اجتماعی

عبور 600هزار زائر اربعین از مرزها

وزیر کشور از عبور حدود 600هزار زائر اربعین از مرزها خبر داد و گفت: تاکنون لوازم و امکانات نزدیک به 5 هزار موکب هم به عراق ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،احمد وحیدی وزیر کشور در حاشیه در بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه ایران ترانسفو عیناً جهش تولید را در دستور کار خود قرار داده است و شاهد شکوفایی این مرکز هستیم.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این کارخانه دارای شرکت‌های زیر مجموعه‌ زیادی است و توانسته است نیاز کامل کشور را تأمین کند، گفت: از سوی دیگر این شرکت علی‌رغم تحریم، توانسته است صادرات خوبی هم داشته باشد و ارزآوری برای کشورمان داشته باشد.

وزیر کشور با ابراز خرسندی از اقدامات خوبی که در استان زنجان در حال انجام است، گفت: به‌طور مثال کار خوب شهرداری برای طرح نهضت آسفالت در سطح شهر زنجان قابل تقدیر است و افزایش رضایت مردمی را داشته است.

وحیدی در ادامه از عبور حدود 600هزار زائر اربعین از مرزها خبر داد و گفت: تاکنون لوازم و امکانات نزدیک به 5 هزار موکب هم به عراق ارسال شده است.

وی به بازگشایی مرزهای جدید برای عبور زائران اربعین اشاره و با توصیه به زوار برای استفاده از این مرزها افزود: امکانات خوبی در این مرزها برای زائران اربعین پیش‌بینی شده است.

وزیر کشور تنها مشکل موجود حال حاضر برای زائران اربعین را مربوط به زائران افغانستان و پاکستان دانست و تصریح کرد: در حال مذاکره با دولت عراق برای حل این مشکلات هستیم هرچند آنها هم قبول دارند و اندک مشکلات باقیمانده مربوط به مشکلات اجرایی است که تلاش می‌کنیم حل شود.

وحیدی به محدودیت‌های موجود در حمل و نقل عمومی اشاره و با توصیه به مردم برای استفاده از خودروهای شخصی در صورت امکان برای سفر به مرز گفت: در نظر گرفتن این مورد موجب می‌شود، حمل و نقل عمومی به همه زوار ارائه خدمت بکند.

وزیر کشور گفت: خوشبختانه مرزها حالت روانی دارد و زائران بدون مشکل خاصی در حال خروج هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا