اقتصاد

فرش«قلتوق»جهانی می‌شود

معاون امور اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی فرش ایران گفت: متاسفانه توسعه صادرات و بازاریابی فرش در این چند سال مغفول مانده و آنطور که شایسته این صنعت است اقدام مؤثری در این حوزه انجام نشده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید حسین گلستانی‌فرد، معاون امور اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی فرش ایران در آئین رونمایی از سند ثبت جهانی فرش دستبافت «قلتوق» زنجان و ثبت ملی فرش دستبافت «خمسه» و «بیدگینه» اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که بافندگان فرش پیگیر آن هستند، بیمه فرشبافان است که امروز این بیمه به سمت جایگزین شدن رفته است، یعنی وقتی تعدادی بیمه شده از جامعه آماری کم می‌شود، عده‌ای دیگر جایگزین آن می‌شوند.

معاون امور اقتصادی و بازاریابی مرکز ملی فرش ایران در ارتباط با صادرات فرش نیز گفت: متاسفانه توسعه صادرات، بازاریابی در این چند سال مغفول مانده و آنطور که شایسته صنعت فرش است اقدام مؤثری در این حوزه انجام نشده است.

وی افزود: مرکز ملی فرش ایران در تلاش است با تدوین برنامه مشخص و مدون با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید حوزه فرش و پایانه صادراتی فرش، به تجاری‌سازی و توسعه صادرات فرش با همراهی بخش خصوصی، اتحادیه‌ها، تولیدکنندگان، فروشندگان، اتاق بازرگانی این صنعت را به جایگاه حقیقی خود برساند.

گلستانی فرد ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته برای ثبت جهانی فرش«قلتوق» زنجان گفت: امیدواریم ظرف 3 ماه آینده این مهم محقق شود و فرش«قلتوق» جهانی شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا