سیاست

صدور کیفرخواست 119 اغتشاشگر در زنجان

رئیس کل دادگستری استان زنجان از صدور کیفرخواست برای ۱۱۹ نفر از اغتشاشگران در استان زنجان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، رئیس کل دادگستری استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جریان اغتشاشات مهرماه در استان زنجان با تلاش همکاران قضایی و هماهنگی‌های جامعه اطلاعاتی و ضابطین با استفاده از تجربیات گذشته صحنه اغتشاشات در استان به خوبی مدیریت شد و در مقایسه با حوادث قبلی میزان خسارت‌ها بسیار کمتر بود.

رئیس کل دادگستری استان زنجان افزود: تاکنون تعداد ۲۷۹ پرونده برای ۳۲۵ نفر در دادسراهای استان تشکیل و از این تعداد ۱۳۷ پرونده، به عبارتی ۴۷ درصد از کل پرونده ها تعیین تکلیف شدند.

وی اظهار کرد: با توجه به دستور رییس قوه قضاییه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه مبنی بر لزوم رسیدگی خارج از نوبت به پرونده عناصر اغتشاشات اخیر و همچنین اعلام کیفرخواست و صدور احکام، کیفرخواست برای ۱۱۹ نفر از اغتشاشگران در استان صادر شد.

صادقی نیارکی در همین راستا و با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه رسیدگی سریع و خارج از نوبت به پرونده های اغتشاشگران در دادگاههای انقلاب و جزایی استان در دستور کار قرار گرفت که برای ۱۱۹نفر کیفر خواست صادر شد که تاکنون برای ۱۶ نفر احکام محکومیت صادر و مابقی در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری زنجان تاکید کرد: رسیدگی به پروندهای اغتشاشگران با سرعت، دقت و قاطعیت در دستور کار قرار دارد. باید با کسانی که در صدد ایجاد بی نظمی، تخریب و اغتشاش در جامعه بودند، برابر قانون برخورد پشیمان کننده شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا