با ما همراه باشید

اجتماعی

ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه پیک پنجم

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: اگرچه تاکنون توانسته‌ایم در مجموع، استان را در حوزه کرونا به خوبی مدیریت کنیم، اما کافی نبوده و لازم است در آستانه پیک پنچم، مراقبت‌ها، رعایت دستورالعمل‌ها و نظارت‌ها با شدت بیشتری انجام شود.

منتشر شده

در

ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه پیک پنجم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به ورود ویروس دلتا به کشور و پیک پنجم کرونا، گفت: برای اینکه در موج پنجم کرونا به استقبال ابتلا به ویروس و مرگ نرویم، باید با رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی، زمان بخریم تا بتوانیم واکسن را به همه، به‌ویژه قشر آسیب پذیر، تزریق کنیم. 

 وی با بیان اینکه بازگو کردن آمار و ارقام موفقیت‌های کسب شده در بحث کرونا چندان مهم نیست، افزود: چون پای جان مردم در میان است، آنچه مهم است، این است که نگذاریم جان حتی یک نفر به خطر بیفتد.

 استاندار زنجان با تاکید بر اینکه شرایط ویروس دلتا، نسبت به سایر گونه‌های کرونا، خاص است، گفت: با ورود ویروس دلتا و موج پنجم کرونا، ۱۰ گروه در بخش‌های مختلف از جمله حمل ونقل شهری، بخش اصناف، بوستان ها و فضای سبز برای مقابله با پیک جدید، تشکیل و مسئولان مربوطه کاملا توجیه شده اند که باید به وظیفه خود، به خوبی عمل کنند.

 وی با بیان اینکه برای تشکیل جلسات توجیهی هریک از این گروه‌های دهگانه،  به‌طور شخصی ورود کرده و زمان زیادی گذاشته ام، افزود: چون ابعاد مختلف قضیه، کاملا برای مسئولان مرتبط با هر بخش، به طور شفاف توجیه شده است، نظارت‌های این گروه‌ها هم، باید دقیق باشد و هیچ عذری در این خصوص پذیرفتنی نیست و در غیر این صورت، تعلل محسوب می شود.

 استاندار زنجان با اشاره به اینکه  در ویروس دلتا، فاکتور آلودگی رده های سنی پایین هم مطرح است، گفت: در ویروس دلتا اگر جوانان و سنین پایین تر آلوده شوند، نه تنها دیگران را آلوده می‌کنند، بلکه خودشان هم در معرض خطر جدی هستند، در حالی که در گونه‌های قبلی با ابتلا به ویروس کرونا، برای خودشان خطر جدی ایجاد نمی شد و فقط دیگران را آلوده می‌کردند.

وی با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: برای اینکه در موج پنجم، به استقبال ابتلا به ویروس و مرگ نرویم، باید با رعایت دستورالعمل‌ها، زمان بخریم تا بتوانیم واکسن را به همه، به‌ویژه قشر آسیب پذیر، تزریق کنیم.

حقیقی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد رده سنی 70 سال که به هر دلیل تا کنون واکسینه نشده اند رقم کمی نیست، اظهار داشت: این میزان باقیمانده، چهار هزار نفر را شامل می‌شود که هنوز واکسن دریافت نکرده اند و در موج پنجم، در خطر بوده و تهدید می شوند و باید موج دلتا را جدی بگیریم.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید با مدیریت منسجم، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش یابد، گفت: اگرچه اقدامات زیادی انجام گرفته، اما قابل قبول نیست و باید در حوزه هایی که سطح رعایت، پایین است ورود و چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه اگر در  پارک‌ها و بوستان‌ها، پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی شود، نیازی به بازگشایی آنها نیست، افزود: این مکان ها اگر هم زمان فعالیت معینی دارند، قطعا بعد از پایان زمان تعیین شده، باید توسط نیروی انتظامی جریمه شوند.

استاندار زنجان گفت: با وجود موفقیت های کسب شده در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا، اما همچنان در خطر هستیم و بنابراین باید مواردی که احتمال خطر و اطلاعات در آن بیشتر است مورد توجه قرار گیرند.

 وی با انتقاد از صاحبان سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره‌ای، به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: از زمان شیوع کرونا، در حالیکه سایر اصناف بر اساس برنامه های ستاد کرونا از تعطیلی های مکرر برخوردار شدند، فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و خواربار فروشی‌ها، با اینکه حتی یک ساعت هم تعطیل نکرده اند، اما متأسفانه کمترین رعایت ها را دارند و این باعث عذاب وجدان است.

استاندار زنجان با  اشاره به برخی از مصوبات یکصدوسومین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان، به لزوم اجرای آن، تاکید کرد و گفت: خواربارفروشی‌ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره‌ای ملزم هستند سه اصل، استفاده از ماسک، ضد عفونی کردن محل و ممانعت از ورود افراد بدون ماسک را رعایت کنند که در غیر این صورت برخورد جدی می‌شود.

وی همچنین با ابراز تاسف از عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی در بعضی از ادارات هم اظهارداشت: اداره‌هایی که رعایت پروتکل‌ها در آنها، زیر ۹۰ درصد باشد مدیر آن لایق نیست و حراست آن مشکل دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه مسئولیت مستقیم عدم رعایت موارد بهداشتی در اداره‌ و دستگاه‌ها، با مدیرکل است و با مدیر متخلف باید برخورد جدی شود، گفت: اسامی همه متخلفان در بحث عدم رعایت دستورالعمل‌ها، در همه سازمان‌ها و دستگاه ها، حتی استانداری و دفتر حوزه استاندار، حداکثر تا روز پنجشنبه، اعلام تا برخوردهای لازم انجام شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

ثبت شکایات و پیشنهادات بهزیستی در سامانه ۱۴۸۲

مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: سامانه دیده بان به آدرس didehban.behzisti.ir یکی از خدمات دولت الکترونیک برای ثبت شکایت، انتقاد با کد پیگیری است که بر اساس دقت، سرعت و صحت کار می‌کند و در هر مرحله‌ای از زمان که فرد شکایت یا پیشنهادی دارد می‌تواند از این خط تماس گیرد و آن را به ثبت برساند و با کد پیگیری که داده می‌شود آن را پیگیری کند.

منتشر شده

در

توسط

ثبت شکایات و پیشنهادات بهزیستی در سامانه ۱۴۸۲

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی اظهار کرد: این  سامانه امکان تماس ۲۴ ساعته با شماره ۱۴۸۲ را  فراهم نموده به نحوی که حتی پس از پایان یافتن ساعت فعالیت کاربران مرکز، از طریق صندوق صوتی نسبت  به ثبت شکایات اقدام می نماید و پاسخگویی به تماس های انجام گرفته بصورت متمرکز و در سه سطح کشوری، استانی و شهرستانی انجام می پذیرد همچنین بازخورد رسیدگی به درخواست ها، شکایت ها، پیشنهادات  و انتقادات ارسالی در اسرع وقت به شخص داده خواهد.

وی عنوان کرد: یکی از ویژگی های سامانه ملی دیده بان این است که تحلیل داده های آن به شکل داشبورد مدیریتی عمل می کند و مدیران با بررسی اطلاعات می توانند به طور مثال بفهمند بیشترین مشکلات در سالی که گذشت، چه بوده است.

وی افزود: : بهزیستی با ۱۳ خدمت الکترونیک در قالب سامانه های میز خدمت الکترونیک، سامانه فرزندخواندگی، سامانه قوانین و مفررات سازمان بهزیستی، سامانه ارمغان، سامانه مشاوره مجازی، سامانه تصمیم، سامانه جلب مشارکت های مردمی، سامانه صدور مجوز مراکز، سامانه خود ارزیابی روانشناختی در بحران کرونا، سامانه غربالگری طیف اتیسم، اطلاعات مراکز خدمات بهزیستی(+ زندگی)، سامانه شفافیت بهزیستی و سامانه دیده بان به آحاد جامعه ارائه خدمات می نماید.

مدیر کل بهزیستی گفت: در دولت الکترونیک استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات به منظور توزیع خدمات دولتی به صورت مستقیم و ۲۴ ساعته به مردم می باشد و نیاز به مراجعه حضوری برای کارها و خدمات دولتی وجود نداشته و البته این خدمات با سرعت و اطمینان بیشتری به مردم ارایه می شود.

محمدی به سامانه شفافیت بهزیستی به آدرس shafaf.behzisti.ir به عنوان سقف شیشه ای بهزیستی اشاره کرد و گفت: وجود سامانه های الکترونیکی نقش برجسته ای در چرخه فعالیت ها و نحوه خدمات رسانی شفاف دارد و دسترسی آزاد به اطلاعات و شفاف سازی از مراحل مهم ارائه خدمت در این سامانه است.

وی با اشاره به فعالیت مراکز خدمات بهزیستی (+ زندگی) در بستر دولت الکترونیک بیان کرد: از نکات مورد توجه مراکز خدمات بهزیستی (+زندگی) استقرار نظام هوشمند در فرآیند خدمات رسانی به گروه های هدف است که بخش اعظم خدمات پیش بینی شده در بستر الکترونیک با امکان رصد، نظارت، پایش دقیق، انظباط و تسریع خدمات را مهیا می سازد.

محمدی اضافه کرد: در این مراکز پرونده‌های مددکاری اجتماعی خانوار به صورت  الکترونیکی برای کلیه  مددجویان مستمری بگیر بهزیستی استان زنجان ثبت گردیده و این روند موجب تسریع در ارائه  خدمات، شفاف سازی فرایندها و تصمیمات، حذف کاغذ و حذف بروکراسی می شود.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به اینکه در جامعه کنونی کنترل و نظارت بر دستگاه های گسترده با روش ها و ابزار سنتی گذشته به خوبی میسر نمی شود، استفاده از امکانات و تکنولوژی روز که بتواند فاصله بین دستگاه ها و مردم را از میان بردارد، ضروری است و در این راستا سازمان بهزیستی در همه زمینه ها پیشرو است.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان یادآور شد:، کاهش هزینه های دولت، صرفه جویی در وقت و انرژی، کاهش آلودگی هوا بدلیل کاهش ترافیک و عدم حضور فیزیکی، افزایش سطح آگاهی مردم و ارائه خدمات پرسرعت به جامعه هدف، افزایش اشتغال بدلیل ارائه خدمات دولتی توسط بخش خصوصی، از مزایای فناوری اطلاعات ارتباطات و تحول اداری است  که باید نسبت به تولید اطلاعات و شواهد دقت شود و کارها روان سازی شود تا از گسترش تکنولوژی و تجهیز کردن اطلاعات و ارتباطات جهت خدمات مطلوب استفاده کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده

رئیس کل دادگستری استان زنجان گفت: بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده که شوراهای حل اختلاف استان رتبه اول را در صلح و سازش در سال 99 کسب کرده است.

منتشر شده

در

توسط

بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل صادقی نیارکی در اولین جلسه ستاد صبر استان زنجان که با حضور اعضای این ستاد در سالن کنفرانس دادگستری کل استان زنجان با حضور مقامات استانی برگزار شد ضمن تقدیر و تشکر از حضور اعضای این جلسه گفت: اصلاح ذات البین از فضائل اخلاقی است. وقتی بین دو نفر سازش ایجاد میشود این کار از یکسال نماز و روزه افضل و برتر است.

وی افزود: ستاد صبر بطور اختصار از 3 کلمه صلح، بخشایش و رضایت تشکیل شده است که به منظور ارتقاء فرهنگ صلح و سازش تشکیل شده است. ماهیت ستاد صبر در واقع ساماندهی و ارتقاء فرهنگ سازش در جامعه است.

رئیس شورای قضایی استان زنجان تاکید کرد: ستاد صبر متشکل از افرادی همچون ائمه جمعه، اعضای شورای حل اختلاف، صلح یاران و مسولان ادارات و سازمانها و همه افرادی که هدف آنها صلح و سازش است می باشد.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با تاکید بر اینکه همه برای ایجاد صلح و سازش وظیفه داریم گفت: باید فرهنگ صلح و سازش را ارتقاء بخشیم. گاهی کوتاهی برخی از مسولان یک اتفاقات ناخوشایندی برای مردم بوجود می آورد که نمونه آنرا در استان خوزستان دیدیم که این امر مورد اعتراض مقام معظم رهبری هم واقع شد که ایشان فرمودند اگر مسولان به وظیفه خود عمل می کردند این اتفاقات رخ نمی داد.

رئیس ستاد صبر استان بر استفاده از ظرفیت همه ارگانها و سازمانها برای گسترش فرهنگ صلح و سازش تاکید کرد و افزود: ستاد صبر باید تفاهم نامه ای با شورای سیاست گذاری ائمه جمعه منعقد کند که این موضوع در دستور کار ائمه جمعه قرار گیرد تا از ظرفیت آن برای گسترس فرهنگ صلح و سازش استفاده کنیم و بایستی ارتقاء فرهنگ سازش را در موضوع خطبه ها قرار دهیم.همچنین در ارتقاء فرهنگ صلح و سازش از ظرفیت رسانه ملی به خصوص صدا و سیما که آمادگی در این زمینه وجود دارد و از ظرفیت های حلقه های صالحین و بسیج حقوقدانان بهره مند گردد.

وی گفت: بیش از 50 درصد پرونده های قابل سازش به رضایت منجر شده که شوراهای حل اختلاف استان رتبه اول را در صلح و سازش در سال 99 کسب کرده است.

رئیس کل دادگستری استان زنجان یادآور شد: باید فرهنگ گذشت را گسترش دهیم که این امر هم خیر دنیا و هم خیر آخرت را بدنبال خواهد داشت. وقتی در امری گذشت می شود یک احساس آرامش درونی در فرد ایجاد می شود که ان شالله بتوانیم با همت همه شما عزیزان و همه مردم به این مهم دست یابیم.

در ادامه رئیس شوراهای حل اختلاف استان زنجان گفت: بهترین راه برای اینکه اختلافات را مدیریت کنیم و وارده پرونده به دادگستری را کم کنیم بایستی به سمت صلح و سازش برویم و این فرهنگ را ارتقاء بخشیم.

وی افزود: ما در ایجا دور هم جمع شدیم تا با هدف تشکیل گروههای جهادی و با تلاش و اقدامات انقلابی و جهادی ، پرونده ها را به سمت صلح و سازش سوق دهیم.

رئیس شورای حل اختلاف استان زنجان اظهار کرد: مردم استان زنجان مردم صلح دوستی هستند. شوراهای حل اختلاف در زمینه صلح و سازش رتبه های برتر کشوری را دارد که این نشان از اهمیت صلح و سازش نزد مردم زنجان است.

احمدی گفت:امروز 30 گروه که متشکل از 80 نفر تحت عنوان هیات صلح و سازش در سطح استان راه اندازی می شود که ان شالله به کمک همدیگر اکثر پرونده های تشکیل شده را به سازش ختم نماییم.

ادامه مطلب

اجتماعی

خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی روستای گلابر

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان با بیان اینکه سیلاب بیش از 5 میلیارد ریال به تاسیسات آبرسانی روستای گلابر در شهرستان ایجرود خسارت وارد کرده است گفت: عملیات بازسازی این تاسیسات از لحظات اولیه صبح امروز آغاز شده است.

منتشر شده

در

توسط

خسارت سیل به تاسیسات آبرسانی روستای گلابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا جزءقاسمی اظهار کرد: پس از وقوع سیلاب، عوامل شرکت آب و فاضلاب بلافاصله در محل حادثه حاضر و پس از بررسی شرایط، دستورات لازم جهت بازسازی تاسیسات خسارت دیده صادر شده و همکاران مشغول به انجام عملیات می باشند.

وی افزود: بر اساس بر آرودهای اولیه دفتر مدیرت بحران شرکت آب و فاضلاب استان زنجان، سیلاب به تاسیسات تامین آب روستای گلابر شامل چاه آب، حصارکشی، اتاقک سر چاه، الکتروپمپ و تابلو برق موجود، خط انتقال برق و جاده دسترسی در این قسمت ها خسارت وارد کرده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان زنجان تصریح کرد: بازسازی این تاسیسات توسط اکیپ های امدادی شرکت آب و فاضلاب آغاز شده و پیش بینی می شود تا امشب، آب شرب پایدار این روستا تامین شود.

وی بیان داشت: هم اکنون دو دستگاه تانکر آبرسانی سیار در روستای گلابر مشغول آبرسانی به اهالی بوده و هیچگونه کمبود آب آشامیدنی در این روستا وجود ندارد.

این مسئول با تاکید بر تلاش جهادی کارکنان شرکت آب و فاضلاب برای رفع خسارت و بازسازی تاسیسات در کوتاه ترین زمان ممکن گفت: عملیات پاکسازی، شستشو و لایروبی چاه تامین آب گلابر در دست انجام می باشد.

ادامه مطلب

برترین ها