اقتصاد

صاحبان صنایع و تولید کنندگان استان زنجان، جزو مودیان خوش حساب هستند

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان در پاسخ به برخی شبهات مبنی بر پرداخت نکردن مالیات مناسب از سوی دو شرکت خارجی تولید کننده سیگار در داخل کشور گفت: مودیان استان زنجان خصوصا صنایع و تولید کنندگان استان، جزو مودیان خوش حساب هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری با اشاره به برخی اظهارات مبنی بر اینکه دو شرکت خارجی بیش از 75درصد بازار فروش سیگار را در اختیار گرفته و نه تنها مالیات مناسب نمی‌دهند، بلکه توجهی به انجام وظایف اجتماعی خود ندارند، اظهار داشت: شرکت جی تی آی، در سالهای اخیر جزو مودیان خوش حساب در سطح استان و کشور بوده است.

وی افزود: این شرکت تولید کننده انواع سیگار در استان زنجان بوده و در سال 1389 منطقه سلطانیه به بهره‌برداری رسیده و پس از اتمام دوران معافیت ماده 132 ق م م از آبان سال 1393 مالیات عملکرد خود را بر مبنای صورت‌های مالی و نیز اوراق مطالبه مالیات، به اداره کل امور مالیاتی پرداخت می‌نماید.

مدیر کل امور مالیاتی استان زنجان، در خصوص رعایت مقررات مالیات بر ارزش افزوده نیز گفت: این شرکت از بدو تولید طبق مقررات قانون مالیات بر ارزش افزوده و قوانین بودجه سنواتی و برنامه های پنج ساله توسعه اقتصادی و اجتماعی، مبادرت به پرداخت مالیات عمومی و اختصاصی سیگار نموده است.

شکوری ادامه داد: طبق حسابرسی های صورت گرفته توسط حسابرسان مالیاتی این اداره کل، این شرکت در سالهای اخیر جزو مودیان خوش حساب در سطح استان و کشور بوده و همکاری بسیار مطلوبی با اداره کل امور مالیاتی زنجان جهت انجام تکالیف قانونی و پرداخت مالیاتهای مورد مطالبه دارد.

وی همچنین یادآور شد: طبق اطلاعات موجود، این شرکت در بعد مسئولیت های اجتماعی نیز اقداماتی در منطقه سلطانیه انجام داده است.

شکوری در خاتمه تاکید کرد: در صورتیکه از سوی اشخاص ثالث، اسناد و مدارک متقن و مستدل راجع به فرار مالیاتی این مودی ارایه گردد، این اداره کل آمادگی کامل دارد که این اسناد را مورد حسابرسی قرار داده و در پرونده مالیاتی مودی لحاظ نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا