اجتماعی

شهرداری آماده همکاری با آموزش و پرورش در همه زمینه‌هاست

شهردار زنجان با اشاره به برخی از اقدامات انجام شده توسط شهرداری در مدارس گفت: در اندازه وسع و توان شهرداری ليكن در صورت نياز خارج از سقف تكاليف آماده همکاری با آموزش و پرورش هستیم چرا كه دانش اموزان قشر مهمي از شهروندان هستند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا فیروزفر در نشست صميمي شهرداري و شوراي اسلامي شهر با اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان ضمن استناد به سخنان مقام معظم رهبری در ارتباط با سند تحول آموزش و پرورش اظهار کرد: حضرت آقا امسال از اجرایی نشدن این سند ابراز نارضایتی کرده و چند جمله نکته‌دار در این باره فرمودند.

وی با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری درباره اجرایی نشدن این سند و اتفاقات پیش آمده در نتیجه این موضوع گفت: امروز نتیجه عدم توجه به موضوع را در رفتار نوجوانان می‌بینیم، چون به راحتی مجذوب وعده‌های دشمن می‌شوند و این یعنی ما درست عمل نکرده‌ایم.

فیروزفر با اشاره به اینکه اتفاقات اخیر و کف خیابان در واقع هشداری برای مسئولین در ارتباط با توجه بیشتر به سند تحول آموزش و پرورش است، افزود: باید از این اتفاقات درس بگیریم.

شهردار زنجان در ادامه به احساس تکلیف شهرداری در مقابل آموزش و پرورش و جامعه دانش‌آموزی اشاره کرد و گفت: ما مسئولیت مهمی در این باره داریم و گاها با درک برخی از مسائل بدون اینکه تکلیف شود؛ سعی می‌کنیم در بحث مدارس و آموزش و پرورش وارد عمل شویم.

وی با اشاره به آمادگی شهرداری در کمک به آموزش و پرورش افزود: نمونه بارز این موضوع آماده سازی و پاك سازي و زيبا سازي و همچنين رنگ آميزي و ديوارنگاري مدارس بود که در ابتدای سال تحصیلی انجام شد.

فیروزفر در ارتباط با آمادگی شهرداری برای برف روبی مدارس نیز گفت: گاها مشاهده می شود که در برخي مدارس كه داراي محوطه آفتاب گير نيستند برف و يخ ماه ها در حیات باقی مانده و موجب بروز مشکلاتی برای دانش آموزان می‌شود که در این زمینه نیز شهرداری آماده همکاری است.

وي تاكيد كرد كه مهمترين نكته همكاري بين سازمان فرهنگي شهرداري و اموزش و پرورش است كه بايد با برنامه ريزي دقيق پيگيري شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا