اجتماعی

فرصت کشت قراردادی گندم آبی 5 بهمن به پایان می رسد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: انعقاد قرارداد با کشاورزان عزیز زنجانی در بستر نرم افزار کشت قراردادی (پلتفرم) در ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 5 بهمن ماه سالجاری پایان می باید.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی اله زمانی اظهار کرد: به موجب اعلام معاونت امور زراعت وزارت کشاورزی مبنی بر اتمام کاشت گندم آبی، انعقاد قرارداد با کشاورزان زنجانی در بستر نرم افزار کشت قراردادی (پلتفرم) در ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 5 بهمن ماه سالجاری پایان می باید.

زمانی اظهار کرد: ارائه خدمات صندوق بیمه کشاورزی خدمات حمایتی کشاورزی مطابق تفاهم نامه ها منحصراً برای کشاورزانی که تا تاریخ 1401/11/05 اقدام به عقد قرارداد نمایند حداکثر تا تاریخ 1401/11/30 ادامه خواهد داشت.

وی گفت: کشاورزان در مرحله اول میبایست با مراجعه به مرکز جهاد کشاورزی در سامانه پهنه بندی و مدیریت داده‌های کشاورزی، اطلاعات خود را در سال زراعی 1402-1401 ثبت کنند و با نصب برنامه کاربردی کشاورزی قراردادی با استفاده از گوشی های تلفن همراه هوشمند دارای سیستم عامل اندروید، بر اساس کد ملی و شماره همراه اول متعلق به خود از طریق نشانیGTC.ir قابل دسترس می باشد.

زمانی گفت: در صورت استفاده گندمکاران از کشت قراردادی به ازای هر تن گندم مبلغ 100 هزارتومان هزینه حمل در زمان فروش و تحویل گندم به مراکز ملکی و خصوصی طرف قرارداد با دولت اختصاص داده می ‌شود.

وی بیان کرد: کشاورزان پس از عقد قرارداد توسط برنامه کاربردی و ارجاع قرارداد به بانک، می توانند به ازای هر هکتار 3 میلیون و 300 هزار تومان تا سقف 100 میلیون تومان از تسهیلات بانک کشاورزی استفاده کنند.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان ادامه داد: کشاورزانی که قبلا اقدام به کشت محصول گندم آبی نموده باشند و هم اکنون نسبت به انعقاد قرارداد کشاورزی گندم اقدام و تایید نمایند، در زمان سرک فقط کود پتاسه به میزان تخصیص سازمان جهاد کشاورزی استان و حواله کشاورز، صادره توسط مراکز خدمات پس از تائید استعلام دریافتی توسط کارگزار از پنجره واحد کشاورزی، تحویل کشاورز خواهد شد.

زمانی با بیان اینکه خرید محصول و پرداخت به موقع وجه محصول خریداری شده به تولیدکنندگان طبق قرارداد امکان پذیر است، گفت: یکی دیگر از مزایای کشت قراردادی، پرداخت کرایه حمل گندم به کشاورزان از مزرعه تا مراکز تحویل گیری می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا