اقتصاد

عزم مجموعه مدیریت استان برای توسعه غرب زنجان

استاندار زنجان با بیان اینکه غرب استان زنجان، اولویت جغرافیایی ما برای توسعه است گفت: علاقمند هستیم به سرعت در حوزه فعالیت های معدنی غرب استان ورود کنیم و از سرمایه گذاران مشتاق به سرمایه گذاری در استان به ویژه در بخش معادن غرب استان استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در دیدار با وجیه الله جعفری معاون وزیر صمت و رئیس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، از توسعه استان در مناطق شمال، جنوب و شرق استان خبر داد و اظهار داشت: اما در غرب زنجان، عدم توسعه‌یافتگی داریم که تلاش برای جذب سرمایه گذار  و توسعه این سمت از استان در اولویت برنامه های مدیریت استان است.

وی با اشاره به عزم مجموعه مدیریت استان برای توسعه غرب زنجان تصریح کرد: بهره برداری از معادن واقع در غرب زنجان می تواند گامی در راستای توسعه و پیشرفت های اقتصادی منطقه داشته باشد.

 استاندار زنجان  تصریح کرد: بی شک  فعالیت های معدنی 10 ساله در غرب ، آورده خوبی نیز برای شهر زنجان خواهد داشت.

 افشارچی در ادامه با بیان اینکه در  شمال، جنوب و شرق استان به لحاظ توسعه یافتگی شرایط  نسبتا مطلوبی حاکم است، افزود: در مسیر تهران به زنجان، استقرار حجم زیادی از صنایع  را داریم که نقش مهمی در توسعه استان در این سمت دارند که  به عنوان نمونه در ابهر، به نسبت جمعیت ۱۰ تا ۲۰ هزار نفری آن، حجم بیشتری از صنایع مستقرشده است.

وی گفت:  شمال و جنوب زنجان هم  به لحاظ توسعه یافتگی شرایط بهتری دارد.

استاندار زنجان با اشاره به اینکه این استان چهارمین استان معدن خیز کشور شده است اظهارداشت: با توجه به لزوم ایجاد درآمدهای غیر نفتی برای کشور باید دنبال راهکارهای کسب ثروت در حوزه های غیر از سبد درآمدهای نفتی باشیم.

افشارچی با تاکید بر اینکه سبد درآمد و ثروت کشور باید متفاوت و متنوع باشد، تصریح کرد: ما از همه سرمایه‌گذارانی که برای سرمایه گذاری بدون سقف در استان اقدام می کنند، استقبال می کنیم.

وی با بیان اینکه نزدیک به 70تا 80درصد فاضلاب زنجان را تصفیه می کنیم گفت: این اقدام  نشان می‌دهد که مسئله تخصیص آب را جدی گرفته ایم و استفاده از پساب در صنایع نیز شروع شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا