اجتماعی

ضرورت جذب گردشگر خارجی در راستای توسعه گردشگری مذهبی

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی به ضرورت جذب گردشگر خارجی برای مراسم مهم نیز اشاره کرد و گفت: این ظرفیت نباید از نظر دور باشد؛ همانطور که گردشگران خارجی برای حضور در شهر تاریخی همچون اصفهان رغبت دارند می‌توان از این تمایل در راستای توسعه گردشگری مذهبی نیز بهره برد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علی اصغر شالبافیان در حاشیه سفر کاروان عشق به زنجان به مناسب یوم‌العباس در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: نقاط مختلف استان دارای ظرفیت برای جذب گردشگر هستد و در این راستا کارگروهی تشکیل شده است تا همه ظرفیت‌ها و امکانات شناسایی شود تا برنامه‌ریزی‌ها در این راستا انجام شود.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه حرکت کاروان عشق به زنجان همزمان با روز دسته حسینیه اعظم زنجان نشان از این دارد که در حوزه گردشگری مذهبی می‌توان سرمایه‌گذاری بیشتری کرد، افزود: در نقاط مختلف باید ین توانمندی بررسی و احصا شود و در این راستا با حوزه علمیه قم تفاهم‌نامه‌ای منعقد شده است و در این مسیر مصمم هستیم.

شالبافیان به ضرورت جذب گردشگر خارجی برای مراسم مهم نیز اشاره کرد و یادآورشد: این ظرفیت نباید از نظر دور باشد؛ همانطور که گردشگران خارجی برای حضور در شهر تاریخی همچون اصفهان رغبت دارند می‌توان از این تمایل در راستای توسعه گردشگری مذهبی نیز بهره برد.

این مسئول با اشاره به برنامه این وزارتخانه برای توسعه گردشگری ارزان نیز، گفت: در این راستا در گام نخست با همکاری بین‌بخشی زمین برای احداث زائرسرا در ایلام به متقاضیان واگذار شده است تا زائران اربعین را پوشش دهند و در این رابطه نیز ظرفیت‌ها شناسایی و براساس آن برنامه‌ریزی خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا