با ما همراه باشید

اجتماعی

ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه پیک پنجم

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: اگرچه تاکنون توانسته‌ایم در مجموع، استان را در حوزه کرونا به خوبی مدیریت کنیم، اما کافی نبوده و لازم است در آستانه پیک پنچم، مراقبت‌ها، رعایت دستورالعمل‌ها و نظارت‌ها با شدت بیشتری انجام شود.

منتشر شده

در

ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه پیک پنجم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به ورود ویروس دلتا به کشور و پیک پنجم کرونا، گفت: برای اینکه در موج پنجم کرونا به استقبال ابتلا به ویروس و مرگ نرویم، باید با رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی، زمان بخریم تا بتوانیم واکسن را به همه، به‌ویژه قشر آسیب پذیر، تزریق کنیم. 

 وی با بیان اینکه بازگو کردن آمار و ارقام موفقیت‌های کسب شده در بحث کرونا چندان مهم نیست، افزود: چون پای جان مردم در میان است، آنچه مهم است، این است که نگذاریم جان حتی یک نفر به خطر بیفتد.

 استاندار زنجان با تاکید بر اینکه شرایط ویروس دلتا، نسبت به سایر گونه‌های کرونا، خاص است، گفت: با ورود ویروس دلتا و موج پنجم کرونا، ۱۰ گروه در بخش‌های مختلف از جمله حمل ونقل شهری، بخش اصناف، بوستان ها و فضای سبز برای مقابله با پیک جدید، تشکیل و مسئولان مربوطه کاملا توجیه شده اند که باید به وظیفه خود، به خوبی عمل کنند.

 وی با بیان اینکه برای تشکیل جلسات توجیهی هریک از این گروه‌های دهگانه،  به‌طور شخصی ورود کرده و زمان زیادی گذاشته ام، افزود: چون ابعاد مختلف قضیه، کاملا برای مسئولان مرتبط با هر بخش، به طور شفاف توجیه شده است، نظارت‌های این گروه‌ها هم، باید دقیق باشد و هیچ عذری در این خصوص پذیرفتنی نیست و در غیر این صورت، تعلل محسوب می شود.

 استاندار زنجان با اشاره به اینکه  در ویروس دلتا، فاکتور آلودگی رده های سنی پایین هم مطرح است، گفت: در ویروس دلتا اگر جوانان و سنین پایین تر آلوده شوند، نه تنها دیگران را آلوده می‌کنند، بلکه خودشان هم در معرض خطر جدی هستند، در حالی که در گونه‌های قبلی با ابتلا به ویروس کرونا، برای خودشان خطر جدی ایجاد نمی شد و فقط دیگران را آلوده می‌کردند.

وی با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: برای اینکه در موج پنجم، به استقبال ابتلا به ویروس و مرگ نرویم، باید با رعایت دستورالعمل‌ها، زمان بخریم تا بتوانیم واکسن را به همه، به‌ویژه قشر آسیب پذیر، تزریق کنیم.

حقیقی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد رده سنی 70 سال که به هر دلیل تا کنون واکسینه نشده اند رقم کمی نیست، اظهار داشت: این میزان باقیمانده، چهار هزار نفر را شامل می‌شود که هنوز واکسن دریافت نکرده اند و در موج پنجم، در خطر بوده و تهدید می شوند و باید موج دلتا را جدی بگیریم.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید با مدیریت منسجم، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش یابد، گفت: اگرچه اقدامات زیادی انجام گرفته، اما قابل قبول نیست و باید در حوزه هایی که سطح رعایت، پایین است ورود و چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه اگر در  پارک‌ها و بوستان‌ها، پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی شود، نیازی به بازگشایی آنها نیست، افزود: این مکان ها اگر هم زمان فعالیت معینی دارند، قطعا بعد از پایان زمان تعیین شده، باید توسط نیروی انتظامی جریمه شوند.

استاندار زنجان گفت: با وجود موفقیت های کسب شده در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا، اما همچنان در خطر هستیم و بنابراین باید مواردی که احتمال خطر و اطلاعات در آن بیشتر است مورد توجه قرار گیرند.

 وی با انتقاد از صاحبان سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره‌ای، به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: از زمان شیوع کرونا، در حالیکه سایر اصناف بر اساس برنامه های ستاد کرونا از تعطیلی های مکرر برخوردار شدند، فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و خواربار فروشی‌ها، با اینکه حتی یک ساعت هم تعطیل نکرده اند، اما متأسفانه کمترین رعایت ها را دارند و این باعث عذاب وجدان است.

استاندار زنجان با  اشاره به برخی از مصوبات یکصدوسومین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان، به لزوم اجرای آن، تاکید کرد و گفت: خواربارفروشی‌ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره‌ای ملزم هستند سه اصل، استفاده از ماسک، ضد عفونی کردن محل و ممانعت از ورود افراد بدون ماسک را رعایت کنند که در غیر این صورت برخورد جدی می‌شود.

وی همچنین با ابراز تاسف از عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی در بعضی از ادارات هم اظهارداشت: اداره‌هایی که رعایت پروتکل‌ها در آنها، زیر ۹۰ درصد باشد مدیر آن لایق نیست و حراست آن مشکل دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه مسئولیت مستقیم عدم رعایت موارد بهداشتی در اداره‌ و دستگاه‌ها، با مدیرکل است و با مدیر متخلف باید برخورد جدی شود، گفت: اسامی همه متخلفان در بحث عدم رعایت دستورالعمل‌ها، در همه سازمان‌ها و دستگاه ها، حتی استانداری و دفتر حوزه استاندار، حداکثر تا روز پنجشنبه، اعلام تا برخوردهای لازم انجام شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت: در شش‌ماهه اول سال 600 هزار دلار صنایع‌دستی این استان صادر شد.

منتشر شده

در

توسط

صادرات 600 هزار دلاری صادرات صنایع‌دستی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: در شش‌ماهه اول سال 568 هزار دلار صنایع‌دستی این استان به‌صورت چمدانی و 14 هزار دلار از طریق گمرک به‌صورت رسمی صادر شد که  حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و ارتقای فعالیت‌ها در این حوزه یکی از اولویت‌های میراث‌فرهنگی استان محسوب می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد:صادرات صنایع‌دستی استان زنجان از مبادی گمرکی مختلف انجام می‌شود که باید این آمار ثبت و ضبط شود. کشورهای مقصد صنایع‌دستی استان، کویت، قطر، عمان، آذربایجان و برخی کشورهای اروپایی است.

وی با بیان اینکه بیشترین صادرات صنایع‌دستی استان به کشور عراق است و مس بیشترین صادرات صنایع‌دستی زنجان را دارد خاطر نشان کرد: چاقو و ملیله هم در رتبه‌های بعدی قرار دارند، کشورهای حاشیه جنوب خلیج‌فارس و اروپا مقاصد بعدی صادرات استان زنجان در حوزه صنایع‌دستی است.»

 ارجمند گفت: امروزه دیگر فروش سنتی صنایع‌دستی پاسخگو نیست و باید از تجارت الکترونیک و شبکه‌های اجتماعی بهره برد. در دوران پساکرونا، کشورها و جوامعی برنده هستند که از تجارت الکترونیک برای فروش محصولات صنایع‌دستی خود استفاده کنند. تلاش می‌کنیم تا با مشارکت فعالان این حوزه، محصولات و صنایع‌دستی استان را از طریق فضای مجازی به بازارهای جهانی معرفی کنیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

سرپرست زندان‌های استان زنجان گفت: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان های زنجان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بدون بهره پرداخت شده است.

منتشر شده

در

توسط

پرداخت وام یک میلیاردی به زندانیان آزاد شده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام حسین بنیادی با اشاره بر لزوم آموزش مهارت‌های زندگی برای زندانیان در استان زنجان افزود: آموزش‌های روانشناختی و روان‌درمانی ، در زندان‌های استان با جدیت دنبال می‌شود.

وی با بیان اینکه مهارت آموزش و توانمند سازی زندانیان در استان با مدیریت درست انجام می‌شود ، گفت: این استان در توانمند سازی و اشتغال زندانیان در سطح کشور پیشرو است.
 
سرپرست زندان‌های استان زنجان با بیان اینکه برای زندانیان مرکز خدمات اجتماعی و مراقبت پس از خروج در استان وجود دارد ، گفت: در این مراکز کارآموزی و اشتغال زندانیان در دستور کار است و زندانیان که از زندان آزاد می‌شوند با داشتن گواهی مهارت می‌توانند وام دریافت کرده و کسب و کار برای خود فراهم کنند.
 
بنیادی تاکید کرد: طی ۶ ماه امسال برای ۳۳ نفر که از زندان آزاد شدند یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان وام بدون بهره پرداخت شده است.
 
وی افزود: در سال گذشته هم برای ۴۳ نفر بیش از یک میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان وام پرداخت شده است.

ادامه مطلب

اجتماعی

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: خادم، یکی از پیشروترین سایت‌ها در کشور است و هر سال هم به امکانات سایت افزوده می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

خادم، یکی از پیشروترین سایت های آموزش همگانی برای آحاد مردم در جامعه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته جهانی کاهش اثرات بلایای طبیعی اظهار داشت:هدف اصلی 21مهر (13اکتبر) بیشتر به حوادث و بلایای طبیعی است اما با توجه به شرایط جامعه، تمام بلایا را در نظر گرفته ایم و باید برای همه حوادث و بلایا برنامه داشته باشیم.

وی افزود: تمام سازمان ها اعم از دولتی، خصوصی، عمومی و خیریه ها باید برای کاهش اثرات بلایای طبیعی،برنامه داشته باشند و چک لیست هایی برای این منظور آماده شده که جمعیت هلال احمر چند سال قبل بر روی آنها کار کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با اشاره به ارائه آموزش های مورد نیاز در حوزه درک خطر که از وظایف هلال احمر محسوب می شود ، عنوان کرد:بیش از 9 هزار نفر در این مورد از آموزش های هلال احمر بهره مند شده اند.

موسوی با بیان اینکه کوچک ترین بی احتیاطی و عادی انگاری می تواند به یک حادثه جبران ناپذیر تبدیل شود ،خاطر نشان کرد:در شش ماهه نخست سالجاری ،337مورد حادثه در استان زنجان رخ داده که از این تعداد 11مورد آن سیل و آب گرفتگی ،14مورد حوادث کوهستان ،276مورد حوادث جاده ای و 7 مورد هم غرق شدگی بوده است.

وی تصریح کرد:سایت خادمhttps://khadem.ir یکی از پیشروترین سایت ها در کشور است و هرسال هم به امکانات سایت افزوده می شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه آموزش در هلال احمر منحصر به یک روز یا هفته نیست و در طول سال ادامه دارد، خاطرنشان کرد: برنامه‌های آموزشی فشرده‌ای در تمام شهرستان‌ها انجام می‌شود و سایت خادم نیز برنامه خاصی برای این روز دارد ضمن اینکه برای امادگی نیروهای امدادی، چند مانور پناهگیری انجام می‌شود.

موسوی با اشاره به اینکه باید قبل از استفاده از وسایل گرمایشی، دودکش‌ها را برای پیشگیری از وقوع حادثه چک نمود،عنوان کرد: متاسفانه استان زنجان جزو استان‌های دارای وضعیت قرمز در تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن (گاز گرفتگی) است.

وی کمک به بهبود فرهنگ مقابله با بلایای طبیعی و غیر طبیعی را از وظایف عمومی خطاب کرد و اظهار داشت: ابتدا افراد باید خود درک از خطر داشته باشند تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

ادامه مطلب

برترین ها