با ما همراه باشید

اجتماعی

ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه پیک پنجم

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، گفت: اگرچه تاکنون توانسته‌ایم در مجموع، استان را در حوزه کرونا به خوبی مدیریت کنیم، اما کافی نبوده و لازم است در آستانه پیک پنچم، مراقبت‌ها، رعایت دستورالعمل‌ها و نظارت‌ها با شدت بیشتری انجام شود.

منتشر شده

در

ضرورت رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی در آستانه پیک پنجم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با اشاره به ورود ویروس دلتا به کشور و پیک پنجم کرونا، گفت: برای اینکه در موج پنجم کرونا به استقبال ابتلا به ویروس و مرگ نرویم، باید با رعایت هرچه بیشتر دستورالعمل‌های بهداشتی، زمان بخریم تا بتوانیم واکسن را به همه، به‌ویژه قشر آسیب پذیر، تزریق کنیم. 

 وی با بیان اینکه بازگو کردن آمار و ارقام موفقیت‌های کسب شده در بحث کرونا چندان مهم نیست، افزود: چون پای جان مردم در میان است، آنچه مهم است، این است که نگذاریم جان حتی یک نفر به خطر بیفتد.

 استاندار زنجان با تاکید بر اینکه شرایط ویروس دلتا، نسبت به سایر گونه‌های کرونا، خاص است، گفت: با ورود ویروس دلتا و موج پنجم کرونا، ۱۰ گروه در بخش‌های مختلف از جمله حمل ونقل شهری، بخش اصناف، بوستان ها و فضای سبز برای مقابله با پیک جدید، تشکیل و مسئولان مربوطه کاملا توجیه شده اند که باید به وظیفه خود، به خوبی عمل کنند.

 وی با بیان اینکه برای تشکیل جلسات توجیهی هریک از این گروه‌های دهگانه،  به‌طور شخصی ورود کرده و زمان زیادی گذاشته ام، افزود: چون ابعاد مختلف قضیه، کاملا برای مسئولان مرتبط با هر بخش، به طور شفاف توجیه شده است، نظارت‌های این گروه‌ها هم، باید دقیق باشد و هیچ عذری در این خصوص پذیرفتنی نیست و در غیر این صورت، تعلل محسوب می شود.

 استاندار زنجان با اشاره به اینکه  در ویروس دلتا، فاکتور آلودگی رده های سنی پایین هم مطرح است، گفت: در ویروس دلتا اگر جوانان و سنین پایین تر آلوده شوند، نه تنها دیگران را آلوده می‌کنند، بلکه خودشان هم در معرض خطر جدی هستند، در حالی که در گونه‌های قبلی با ابتلا به ویروس کرونا، برای خودشان خطر جدی ایجاد نمی شد و فقط دیگران را آلوده می‌کردند.

وی با تاکید بر لزوم بهبود وضعیت نامناسب رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزود: برای اینکه در موج پنجم، به استقبال ابتلا به ویروس و مرگ نرویم، باید با رعایت دستورالعمل‌ها، زمان بخریم تا بتوانیم واکسن را به همه، به‌ویژه قشر آسیب پذیر، تزریق کنیم.

حقیقی با اشاره به اینکه ۳۰ درصد رده سنی 70 سال که به هر دلیل تا کنون واکسینه نشده اند رقم کمی نیست، اظهار داشت: این میزان باقیمانده، چهار هزار نفر را شامل می‌شود که هنوز واکسن دریافت نکرده اند و در موج پنجم، در خطر بوده و تهدید می شوند و باید موج دلتا را جدی بگیریم.

استاندار زنجان با بیان اینکه باید با مدیریت منسجم، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی، افزایش یابد، گفت: اگرچه اقدامات زیادی انجام گرفته، اما قابل قبول نیست و باید در حوزه هایی که سطح رعایت، پایین است ورود و چاره اندیشی شود.

وی با اشاره به اینکه اگر در  پارک‌ها و بوستان‌ها، پروتکل‌های بهداشتی رعایت نمی شود، نیازی به بازگشایی آنها نیست، افزود: این مکان ها اگر هم زمان فعالیت معینی دارند، قطعا بعد از پایان زمان تعیین شده، باید توسط نیروی انتظامی جریمه شوند.

استاندار زنجان گفت: با وجود موفقیت های کسب شده در حوزه پیشگیری و مقابله با کرونا، اما همچنان در خطر هستیم و بنابراین باید مواردی که احتمال خطر و اطلاعات در آن بیشتر است مورد توجه قرار گیرند.

 وی با انتقاد از صاحبان سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره‌ای، به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی افزود: از زمان شیوع کرونا، در حالیکه سایر اصناف بر اساس برنامه های ستاد کرونا از تعطیلی های مکرر برخوردار شدند، فروشگاه های زنجیره ای، سوپرمارکت ها و خواربار فروشی‌ها، با اینکه حتی یک ساعت هم تعطیل نکرده اند، اما متأسفانه کمترین رعایت ها را دارند و این باعث عذاب وجدان است.

استاندار زنجان با  اشاره به برخی از مصوبات یکصدوسومین جلسه ستاد مقابله با کرونای استان، به لزوم اجرای آن، تاکید کرد و گفت: خواربارفروشی‌ها، سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره‌ای ملزم هستند سه اصل، استفاده از ماسک، ضد عفونی کردن محل و ممانعت از ورود افراد بدون ماسک را رعایت کنند که در غیر این صورت برخورد جدی می‌شود.

وی همچنین با ابراز تاسف از عدم رعایت دستورالعملهای بهداشتی در بعضی از ادارات هم اظهارداشت: اداره‌هایی که رعایت پروتکل‌ها در آنها، زیر ۹۰ درصد باشد مدیر آن لایق نیست و حراست آن مشکل دارد.

استاندار زنجان با بیان اینکه مسئولیت مستقیم عدم رعایت موارد بهداشتی در اداره‌ و دستگاه‌ها، با مدیرکل است و با مدیر متخلف باید برخورد جدی شود، گفت: اسامی همه متخلفان در بحث عدم رعایت دستورالعمل‌ها، در همه سازمان‌ها و دستگاه ها، حتی استانداری و دفتر حوزه استاندار، حداکثر تا روز پنجشنبه، اعلام تا برخوردهای لازم انجام شود.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان اعلام کرد: فرآورده کاغذ توالت با نام تجاری پینک واش فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

منتشر شده

در

توسط

شناسایی کاغذ توالت فاقد علامت استاندارد از سطح بازار استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در ادامه بازرسی های میدانی از واحدهای صنفی استان که توسط بازرسان استاندارد استان صورت می پذیرد، فرآورده کاغذ توالت با نام تجارتی پینک واش، شناسایی شد که فاقد علامت استاندارد و کد ده رقمی است.

روابط عمومی اداره کل استاندارد استان زنجان به اطلاع کلیه شهروندان محترم می رساند: كليه محصولات توليد داخل مشمول مقررات استاندارد اجباري، ملزم به درج كد ده رقمي در زير نشان استاندارد بوده و همشهریان محترم با ارسال اين كد به سامانه ۱۰۰۰۱۵۱۷ می توانند اطلاعات لازم در خصوص واحد توليدي، نام محصول، وضعيت پروانه كاربرد علامت استاندارد و تاريخ انقضاي محصول را کسب نمایند و در صورت مشاهده محصولات غیر استاندارد و فاقد کیفیت موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی و پیگیری کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب
تبلیغات

برترین ها