سیاست

شنونده اعتراضات هستیم

استاندار زنجان با اشاره به اینکه شنونده اعتراضات هستیم، گفت: باید نسبت به اتفاق اخیر دقیق بود؛ چرا که نظام سلطه برنامه‌ریزی دارد و در این میان باید پرسید چه کسی از خشونت‌ها منتفع می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

محسن افشارچی در جلسه کارگروه امور اجتماعی استان زنجان با اشاره به رخدادهای اخیر در کشور اظهار داشت:وقتی در خصوص اتفاقات رخ داده در کشور تحلیل انجام می‌دهیم، اگر قرار باشد تمام پارامتر‌های حاکم را در تحلیل‌های خودمان در نظر نگیریم قطعا مسیر بی‌راهه‌ای خواهیم رفت در ارتباط با اتفاقات اخیر باید پارامتر‌های بیرونی و درونی از جمله اقتصاد، فرهنگ و سیاست در نظر گرفته شود.

وی با اشاره به اینکه اصلی ترین پارامتر در حوادث، دخالت نظام سلطه در مسیر حرکت نظام جمهوری اسلامی است، ادامه داد: یکی از اصلی ترین شعارهای انقلاب اسلامی ایران، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

استاندار زنجان تصریح کرد: انقلاب اسلامی شکل گرفت تا از نظام سلطه خارج شود و این در حالی است که بیش از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب سپری می شود و تمامی اتفاقات کشور نیز تحت تاثیر دشمنی با جمهوری اسلامی بوده است.

این مسئول با بیان اینکه دشمن با این ابزارها در اتفاقات اخیر انگشت بر روی زخم می‌گذارد و در این برهه اصلی‌ترین کار آن است که تشخیص دهیم کجا باید قرار گیریم، اضافه کرد: در ارتباط با این اتفاق که رخ داد، تحلیل زوایای مختلف آن نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

افشارچی تاکید کرد: مرزبندی با دشمن نکته‌ای است که باید در حوادث روی داده انجام شود تا در ابتدا بتوان در مسیر مشخص شده دشمن حرکت نکرد.

وی به برگزاری تجمعات مختلف در طول سال در جلوی استانداری زنجان اشاره کرد و گفت: مسؤولان اعتراض‌ها را می‌شنوند منتهی در وقایع اخیر، یک برنامه‌ریزی عمده انجام شده بود.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه به غیر از دشمن کسی از جمله نیروهای امنیتی از خشونت نفعی نمی‌برد، ادامه داد: طی چند وقت اخیر از جمله دو شب گذشته رکیک‌ترین الفاظ با هدف آفریدن بحرانی جدید به کار گرفته شده، منتهی با یاری خداوند و شرح صدر، مدیریت شد.

افشارچی با تاکید بر اینکه سیستم در حال یادگرفتن و شنیدن است، افزود: سیستم یادگیرنده است ولی اصل همان است که گفتم و آن مرزبندی با دشمن است.

وی نظام جمهوری اسلامی را ثمره خون هزاران شهید دانست و تاکید کرد: نتیجه این خون‌ها که استقلال و آزادی این کشور است باید پاس داشته شود.

افشارچی با اشاره به اینکه رسانه دست کسی است که منتقد را گرفته و اره می‌کند، افزود: مرز باید مشخص شود. با این حال از مردم تشکر می کنم چراکه می‌دانند کجا را باید انتخاب کنند و در کجا قرار گیرند. از رسانه‌های استان تشکر می‌کنم که در آتش اختلاف و خشونت ندمیدند. مردم اغتشاشات را محکوم کردند و در کنار کسی که نباید قرار گیرند نایستادند.

استاندار زنجان یادآور شد: بر این اساس باید با تشخیص و بصیرت بهانه را از دشمن گرفت، اگر زخم و مشکلی هست درمان کرد یا اگر اصلاحی لازم است این مهم را انجام داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا