اقتصاد

عدم ثبت ورود و خروج کالا در سامانه جامع تجارت به منزله قاچاق است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: به استناد مصوبه کارگروه تنظیم بازار و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز کشور در راستای شفافیت در انجام معاملات و رصد دقیق و سیستماتیک کالا علی الخصوص کالاهای اساسی ، کلیه واحدهای تولیدی ، اصناف و شرکت های پخش مکلف به ثبت نام در سامانه جامع تجارت شدند.

وی با اشاره به اینکه این سامانه وظیفه رصد معاملات ، خرید و فروش و واردات و صادرات کالا توسط تجار را بر عهده دارد تصریح کرد: در مرحله اول ثبت اقلام اساسی از قبیل روغن نباتی ، شکر ، برنج ، چای ، کره ، مرغ ، محصولات فولادی ، سیمان ، اقلام ضدعفونی کننده و شوینده ، ماسک ، پوشاک بچه و شیر خشک ، لوازم خانگی ، حبوبات ، تایر سبک و سنگین و انواع کالاهای پتروشیمی و روغن موتور در برنامه کاری قرار گرفته است.

این مقام مسئول افزود: کلیه تولیدکنندگان ، پخش کنندگان ، عمده فروشان ، خریداران و فروشندگان خرد باید ضمن ثبت نام در سامانه ، نسبت به ثبت ورود و خروج کالاها اقدام نمایند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ادامه داد: در صورتی که اقلام در هر یک از مراحل خرید و فروش در سامانه ثبت نشود در صورت مشاهده توسط بازرسین یا نیروی انتظامی در حین جابجایی ، بعنوان قاچاق و عرضه خارج از شبکه تلقی شده و ضمن تشکیل پرونده تعزیراتی با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.

مهندس فغفوری یادآور شد: واحد های صنعتی استان جهت رفع هرگونه مشکل در این خصوص می توانند به معاونت امور صنایع سازمان ، واحدهای معدنی و صنایع معدنی به معاونت امور معادن سازمان ، اصناف به معاونت بازرگانی مراجعه نمایند . همچنین در اتاق اصناف محلی به منظور ثبت نام صنوف در سامانه جامع تجارت در نظر گرفته شده است که می تواند پاسخگوی سوالات ، ابهامات و راهنمای صنوف باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا