا سوم خرداد در مرکز همایش‌های سالن اجلاس سران در حال برگزاری است، با اشاره به لزوم اجرای خصوصی سازی واقعی در مخابرات و حذف قوانین دست و پاگیر اظهار داشت: خواسته اصلی مخابرات ایران و کارکنان زحمتکش تمام شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی این است که دولت و مجلس با حذف قوانین دست و پا گیر، کاهش حق السهم و موارد زاید دیگر، قبل از نابودی این صنایع و شرکت ها به یاری صنایع بزرگ خصوصی شده از جمله شرکت مخابرات ایران برسند.

دکتر زارع خانقاه در حاشیه نمایشگاه جانبی همایش و دیدار با مدیران ارشد حوزه سازمان خصوصی سازی و همچنین دیدار و گفتگو با دکتر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح وضعیت و موارد و مشکلات مخابرات اظهار داشت: شرکت مخابرات ایران بعداز واگذاری به بخش خصوصی طبق تکالیف اجباری، مبالغی را تحت عنوان حق پروانه یا همان رگولاتوری به سازمان تنظیم مقررات پرداخت کرده که حق سازمان از واگذاری پروانه برای مخابرات ایران ۵ درصد درآمد کل برای مکالمات و ۸ درصد برای درآمد کل دیتا همچنین برای همراه ۲۸ الی ۳۱ درصد درآمد کل تعیین شد که طی این ۱۳ سال تماما پرداخت شده است.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران ضمن تشکر از دیدگاه صحیح دکتر قالیباف در سخنرانی خود نسبت به لزوم اهمیت دادن به وضعیت شرکت های خصوصی شده اعلام کرد: مهم ترین خواسته مخابرات ایران و کارکنان زحمتکش همه شرکتهای واگذار شده به بخش خصوصی این است که دولت و مجلس با حذف قوانین دست و پا گیر به صنایع خصوصی شده کمک کرده ودر اجرای خصوصی سازی واقعی و تحقق حاکمیت شرکتی درست و صحیح به معنی واقعی کلمه یاری رسان تمام شرکت ها به خصوص شرکت مخابرات ایران به عنوان مهم ترین شرکت زیرساختی حوزه ارتباطات کشور باشد.

دکتر زارع افزود: در خصوص هزینه ها نیز با تصمیم گیری و اجبار وزارت ارتباطات هم کد سازی و تحمیل کارگزاران روستایی و سایر موارد باعث ضرر و زیان حدود ۱۰ هزار میلیارد تومانی به مخابرات ایران گردیده است . همچنین برای تغییر هیات مدیره و اخذ تسهیلات و فعالیت های مشابه حتما باید سازمان خصوصی سازی مجوز دهد.

معاون مالی شرکت مخابرات ایران در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی در اقتصاد اظهار داشت: اجرای حاکمیت شرکتی و خصوصی سازی واقعی در مخابرات با حذف قوانین دست و پاگیر دولتی و اجرای حاکمیت شرکتی محقق می شود که لازمه آن همکاری همه جانبه مجلس و دولت به ویژه در صنعت حساس و کلیدی مخابرات است.

در این همایش علاوه بر سران سه قوه، روسای اتاق‌ها و وزرای مرتبط در هیئت واگذاری و نمایندگان مجلس، مهمانانی از آمریکا، برزیل، لهستان و دیگر کشور‌ها حضور دارند که به ارائه مقاله می‌پردازند.

هدف از برگزاری این همایش، شناسایی چالش‌های واگذاری‌ها برای تهیه سند جامع خصوصی‌سازی است که می‌تواند به بهبود کیفیت دارایی‌های تجاری دولت بیانجامد.

در این همایش بین المللی سه روزه، عملکرد خصوصی سازی طی ۲۰ سال گذشته با حضور مجریان و دست اندرکاران خصوصی‌سازی در سطح وزرای مربوطه و شرکت‌های مادر تخصصی در حوزه‌های مختلف قوانین و روند‌های اثرگذار بر واگذاری‌های دولت نقد و بررسی قرار گرفت.
 
 

ادامه مطلب

برترین ها