با ما همراه باشید

اجتماعی

طول آزادراه های زنجان نسبت به میانگین کشوری بیشتر است

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان گفت: استان زنجان نسبت به مساحتی که دارد در بخش آزاد راهی از متوسط کشوری بالاتر است.

منتشر شده

در

طول آزادراه های زنجان نسبت به میانگین کشوری بیشتر است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی با بیان اینکه راه به عنوان یکی از ابزارهای توسعه هر کشوری محسوب می‌شود، اظهار داشت: استان زنجان به عنوان یکی از استان‌هایی است که در مسیر ارتباطی پایتخت به شمالغرب کشور قرار گرفته و ناگزیر از تلاش و برنامه ریزی بیشتر برای توسعه حوزه راه استان زنجان هستیم.

وی اظهار کرد: باید مسیر توسعه راه در قسمت شمالغرب کشور از کانال استان زنجان اتفاق بیفتد و برای تحقق این مهم اداره راه و شهرسازی استان مدیریت و برنامه ریزی لازم را پیش‌بینی کرده است.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه در بخش توسعه راههای استان ۶ پروژه داریم که از محل اعتبارات ملی تغذیه می‌شوند، گفت: این پروژه‌ها جزو پروژه‌های راه در بخش راه‌های اصلی و بزرگراهی استان است.

اسماعیلی با بیان اینکه در چارت وزارت راه و شهرسازی، ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها مسئولیت ایجاد و ساخت راه‌های اصلی، بزرگراهی و آزاد راهی را دارند، تاکید کرد: مسئولیت ساخت راههای فرعی و روستاها با اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای است.

وی به پروژه‌های مهم در حوزه راه سازی در استان اشاره کرد و ابراز داشت: پروژه زنجان -بیجار، زنجان به سلطانیه – تاکستان، پروژه سه راهی سلطانیه- قیدار و کبودرآهنگ، پروژه سه راهی بناب -منجیل، درام – کلور و شفت- ملاصدار جزو پروژه‌های مهم استان هستند و در حال اجرا می‌باشند.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان این تعداد پروژه را در بخش‌های راه‌های اصلی و بزرگراهی اعلام کرد و افزود: پروژه محور زنجان – بیجار به طول ۷۸ کیلومتر در حوزه استحفاظی استان زنجان است و با توجه به محدودیت‌های اعتباری، این پروژه به قطعات کوچک‌تر تقسیم شده است.

اسماعیلی پروژه زنجان – بیجار را در چهار قطعه راهی اعلام کرد و گفت: امکان احداث و واگذاری به پیمانکار در قطعات کوچک‌تر انجام شده و طی ۱۰ الی ۱۲ روز آینده آسفالت۳۶ کیلومتر محور زنجان – بیجار، از زنجان تا زرین آباد تمام خواهد شد و به بهره برداری می‌رسد که تردد از عمده این مسیر در حال حاضر انجام می‌پذیرد.

وی افزود: پروژه زنجان به بیجار به طول ۳۶ کیلومتر به صورت بزرگراهی از زنجان تا زرین آباد به زیر ترافیک می‌رود و مردم با ایمنی بهتری از این محور استفاده خواهند کرد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه در پروژه محور زنجان به سمت تاکستان هدف ما این بود که از زنجان تا سه راهی سلطانیه به بزرگراه تبدیل شود، ادامه داد: در این محور کارهای ساخت انجام شده و الان فقط از این ۳۵ کیلومتر اجرای لایه آسفالت حدود ۱۰ کیلومتر باقی مانده است که امیدواریم به لحاظ جوی فرصت آسفالت ریزی فراهم شود.

اسماعیلی افزود: محور زنجان به تاکستان به عنوان بزرگراه اوایل اردیبهشت ماه سال آینده به سه راهی سلطانیه وصل می‌شود.

وی به پروژه محور سه راهی سلطانیه- قیدار و کبودرآهنگ اشاره کرد و ابراز داشت: این پروژه ۱۰۳ کیلومتر در حوزه استحفاظی زنجان است و محور در ۵ قطعه در دست پیمانکار است و در سال ۹۹ نیز قطعه ۳ این پروژه که کمربندی قیدار بود و از دغدغه‌های شهری مردم بود با مشخصات طول ۱۸ کیلومتر و با ۵ پل غیر همسطح که دسترسی‌های بین کمربندی و مراکز روستایی و ارتباطی با محور اصلی قیدار به سمت همدان را پوشش می دهد، افتتاح و اماده تردد شد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان با بیان اینکه قطعه ۲ این پروژه حدود ۳۰ کیلومتر است، افزود: قطعه ۴ حدود ۲۲ کیلومتر و قطعه ۵ هم ۳۲ کیلومتر بوده و ساخت و ساز در این قطعه‌ها ادامه دارد.

اسماعیلی ابراز کرد: در قطعه ۲ نیز ۱۲ الی ۱۳ کیلومتر آماده آسفالت می‌باشد که در صورت مساعد بودن شرایط جوی اقدام و به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: از ۱۵ کیلومتر قطعه ۴ نیز، آسفالت ۱۰ کیلومتر آن انجام شده و ۵ کیلومتر در مراحل روسازی است و برای خرداد سال آینده جزو پروژه‌های قابل بهره برداری است و با این وضعیت در محور سه راهی سلطانیه- قیدار و کبودرآهنگ برای سال آینده ۳۵ کیلومتر راه آسفالت تحویل مردم استان خواهیم کرد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان به طول بزرگراه‌ها در استان زنجان اشاره کرد و ابراز کرد: این استان ۱۳۸ کیلومتر بزرگراه دارد و محور زنجان به بیجار، محور زنجان به تاکستان و محور زنجان به سمت قیدار و کبودرآهنگ به عنوان یک نمونه مهم در بخش بزرگراهی است.

اسماعیلی با بیان اینکه این استان ۲۰۰ کیلومتر آزاد راه دارد، ادامه داد: از این میزان ۱۰۵ کیلومتر آزاد راه زنجان به سمت تهران بوده و ۹۵ کیلومتر هم به سمت تبریز است.

درصد عمده‌ای از تصادفات بین جاده‌ای در ۳۰ کیلومتر ورودی به شهرها است

اسماعیلی با بیان اینکه همچنین محور تهران تا سه راهی سلطانیه تبدیل به بزرگراه می‌شود و متراژ بزرگراه طی سال آینده افزایش خواهد یافت، افزود: درصد عمده‌ای از تصادفات بین جاده‌ای در ۳۰ کیلومتر ورودی شهرها است و در این راستا براساس بررسی‌های انجام گرفته هدف گذاری به شعاع ۳۵ تا ۴۰ کیلومتر در اولویت راه و شهرسازی استان است و به بزرگراه تبدیل خواهیم کرد تا از تصادفات جاده‌ای که در ورودی شهر رخ می‌دهد جلوگیری کنیم.

وی گفت: سالجاری دو محور اصلی محور زنجان به تاکستان و زنجان به بیجار آماده تحویل خواهد شد تا ترافیک ایمن داشته باشیم.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی زنجان یاد آورشد: به نسبت استان و مساحتی که راههای استان زنجان دارند در بخش آزاد راهی از متوسط کشوری بالاتر هستیم و در بخش بزرگراهی هم در نرم کشوری قرار داریم.

اسماعیلی با بیان اینکه کل حوزه استحفاظی استان زنجان آزاد راه دارد، افزود: از ابتدای ورودی استان قزوین به سمت استان زنجان و ادامه آن تا استان آذربایجان شرقی آزاد راه داریم و از نرم کشوری بالاتر است.

وی از وجود ۳۲۶ کیلومتر راه اصلی، ۹۷۰ کیلومتر راه فرعی و ۴ هزار و ۳۰ کیلومتر راه روستایی در استان زنجان خبر داد و گفت: هر میزان که پروژه‌های راهسازی در استان ارتقاء می‌یابد به کیلومتر متراژ عدد قبلی بزرگراه اضافه می‌شود و با بهره برداری متراژی از راه‌ها در سال طول بزرگراه‌ها و راه اصلی هم در حال تغییر است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

انجام 12 هزار غربالگری پیشگیری از معلولیت در بهزیستی زنجان

مدیر اداره بهزیستی شهرستان زنجان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به ۱۲ هزار مورد غربالگری های ژنتیک، بینایی و شنوایی و مداخله به هنگام، توسط بهزیستی صورت گرفته است.

منتشر شده

در

توسط

انجام 12 هزار غربالگری پیشگیری از معلولیت در بهزیستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید رزاق منافی اظهار داشت: در این میان بیش از ۹ هزار ۵۰۰ نفر  از کودکان ۳ تا ۶ سال در مناطق شهری و روستایی غربالگری بینایی، حدود یک هزار و ۸۰۰کودک زیر یک سال غربالگری شنوایی و ۳۶۰ خانواده تحت پوشش بهزیستی به صورت رایگان غربالگری ژنتیک شده اند.

وی اظهار داشت: طرح غربالگری بینایی (تنبلی چشم) کودکان سه تا ۶ سال نیزبا رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی در ۳ درمانگاه مرکز بهداشت و  ۱۶ مرکز مثبت زندگی اجرا می شود و تاکنون ۲۹۰ کودک به سطح دو معاینات (اپتومتریست) ارجاع شده اند.

مدیر بهزیستی شهرستان زنجان خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۳ مرکز شنوایی سنجی با استفاده از دستگاه های AABR,OAE  و یک مرکز شنوایی سنجی تشخیصی در غربالگری شنوایی نوزادان فعالیت دارند و ۴۶۴ نوزاد به مرحله AABR  ارجاع شده اند و ۵ نفر نیز به مرحله تشخیصی ارجاع داده شده اند که در صورت لزوم با اقدامات طبی و توانبخشی، تحت درمان و بازتوانی قرار می گیرند.

وی با اشاره به اینکه غربالگری ژنتیک در یک مرکز دولتی و یک مرکز غیردولتی در شهرستان زنجان صورت می‌پذیرد، افزود: مشاوره‌های ژنتیک بهزیستی برای قبل از ازدواج، پیش از بارداری و حین بارداری است. همچنین در مواردی برنامه‌های غربالگری ژنتیک برای خانواده‌های با ریسک بالا از نظر بیماری‌های ژنتیکی صورت می‌گیرد که در آن، احتمال تولد نوزاد دارای معلولیت سنجیده می‌شود.

منافی با بیان اینکه علاوه بر مشاوره‌های ژنتیک، کمک هزینه لازم برای انجام این آزمایشات که پر هزینه هستند به خانواده‌های نیازمند پرداخت می شود، ادامه داد:  از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۶۰ پرونده ژنتیک در شهرستان زنجان تشکیل شده است و برای ۳۲ زوج نیز ۱۳۰ میلیون تومان کمک هزینه انجام آزمایشات غربالگری پرداخت شده است.

وی یاد آورشد: به خانواده‌هایی که سن ازدواج در آنها بالا رفته، زنانی که بیش از ۳۵ سال سن دارند و خانواده‌هایی که تولد فرزند معلول در آنها بیشتر است، مشاوره‌های ژنتیک ارائه می‌شود؛ ما با انجام مشاوره و آزمایشات ژنتیک به این خانواده‌ها کمک می‌کنیم و اطمینان خاطر می‌دهیم که فرزند شما سلامت خواهد بود تا آنها برای فرزندآوری انگیزه پیدا کنند

وی با تاکید بر اینکه تولد نوزادان معلول، علاوه بر بار اقتصادی بر خانواده و جامعه، منجر به فشارهای عاطفی بر خانواده می شود، گفت: خانواده های بسیاری داریم که تولد نوزاد معلول، به جدایی والدین منتهی شده و شالوده خانواده از هم پاشیده است و یا تمایل به فرزندآوری به دلیل ترس از معلولیت، از بین رفته است.

ادامه مطلب

اجتماعی

استاندارد سازی بیش از65درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه زنجان

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زنجان ​با اشاره به هدف پیشبرد تأمین ایمنی شهروندان از استانداردسازی بیش از 65درصد از جایگاه‌های عرضه سوخت پاک (سی‌ان‌جی)، خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

استاندارد سازی بیش از65درصد جایگاه‌های سی‌ان‌جی منطقه زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی  اظهار داشت: بر اساس آخرین مراجعات و اطلاعات بازرسی ادواری از جایگاه‌های عرضه گاز طبیعی در خصوص همکاری و تعامل همه جانبه با سازمان ملی استاندارد، منطقه زنجان جزء یکی از مناطق پیشتاز در این امر مهم است.

حبیبی  افزود: بازرسی ادواری جایگاه‌های سی‌ان‌جی بر اساس دستورالعمل و روش‌های اجرایی‌، شامل بازرسی فنی کلیه تجهیزات جایگاه‌های سی‌ان‌جی از جمله بازرسی مجموعه میترینگ، کمپرسور (سامانه فشرده‌سازی)، دیسپنسر (سامانه توزیع‌کننده)، تابلوهای برق، حریم‌های ایمنی و مخازن ذخیره گاز طبیعی فشرده مطابق با استانداردهای موجود، با نظارت اداره استاندارد به صورت سالانه انجام می‌شود.

مدیر منطقه ازنجان  اظهار داشت: با توجه به افزایش خودروهای دوگانه‌سوز و نیاز به توسعه جایگاه‌های سی‌ان‌جی در این استان، تعداد 40 جایگاه عرضه سی‌ان‌جی مشغول ارائه خدمات به شهروندان بوده که از این تعداد، 16 باب تک منظوره و 24باب دو منظوره هستند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به فرارسیدن فصل سرما و بازگشایی مدارس، روزانه بطور میانگین 500 هزار متر مکعب سی‌ان‌جی در زنجان  مصرف می‌شود.

ادامه مطلب

اجتماعی

دویست و پنجمین خانه هلال زنجان در راشا کاسپین افتتاح شد

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان از راه اندازی دویست و پنجمین خانه هلال استان در کارخانه کاغذ سازی راشا کاپسین خبرداد و گفت: این خانه هلال با هدف توسعه خدمات عام المنفعه و آموزش های امدادی آغاز به کار کرد.

منتشر شده

در

توسط

دویست و پنجمین خانه هلال زنجان در راشا کاسپین افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران، ضمن قدردانی از همراهی مدیریت کارخانه کاغذسازی راشا کاسپین زنجان اظهار داشت: يكی از اهداف راه اندازی خانه های هلال ترويج فرهنگ كمک به همنوع، توانمندسازی جامعه و گسترش آموزش‌های امدادی برای مقابله با حوادث، مساعدت به تسكين آلام بشری و گسترش آموزش های مورد نیاز است.

وی بر تاثیر و اهمیت آموزش ها تاکید کرد و افزود: به حتم بهره مندی از آموزش های امدادی در زندگی همه افراد موثر است و در شرایط وقوع حادثه نیز آموزش های از قبل آموخته می تواند تاثیر قابل توجهی در مدیریت حوادث داشته باشد.
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: درصدد ارائه آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات برای کارکنان کارخانه کاغذسازی راشا کاسپین در این استان هستیم و در فاز بعدی نیز برای خانواده های آنها این دوره های آموزش برگزار می شود تا دانش و سطح آگاهی آنان در این حوزه افزایش یابد.
موسوی خاطرنشان کرد: ارائه این آموزش برای کارکنان کارخانه ها، شرکت های تولیدی و دستگاه های اجرایی می تواند جمعیت هلال احمر را در مواقع بحران یاری کرده و از وجود این نیروها استفاده کند.
وی افزود: انتظار داریم نیروهای کارخانه راشا کاسپین در حوادث و بلایا در خصوص جمع آوری کمک های مردمی هلال احمر را یاری کنند.

آماده همکاری با هلال احمر هستیم

مدیر عامل کارخانه کاغذسازی راشا کاسپین گفت: تاب آوری و ایمنی نیروها مقوله مهمی به شمار می رود که با بهره مندی از آموزش های امدادی هلال احمر این مقوله ارتقا می یابد.

سعید امیدی اظهار داشت: بهره مندی از آموزش های امدادی منجر به مدیریت حوادث، جلوگیری از حوادث جانی و مالی و ارتقای تاب آوری میان نیروها می شود.

وی خاطرنشان کرد: در مجموعه راشا کاسپین در کنار هلال احمر و آماده همکاری هستیم.

ادامه مطلب

برترین ها