اقتصاد

ظرفیت آزاد راهی استان زنجان تکمیل است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه ظرفیت آزاد راهی این استان تکمیل است، گفت: خوشبختانه در بخش آزاد راهی در سطح کشور وضعیت خوبی داریم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی ،به مصوبات سفر ریاست جمهوری به استان زنجان در بخش راه سازی اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه «محور زنجان به بیجار» پروژه محور «قیدار به کبودرآهنگ»، «کلور و درام»  و پروژه «بناب و منجیل » جزو مصوبات این سفر بودند.

وی  ابراز کرد: با تخصیص اعتبارات سفر ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ پروژه های راه سازی در استان زنجان جان گرفتند و با روند خوبی اجرا می شود. 

اعتبارات پروژه‌های سفر ۲ ساله است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، گفت: اعتبارات پروژه‌های سفر دو ساله است و در این راستا بخشی از اعتبارات هم در سال ۱۴۰۱ اختصاص می‌یابد.

اسماعیلی تاکید کرد: تزریق به موقع اعتبارات باعث می‌شود پروژه‌های حوزه راه با سرعت خوبی جلو برود و این مهم رضایتمندی مردم را هم به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه سه پروژه مهم راه سازی استان زنجان در مقیاس بزرگراهی است، ابراز داشت: محور «زنجان به بیجار»، محور «زنجان به سلطانیه- ابهر» و محور« زنجان به سمت قیدار و کبودرآهنگ» جزو سه پروژه مهم در بخش بزرگراهی است. 

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، با بیان اینکه در استان زنجان بیش از «۱۳۰ کیلومتر» بزرگراه داریم، گفت: با جذب اعتبارات خوب و به موقع تا سال ۱۴۰۴ با اجرای سریع پروژه‌های مذکور بیش از ۱۰۰ کیلومتر به میزان بزرگراه‌های قبلی استان اضافه خواهد شد. 

اسماعیلی تصریح کرد: این استان «۲۰۰ کیلومتر» آزاد راه دارد و از این میزان «۱۰۵ کیلومتر» آزاد راه زنجان به سمت تهران بوده و «۹۵ کیلومتر» هم به سمت تبریز است.

وی با بیان اینکه ظرفیت آزاد راهی این استان تکمیل است، افزود: خوشبختانه در بخش آزاد راهی در سطح کشور وضعیت خوبی داریم. 

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان، با اشاره به اینکه ۷۵۰ کیلومتر راه فرعی، ۳۵۰ کیلومتر راه اصلی و چهار هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی داریم، بیان داشت: مجموع راههای استان بیش از پنج هزار و ۵۰۰ کیلومتر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا