با ما همراه باشید

اجتماعی

غار کتله خور احیا می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: جلسه مشترک بین مجلس شورای اسلامی و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی تشکیل شد تا مقدمات واگذاری غار کتله خور در استان زنجان به بخش خصوصی اجرایی گردد.

منتشر شده

در

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: جلسه‌ای شامگاه روز دوشنبه 23 فروردین در دفتر هیئت‌رئیسه و به دعوت نایب‌رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار شد و محورهای توسعه در بخش‌های میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خدابنده و به ویژه غار کتله خور بررسی شد.

وی افزود: سال گذشته، مراحل کف­ سازی، تعمیرات سرویس‌های بهداشتی، تعمیرات تأسیسات الکتریکی و مکانیکی، روشنایی معابر، تعمیر و مرمت آلاچیق‌های محوطه، ساماندهی فضا‌های سبز و تصحیح مسیر پیاده راه در غار کتله خور انجام شد تا با گسترش و رشد تسهیلات و زیرساخت‌های گردشگری، مدت‌زمان ماندگاری و همچنین رضایت گردشگران در این مجموعه افزایش یابد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان بیان کرد:با توجه به غنای ظرفیت‌های گردشگری در شهرستان خدابنده، بستر مناسبی برای سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری به‌ویژه در غار کتله خور ایجادشده است؛ که در حال حاضر جهت احیاء و بهره‌برداری تکمیلی نیازمند ورود بخش خصوصی است.

ارجمند اظهار کرد: در حال حاضر با طرح توجیهی، تصمیم درست و کارشناسی شده، جذب سرمایه‌گذار در اولویت است. این غار ازنظر قدمت، وسعت و تعداد طبقات و تنوع در تشکیل قندیل‌ها، از منحصربه‌فرد غارهای دنیاست که علاوه بر جذب گردشگر، ارزش فوق‌العاده‌ای در مطالعات زمین‌شناسی، سنگ‌شناسی، چینه‌شناسی و فسیل‌شناسی دارد.

در ادامه جلسه محمد خیاطیان معاون توسعه مدیریت وزارت میراث فرهنگی اقدامات صورت گرفته برای اماکن گردشگری استان زنجان را شرح داد و گفت: غار کتله‌خور به‌واسطه ویژگی‌های منحصربه‌فردش، می‌تواند به‌عنوان جاذبه گردشگری بین‌المللی معرفی شود و صندوق احیاء می‌تواند در این امر کمک‌کننده باشد.

همچنین هادی میرزائی مدیرعامل صندوق احیاء در این جلسه افزود: برنامه‌ی این صندوق در خصوص واگذاری و بهره‌برداری مناسب غار کتله خور به بخش خصوصی را ارائه نمود تا مقدمات این واگذاری به زودی اجرایی شود.

سید البرز حسینی نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس هم افزود: قطعاً با گسترش ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در روستا‌ها و مناطق گردشگری در آینده نزدیک مردم منطقه از مزایای آن ازجمله رونق اقتصادی روستاها، کاهش مهاجرت، رونق صنعت گردشگری و افزایش اشتغال بهره‌مند خواهند شد و به درآمدی پایدار نیز دست خواهند یافت.

لازم به توضیح است مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان و نماینده مردم شهرستان خدابنده در مجلس نیز در این دیدار آمادگی خود را برای هرگونه کمک و اقدام لازم در جهت واگذاری غار کتله خور و تسهیل امور مربوط به آن اعلام کردند.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها