اقتصاد

فراهم شدن امکان تقسیط بدهی مالیاتی و ثبت اعتراض مالکان خودروهای گران قیمت

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان از فراهم شدن امکان تقسیط بدهی مالیاتی و یا ثبت اعتراض به مالیات مقطوع تعیین شده برای مالکان خودروهای گران قیمت در درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری مدیرکل، با اشاره به فراهم شدن امکان تقسیط بدهی مالیاتی مالکان خودروهای سواری و دو کابین موضوع بند(ش) تبصره(6) قانون بودجه سال 1400 اظهار داشت: امکان مذکور در سامانه مالیات بر خودروهای گران قیمت فراهم شده و مودیان با مراجعه به درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس: my.tax.gov.ir و ورود به کارتابل الکترونیکی خود از بخش مالیات بر خودروهای تحت تملک، می توانند از این امکان بهره مند شوند.

این مقام مسئول خاطر نشان شد: مودیان محترم از یک تا شش ماه می توانند نسبت به تقسیط بدهی مالیاتی خود اقدام نموده و با مراجعه به کارتابل الکترونیکی خود جهت پرداخت مالیات مربوطه به صورت نقدی با یک فقره قبض مالیاتی و یا به صورت تقسیط حداکثر شش فقره قبض مالیاتی اقدام نمایند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان در خصوص عدم پذیرش مالیات مقطوع از طرف مودی اظهار داشت: در صورت عدم پذیرش مالیات مقطوع تعیین شده، مودی می تواند نسبت به ثبت اعتراض در کارتابل الکترونیکی خود اقدام نماید تا پرونده وی از طریق سامانه وصول و اجرا به هیات حل اختلاف موضوع ماده 216 قانون مالیات های مستقیم ارسال گردد.

وی افزود: پس از بررسی نهایی پرونده در هیات حل اختلاف مالیاتی و تعیین مالیات نهایی، مودی می بایست با مراجعه مجدد به کارتابل الکترونیکی خود، مالیات مربوطه را حداکثر تا شش قسط و بصورت قبوض نقدی تقسیط و در سررسیدهایی که سامانه مشخص می سازد، پرداخت نماید.

در خاتمه شکوری با تاکید بر اینکه این سامانه بر مبنای عدم حضور مودی در ادارات امور مالیاتی طراحی شده است، افزود: امکان تحویل فیزیکی چک در سامانه پیش بینی نشده و در صورتیکه ادارات امور مالیاتی جهت دریافت این نوع مالیات چک دریافت نموده باشند، می بایست نسبت به عودت آن به مودی و راهنمایی ایشان برای تقسیط بدهی از طریق درگاه ملی خدمات الکترونیک سازمان اقدام نمایند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا