اقتصاد

فرار مالیاتی معظلی است در جامعه که باید جلو ی این کار گرفته شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی اظهار کرد:برای اداره جامعه ، مشارکت مردم امری لازم و ضروری است و این مشارکت نیز با پرداخت به موقع مردم در بحث مالیات موجب توسعه کشور خواهد شد.

وی افزود: در بحث جمع آوری مالیات متاسفانه کوتاهی هایی از سوی متولیان امر صورت گرفته است که بایستی این کوتاهی ها در جمع آوری مالیات جبران شود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به اینکه از کارکنان و حقوق بگیران قبل از پرداخت حقوقشان  مالیات کسر می شود  اما برخی افراد با انجام فعالیتهای اقتصادی بزرگ و درآمدهای آنچنانی  از پرداخت مالیات امتناع میکنند که توجه به این موضوع هم در دستور متولیان امر کار قرار گیرد .

حجت الاسلام و المسلمین صادقی نیارکی تصریح کرد: فرار مالیاتی معظلی است که گریبان جامعه را گرفته و کوتاهی در این امر بر عهده مجریان  امور مالیاتی است که باید در این خصوص فکری اساسی کرد.

رئیس شورای قضایی استان زنجان به بحث عدالت در وصول مالیات اشاره کرد و افزود: برقراری عدالت در وصول مالیات امری ضروری است.برخورد عادلانه و منصفانه در وصول مالیات مورد توجه قرار گیرد و نباید درگیر اعداد و ارقام شویم.

عالیترین مقام قضایی استان ادامه داد:اگر به قانون وصول دریافت مالیات  توجه و دقت جدی صورت بگیرد  ، چرا باید شاهد طرح این حجم از شکایات از سوی مودیان مالیاتی باشیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تاکید کرد: مودیانی که خوش حساب هستند بایستی مورد تشویق قرار گیرند در بحث وصول مالیات ماده 217 ظرفیت خوبی وجود دارد که باید از این ظرفیت استفاده کرد.

رئیس کل دادگستری استان زنجان با اشاره به ارتباط امور مالیاتی با بنگاههای اقتصادی و بحث وصول مالیات از واحدهای تولیدی بیان کرد : در راستای حمایت از تولید داخلی در برخی جاها باید ارفاقات مالیاتی صورت گیرد و نباید سختگیری کرد  تا منجر به ورشکستگی صنعت و  واحد تولید شود .

در ادامه دیدار مدیر کل امور مالیاتی استان نیز گفت : در سال 1400 تعداد 865 نفر با مدیر کل امور مالیاتی استان ملاقات کرده اند

وی افزود : 95 درصد جمعیت جامعه با امور مالیاتی ارتباط دارند.و 100 پرونده جریانی  مربوط به امور مالیاتی در محاکم استان وجود دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا