حوادث

شیوع جدید کلاهبرداری با پیامک «سلام عمان»

رئیس پلیس فتا استان زنجان گفت: شهروندان نسبت گرفتار شدن در دام نوع جدیدی از کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان "سلام عمان" باشند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سرهنگ سید احمد موسوی اظهار داشت: در این روش از کلاهبرداری پیامک‌هایی به کاربران ایرانی ارسال می‌شود که حاوی نام کاربری و رمز ورود برای دسترسی به یک حساب رمز ارز است، در این پیامک‌ها که موجودی حساب در آن نوشته شده از کاربری با نام مشخص خواسته می‌شود به حساب خود که به روز رسانی شده است، مراجعه کند.

وی اظهار داشت: زمانیکه پیامک “سلام عمان” به دست کاربران می‌رسد، برخی گمان می‌کنند این پیام برای حساب به روز شده فردی به نام عمان است که اشتباهی برای آن‌ها ارسال شده است، این افراد ممکن است با در دست داشتن رمز و نام کاربری وارد حساب رمز ارز معرفی شده شوند و آن‌جاست که متوجه می‌شوند خودشان هک شده‌اند و مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند.

رئیس پلیس فتا استان زنجان خاطرنشان کرد: همه این پیام‌ها برای کلاهبرداری هستند، اگر پیامک لینک دارد به هیچ وجه نباید به آن لینک وارد شد، اگر نرم‌افزاری معرفی کرده است نباید آن را بر روی تلفن همراه نصب کرد، هیچ‌گونه اطلاعاتی نباید به سامانه‌هایی که در این پیامک‌ها معرفی می‌شود فرستاد.

سرهنگ موسوی ادامه داد: پیامک‌هایی که به این طریق به تلفن همراه ارسال می‌شود نباید مورد استفاده قرار بگیرد، لینک‌های داخل پیامک می‌تواند تلفن همراه و کیف پول الکترونیکی را هک کند، وقتی مردم وارد این لینک‌ها شوند تلفن همراه‌شان هک خواهد شد، در چنین شرایطی هر احتمالی متصور است، برخی از این لینک‌های آلوده سامانه پیامکی تلفن همراه را هک می‌کنند، انواع دیگرشان می‌توانند بخش دیگر تلفن همراه، مانند لیست شماره تلفن‌ها را هک کنند.

وی از شهروندان خواست به هیچ وجه به این پیامک‌ها از مقصد‌های نامشخص اعتماد نکنند و به آن‌ها بی‌توجه باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا