با ما همراه باشید

اجتماعی

فرهنگ سازی در راستای فراگیری آموزش های هلال احمر

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: فراگیری آموزش های هلال احمر فرهنگ سازی شود تا در حوادث و بالایا شاهد کاهش خسارت های جانی و مالی باشیم.

منتشر شده

در

فرهنگ سازی در راستای فراگیری آموزش های هلال احمر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در دیدار با امام جمعه شهر آب بر افزود: نیازمند حمایت های امام جمعه این شهر هستیم و با توجه به اینکه جمعیت هلال احمر موسسه ای عام المنفعه است که در همه فعالیت های انسان دوستانه اعم از حمایت های معیشتی تا امداد و نجات و فعالیت های تخصصی تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه در موضوع امداد و نجات در حوادث برعهده هلال احمر است، اظهارداشت: هر چه فعالیت بیشتری داشته باشیم باز هم کم است و امروز نیز اقدام به برگزاری مانور دورمیزی کردیم که چگونگی فراخوان، تصمیم گیری و ارسال تجهیزات به مناطق حادثه دیده باز آموزشی و دوباره تبیین شد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به آموزش های هلال احمر اشاره کرد و ادامه داد:آموزش از ارکان اصلی هلال احمر در فعالیت های بشردوستانه به شمار می رود که برای علاقمندان آموزش کمک های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات و آموزش همگانی را به صورت رایگان ارایه می دهیم .

موسوی تاکید کرد: فعالیت های حمایتی، معیشتی و فرهنگی نیز با هدف آمادگی در حوادث و عضویت در تیم های امداد و نجات برای ارائه خدمات مطلوب در بلایای طبیعی است تا به موقع و با اثر بخشی بالا به حادثه دیدگان خدمات ارایه دهیم.

وی افزود: با توجه به مقبولیت ائمه جمعه و امامان جماعت در میان مردم انتظار داریم در خصوص فرهنگ سازی برای فراگیری آموزش های هلال احمر در نمازهای جمعه کمک شود تا هنگام وقوع حوادث خسارت های جانی و مالی نباشد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان به 31 خرداد سالگرد زلزله 1369 طارم اشاره کرد و گفت: بیشتر مردم این شهرستان این حادثه تلخ را دیده اند که ارائه آموزش ها تلنگری باشد تا با رعایت پروتکل های بهداشتی از آموزش های مورد نیاز بهره مند شوند.

موسوی یادآوری کرد: چنان چه حادثه ای اتفاق بیفتد هلال احمر به تنهایی نمی تواند کمک کند بلکه این مهم نیازمند همکاری همه دستگاه های اجرایی است تا مدیریت در این خصوص به نحو مطلوبی محقق شود.

وی خاطرنشان کرد: حضور ائمه جمعه ارزشمند و مغتنم است تا بتوانیم با همکاری این قشر مردم را نسبت به آمادگی در برابر حوادث و بالایا آماده کنیم و آموزش های مورد نیاز را ارائه دهیم.

با کمال افتخار در خدمت هلال احمر هستم

امام جمعه شهر آب بر ضمن گرامیداشت سالگرد ارتحال امام راحل، یاد شهدای 15 خرداد و شهادت رییس مذهب جعفری امام صادق علیه السلام افزود: کلمه و واژه ایثار، فداکاری و از خود گذشتگی در هلال احمر خلاصه می شود چون کارتان مقدس و جهادی است.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی منصوری گفت: اتفاق و حادثه ای که رخ می دهتد هلال احمری ها خانواده خود را رها و به کمک آسب دیدگان می شتابند.

وی تاکید کرد:همه مسائل و اتفاقات از جمله سیل، زلزله و دیگر حوادث طبیعی و غیر طبیعی هلال احمر ها درکنار مردم هستند و مردم که نیروها را در لباس سرخ و سفید هلال احمری را می ببینند احساس ارامش می کنند.

امام جمعه شهر آب بر ضمن قدردانی از زحمات نیروهای تلاشگر در جمعیت هلال احمر طارم گفت: به اندازه ای که در توان نیروها بوده همیشه آماده اند و ایثار و از خود گذشتگی ها را در شیبوع ویروس کرونا خود را نشان داده اند.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری خاطرنشان کرد: هم اکنون نیز در نماز جمعه آب بر هلال احمر ها اقدام به تب سنجی، ضد عفونی و توزیع ماسک برای نمازگزاران می کنند که این مهم موجب آسایش خاطر نمازگزاران می شود که در این خصوص از همه تلاشگران هلال احمر شهرستان قدردانی می کنم.

وی یادآوی کرد: در ماه مبارک رمضان با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان در روستاهای دورافتاده طارم اقدام به توزیع بسته های معیشتی و افتتاح خانه هلال کرده و با نیروهای امدادو نجات در پایگاه امداد و نجات دیدار کرده ایم.

امام جمعه شهر آب بر گفت: در کنار مجموعه هلال احمر شهرستان طارم هستم و افتخار می کنم در جمع هلال احمری ها هستم.

حجت الاسلام و المسلمین منصوری تاکید کرد: با کمال افتخار در خدمت هلال احمر کشور، استان و شهرستان طارم هستم و امید دارم تا ایثار هلال احمر ها نصیب ما شود.

گفتنی است، مانور دورمیزی وقوع زلزله در شیت، دیدار با امام جمعه شهر آب بر، دیدار با فرماندار شهرستان طارم، افتتاح خانه هلال بخشداری گیلوان و بازدید از پایگاه امداد و نجات کوهستان جاده زنجان – تهم از برنامه های سفر یک روزه مدیر عامل و معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان زنجان به این شهرستان بود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به زنجان منشاء تحولات چشمگیر است

استاندار زنجان بابیان اینکه در سفر سال گذشته رییس سازمان برنامه و بودجه به استان بیش ۴۵۰ میلیارد تومان به استان اختصاص یافت، گفت: در سفر اخیر این مسوول نیز بیش از اعتبار یاد شده به استان تخصیص و یا مجوز آن اخذ شد که تحقق این مهم چشم انداز بهتری را در توسعه استان بوجود می آورد.

منتشر شده

در

توسط

سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به زنجان منشاء تحولات چشمگیر است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به نتایج سفر معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه به این استان افزود: در سفر ۱۰ ماه گذشته این مسوول کشوری به زنجان احداث مسکن محرومان کلنگ زنی شد که از این میزان ۲ هزار واحد به محرومان اختصاص داشت و یک هزار و ۵۳۵ دیگر آن نیز از محل مقاوم سازی ساخته شد که رمز موفقیت این پروژه مشارکت مردمی و نظارت ها بوده است.

وی یاد آورشد: در سفر اخیر این رییس سازمان برنامه و بودجه به استان مسکن محرومان افتتاح و به نام سه هزار ۵۳۵ شهید استان به دلیل برگزاری کنگره این شهدا در سال جاری نامگذاری شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه هدف دیگر این سفر کلنگ زنی فاز پنجم کمربندی سلطانیه – کبودر آهنگ در زنجان بود، ادامه داد: چهار قطعه این پروژه در حال احداث است که قطعه پنجم این پروژه به دلیل مشکلات مالی بر زمین مانده بود و با مساعدت انجام گرفته از محل فایناس داخلی و از محل بانک ملت ۲۵۰ میلیار تومان برای تکمیل این مسیر سرمایه گذاری شد.

حقیقی با اشاره به اینکه این پروژه در سطح کشور اهمیت زیادی دارد، اظهار داشت: با افتتاح این پروژه علاوه بر تاثیر گذاری آن در سطح کشور و استان و توسعه محور قیدار – سلطانیه، کاهش ۱۰۰ کیلومتری مسیرهای تردد به توسعه مرکز لجستیک استان کمک می کند.

وی با اشاره به اینکه در این سفر نوبخت از روند ۲ خطه شدن راه آهن زنجان به قزوین نیز بازدید کرد، افزود: در سفر سال گذشته رییس سازمان برنامه وبودجه اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومانی برای شتاب بخشی به این پروژه تخصیص یافت که در سفر هفته گذشته نیز ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر به این مهم داده شد که در مجموع ۳۵۰ میلیارد تومان را شامل می شود.

استاندار زنجان حجم کار و ارزش این پروژه را از سال ۸۲ تا کنون بالغ ۲ هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: بیشترین رشد اعتبارات تخصیصی این پروژه از ۱۰ ماه گذشته در استان به وقوع پیوسته که در زمان حاضر ۱۰۶ کیلومتر این پروژه آماده سازی وریل گذاری شده که بخش باقیمانده آن با تخصیص منابع به زودی به اتمام خواهد رسید.

وی دیگر هدف سفر این مسوول کشوری را تعیین تکلیف ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهر زنجان را اعلام کرد و گفت: در این سفر مقرر شد با تزریق اعتبار لازم و اخذ مجوز لیگ دسته دوم فوتبال این رشته نیز در استان توسعه یابد و علاوه بر آن درخواست هایی برای اختصاص منابع برای تسریع در اتمام دیگر پروژه ها انجام گرفت.

حقیقی با بیان اینکه در این سفر تخصیص منابع به مرکز جراحی های محدود شهر خرمدره نیز مورد موافقت قرار گرفت، افزود: در زمان حاضر بیمارستان فعلی خرمدره علاوه بر شهروندان این شهر به مراجعین از خارج این شهرستان نیز خدمات می دهد که امکان پاسخگویی نیست و بر این مبنا دانشگاه پیام نور این شهر به مساحت ۱۰ هکتار به عنوان مرکز جراحی های محدود شهر به دانشگاه علوم پزشکی استان تحویل داده شده است.

وی اظهار داشت: برای انجام این کار علاوه بر منابع تخصیصی سازمان مدیریت و برنامه ریزی، از سوی سازمان برنامه و بودجه نیز هفت میلیارد تومان تخصیص یافت و علاوه بر آن برای شتاب بخشی به پروژه سبزه میدان پنج میلیارد تومان دیگر در نظر گرفته شد.

استاندار زنجان با اشاره به لزوم برگزاری باشکوه کنگره سه هزار و ۵۳۵ شهید استان و تخصیص ۲ میلیارد تومان اعتبار به این منظور ادامه داد: دستور تخصیص ۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای پروژه های عمرانی استان نیز از سوی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی داده شد که در مجموع می توان گفت سفر این مسوول کشوری بسیار پرخیر برکت بوده است.

حقیقی همچنین از مسوولان این شورا خواست، بیش از گذشته در خصوص موضوع فرش استان فعال باشند و در این خصوص مرکز صادرات فرش استان راه اندازی شد که برای تحقق این مهم باید دستگاههای متولی امر فعال و فعالیت های آنان در بین عموم نمود بیشتری داشته باشند که تحقق این مساله معضلات مبتلا به این صنعت را در استان کاهش خواهد داد.

ادامه مطلب

اجتماعی

مدارس شاهد جزو مدارس برند کشوری است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان گفت: مدارس شاهد جزو مدارس برند کشوری است که در راستای توانمندسازي فرزندان شاهد و ايثارگر به عنوان مديران آينده کشور فعالیت می‌کند.

منتشر شده

در

توسط

مدارس شاهد جزو مدارس برند کشوری است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی کاظمی اظهار کرد: بنیاد شهید با همکاری ستادهای شاهد مراکز آموزشی در راستای خدمت به جامعه ایثارگری مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه مدارس شاهد در سطح استان به عنوان یکی از مدارس برند کشوری مشغول به خدمت‌رسانی است، گفت: مدارس شاهد جزو مدارس برند کشوری است که در راستای توانمندسازي فرزندان شاهد و ايثارگر به عنوان مديران آينده کشور فعالیت می‌کند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان، یادآور شد: حوزه آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان برای هزار و ۱۵۰ نفر دانشجو در مقاطع مختلف، ۳۵۶ دانش‌آموز در گروه اول و ۵۰۶ دانش‌آموز در گروه دوم و ۶ طلبه خدمت ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه جشنواره جایزه ملی ایثار برای پنجمین بار اجرا می‌شود، تصریح کرد: این جشنواره در راستای ارزیابی حوزه آموزش و دستاوردهای طرح شاهد و نیز افزایش انگیزه و تحرک تحصیلی جامعه هدف، با مشارکت دستگاه‌های آموزشی عضو ستاد شاهد اجرا می‌شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

نبود نقشه راه از عمده ترین مشکل پیش روی توسعه است

استاندار زنجان نبود نقشه راه را از عمده ترین مشکلات پیش روی توسعه و رشد در برخی از بخش‌ها عنوان کرد و گفت: هنر مدیریت این است که بدانید چگونه از ظرفیت و وجود دیگران استفاده کنید.

منتشر شده

در

توسط

نبود نقشه راه از عمده ترین مشکل پیش روی توسعه است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در اولین جلسه شورای مهارت سال ۱۴۰۰ اظهار داشت: خودداری واحدهای صنعتی و تولیدی از جذب افراد فاقد مهارت، پیامد مثبتی دارد و این روش تمایل افراد به مهارت آموزی و کسب فن در کنار علم آموزی را بیشتر می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه صنعت و دانشگاه باید یکدیگر را تکمیل کنند، اظهار داشت: در دنیا هم  این روش متداول است و علم و مهارت به کمک هم آمده و یکدیگر را تکمیل می‌کنند.

استاندار زنجان، با اظهار تاسف از رویه ایجاد شده در جامعه و رغبت افراد به مشاغل کارمندی گفت: یکی از عمده مشکلات جامعه ما این است که همه می خواهند پشت میز نشین باشند و فقط کارمندی را به عنوان یک شغل، قبول دارند.

 حقیقی با بیان اینکه متاسفانه در کشور ما از سمن ها آنگونه که باید استفاده نمی‌شود، افزود: در حالی که در همه جای دنیا با استفاده بهینه از سمن ها، حتی درآمدزایی هم می‌کنند.

 وی با اظهار تاسف از اینکه هیج‌وقت نتوانستیم در بخش‌های مختلف، همدیگر را تکمیل و از وجود هم به نحو شایسته استفاده کنیم تاکید کرد: این در حالی است که کمکهای بخش خصوصی در حوزه تولید خیلی بیشتر از کمک های بخش دولتی بوده است.

استاندار زنجان  افزود: اگرچه انتقادهایی هم بوده است اما همین انتقادها، باعث شد حرکت های اثرگذار انجام شود و به همین دلیل باید  فرهنگ “تکمیل یکدیگر” را  ارتقا دهیم.

حقیقی نبود نقشه راه را از عمده ترین مشکلات پیش روی توسعه و رشد در برخی از بخش‌ها عنوان کرد و افزود: هنر مدیریت این است که بدانید چگونه از ظرفیت و وجود دیگران استفاده کنید.

وی با تاکید بر اینکه استفاده از ایده، ظرفیت و مهارت دیگران همیشه نتیجه مطلوب دارد، گفت: تجربه نشان داده است که در هر کاری که از وجود  دیگران و تجربه آنها استفاده شده است، هم هزینه کمتری داشته و هم به شکل شایسته ای انجام گرفته است.

استاندار زنجان داشتن نقشه راه، بیگانه نبودن نسبت به هم و عمل نکردن به صورت جداگانه را سه عامل مهم در دست‌یابی به هدف مطلوب در توسعه مهارت و اشتغال، برشمرد و افزود: علاوه بر داشتن انسجام در انجام امور، باید افراد هر منطقه، با توجه به استعدادها و پتانسیل های آن منطقه، آموزش های مخصوص را ببینند و البته باید برای اجرا و عملی شدن این طرح هزینه و سرمایه گذاری شود.

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین هیبت یک موضوع در دنیا، کاربردی شدن آن موضوع  است گفت: ارتباط علم و دانشگاه و صنعت، با یکدیگر باید بیش از آنچه که در حال حاضر است، گسترش یابد.

حقیقی با اشاره بر لزوم افزایش تعداد جلسات شورای مهارت، تصریح کرد: سند توسعه مهارت استان موضوع مهمی است که اگر به صورت کاربردی پیگیری شود، نتایج مطلوبی خواهد داشت.

استاندار زنجان با اظهار تاسف از اینکه متاسفانه برخی از مسائلی که باید سرمایه‌گذاری شود مغفول مانده است، اظهار داشت: از جمله این موارد می توان به مسئله آموزش شاغلین اشاره کرد که به یک شکل انجام می شود و با این روند، عملا کاری از پیش نمی رود.

باید تشویق و ترغیب برای مهارت آموزی، ایجاد شود

 وی گفت: هرکس باید بر اساس تخصص و سطح آگاهی و مهارت خود، آموزش ببیند تا در حوزه متناسب با استعداد و مهارت خود ارتقا یابد.

حقیقی با تاکید بر اینکه باید در آموزش ها سطح سنجی کنیم، افزود: هیچ ایرادی ندارد که مدیران و مسوولان هم در آموزش‌های لازم، شرکت کنند و حتی من به عنوان استاندار، حاضرم در صورت نیاز، در این آموزش‌ها، حضور یابم و حتی آزمون هم بدهم.

استاندار زنجان ارتباط با دانشگاه را اقدام بسیار خوبی عنوان کرد و افزود: آمادگی دارم در این راستا، هزینه هم بکنم.

حقیقی اظهار داشت: برای افزایش ظرفیت  خالی در حوزه های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و غیره باید تشویق و ترغیب در نیروی کار برای مهارت آموزی، ایجاد شود.

ادامه مطلب

برترین ها