اقتصاد

صدور و اعطای اولین پروانه بهره‌برداری بوتیک هتل زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: بوتیک هتل ها، اماکن اقامتی هستند که معماری زیبا، شیک و سنتی را در قالب یک هتل در اختیار گردشگران قرار می‌دهند و اصلی‌ترین تفاوت آن‌ها با هتل‌های دیگر در سبک معماری داخلی آن‌هاست.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان افزود: بوتیک هتل زنجان که نتیجه تلفیقی خلاقانه از علم و هنر است دارای مساحت ۶۰۰ مترمربع و دارای ۱۸ تخت است.

وی با اشاره به اینکه این هتل زیرساختی بی‌نظیر برای معرفی هویت، فرهنگ و تاریخ ایرانی_اسلامی به گردشگران خارجی و داخلی است، اظهار داشت: احداث این هتل‌ها در جذب گردشگران داخلی و خارجی به استان نقش به سزایی ایفا می‌کند.

ارجمند گفت: بنای خانه قشمی متعلق به اواخر قاجاریه است و در خیابان ضیایی واقع‌شده است که مالکان جدید این بنای قدیمی با قدمت ۲۴۰ سال در طی ۳ سال با میزان سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد ریال و باهدف احیای معماری اصیل بومی در تلفیق با اصول مهندسی نوین مرمت و احیاء شده است.

وی با بیان اینکه ساخت این بنا یادآور اهمیت صیانت از ریشه‌ها و داشته‌های تاریخی، صنایع‌دستی و معماری ایرانی است، ادامه داد: با احداث این پروژه، به صورت مستقیم برای ۱۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم برای 200 نفر فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا