با ما همراه باشید

اجتماعی

طرح توسعه پایدار منظومه روستایی فعالیتی فرابخشی است

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت:منظومه‌های روستایی به‌ عنوان طرحی که ماهیت یکپارچه و فرابخشی دارد، هم‌اکنون در استان زنجان به صورت پایلوت در حال انجام بوده و می توان گفت استان زنجان در اجرای این طرح موفق عمل نموده است.

منتشر شده

در

طرح توسعه پایدار منظومه روستایی فعالیتی فرابخشی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمدرضا شاملو در جمع خبرنگاران اظهار داشت:اجرای طرح هادی نقش مهمی در توسعه روستاها دارد و با هدف ساماندهی روستاها عملیاتی می‌شود و می‌تواند از ساخت و ساز غیر مجاز و بی رویه و مشخص شدن حریم‌ها کمک مؤثری باشد.

وی با بیان اینکه در روستاهایی که طرح‌های هادی و عمرانی بخوبی نگهداری شده است شاهد بازگشت افراد مهاجرت کرده هستیم و نشاط بیشتری در روستا ایجاد شده است تصریح کرد:برای پیشگیری از مهاجرت روستاییان باید به معیشت و اقتصاد مردم روستایی اهمیت داده و طرح‌ های عمرانی را با توجه به نیاز مردم و مشارکت شوراها، دهیاری اجرا نماییم.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه ایمن‌سازی در روستاها و جلوگیری از خسارت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است عنوان کرد: خوشبختانه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با رایزنی‌های صورت گرفته به خوبی توانسته اعتبارات و تسهیلات خوبی در این زمینه جذب کند.

شاملو با بیان اینکه همکاری نهادهای محلی و دهیاری با بنیاد مسکن در توسعه روستاها و تحقق اهداف این نهاد انقلابی نقش مهمی دارد تصریح کرد:دهیاران حلقه واسطه بین نهادهای حاکمیتی، دولت و مردم هستند و می توان با کمک دهیاری ها و کار جمعی با سایر دستگاههای اجرایی زمینه های لازم برای توسعه و پیشرفت را فراهم نمود.

وی در راستای اجرای طرح بافت با ارزش روستایی و گردشگری بنیاد مسکن آمادگی لازم را برای توسعه این مناطق را دارد عنوان کرد:توجه به ایمن سازی روستاها، احداث کانال و دیوار حفاظتی و‌ همچنین شناسایی و‌ اولویت بندی روستاها ی در معرض آسیب و ساماندهی این مناطق از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود :روستاهای استان زنجان از ظرفیت گردشگری بالایی برخوردار هستند و باید در جهت تقویت و‌ توسعه این روستاها گام های مطلوب تری برداشته شود.

گفتنی است در این جلسه که در راستای بررسی وضعیت روستاها و حل مشکلات موجود تشکیل شد موارد افزایش اعتبارات عمران روستایی تا ۳ برابر نسبت به سال قبل در شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه انتخاب و شناسایی ۵ روستای شاخص با رویکرد گردشگری جهت مطالعه و شروع عملیات اجرایی و بازنگری ۳۰ طرح هادی روستایی از محل اعتبارات ملی و استانی شهرستان های ابهر، خرمدره و سلطانیه به تصویب رسید.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است، افزود: در سال جاری، 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای استان اختصاص یافته است.

منتشر شده

در

توسط

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از محل قیر رایگان، آسفالت معابر 100 روستای این استان در سال جاری با مشارکت دهیاری ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: سال گذشته از محل قیر رایگان ،80 روستای استان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال آسفالت شد.

خواجه ای خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر روستایی نداریم و آماده هستیم به هر میزانی که دهیاران مشارکت کنند، تامین نماییم تا روستاها از این کمک بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

برترین ها