اجتماعی

عملیات گازرسانی به روستاهای بالای20 خانوار شهرستان ایجرود زنجان به پایان رسید

همزمان با هفته دولت 1401؛ عملیات گازرسانی به روستاهای بالای20 خانوار شهرستان ایجرود زنجان به پایان رسید مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان گفت: با بهره برداری از گازرسانی به روستای گنبد زنجان در هفته دولت؛ ۶۵ روستای ایجرود به شبکه گاز کشور متصل شد تا عملیات گازرسانی به همه روستاهای بالای۲۰ خانوار شهرستان سبز ایجرود به پایان برسد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی نژاد از بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۹ طرح گازرسانی در شهرستان ایجرود؛ همزمان با هفته دولت خبر داد و اظهار داشت: با گازرسانی به روستای گنبد زنجان و پیوستن ۶۵ روستای این شهرستان به شبکه گاز کشور؛ عملیات گازرسانی به همه روستاهای بالای۲۰ خانوار شهرستان سبز ایجرود با پوشش ۹۹ درصدی گازرسانی روستایی به پایان رسید.

وی با اشاره به بهره برداری از عملیات گازرسانی به یک روستا و آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۴ روستای دیگر شهرستان ایجرود اعلام کرد: با اختصاص و صرف هزینه ای بالغ بر ۷ میلیارد و ۸۸۸ میلیون تومان اعتبار؛ ۲۹ واحد مسکونی بهره مند از نعمت گاز طبیعی شده و طرح گازرسانی به ۵۶ واحد مسکونی شهرستان ایجرود؛ در دست اقدام است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اعلام اینکه ناحیه صنعتی ایجرود و صنایع عمده این شهرستان مانند کارخانه سفال زنجان، کارخانه آجر زنجان، کارخانه سیمان خمسه و شرکت ریخته گری پیوسته سهند (سایت زرین آباد)؛ بهره مند از گاز طبیعی است؛ از افتتاح طرح گازرسانی به ۴ واحد تولیدی- صنعتی دیگر با صرف هزینه ای بیش از ۲۴۷ میلیون تومان اعتبار در این شهرستان خبر داد.

سلیمانی نژاد اعلام کرد: در حال حاضر۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۹ درصد خانوار روستایی شهرستان ایجرود بهره مند از نعمت گاز طبیعی است.

گفتنی است؛ طبق اعلام شرکت ملی گاز ایران؛ ملاک معرفی شهرستان سبز؛ قرار گرفتن استانها و شهرستانها؛ بالاتر از نرم ۹۵ درصدی کشور است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا