اقتصاد

شعله های امید در راه روستاهای باقی مانده زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رحیم سلیمانی نژاد با حضور در بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی نفت, گاز ,پالایش و پتروشیمی با اعلام اینکه هم اکنون۶۱۰ روستا در استان زنجان از نعمت گاز بهره مند است؛ اظهار داشت: در سالی که مزین به نام تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین است؛ گازرسانی به ۱۱۴ روستا در دست اجرا قرار دارد، تا با فراهم شدن زیرساخت های لازم و ارائه نعمت پاک و ایمن؛ موجبات ارتقاء توان تولید در روستاهای باقی مانده زنجان فراهم شود.

وی اظهار کرد: تلاش می کنیم با اتمام روستاهای در دست اقدام تا پایان امسال و تامین گاز ۶ هزار و ۷۵۹ خانوار روستایی؛ درصد خانوار روستایی بهره مند از گاز استان را به بیش از ۹۱ درصد ارتقاء دهیم.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه مطابق با تعیین برنامه کشوری؛ گام‌های موثری در اجرای طرح های گازرسانی روستاهای استان برداشته شده است؛ از پیمان سپاری۵۰ روستای دارای مجوز گازرسانی خبر داد.

سلیمانی نژاد؛ بررسی امکان اخذ مجوز گازرسانی به روستاهای بالای ۲۰ خانوارِ فاقد گازِ باقیمانده را از نیز دیگر برنامه های در دست اقدام شرکت گاز استان زنجان در سال جاری برشمرد و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰۱ روستای باقیمانده ی زیر۲۰ خانوار در استان وجود دارد که آمار اشتراک برق آنها اخذ و در حال بررسی مجدد برای امکان گازرسانی؛ مطابق با شیوه نامه گازرسانی به روستاها است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۹/۱ درصد از خانوار روستایی استان از نعمت گاز بهره مند هستند؛ تصریح کرد: با اقدامات و تلاش های شبانه روزی و تسریع در گازرسانی به روستاهای استان؛ در حال حاضر بالاتر از نرم ۸۴/۶ درصدی کشور هستیم که امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم شاخص گازرسانی روستایی استان زنجان به ۹۵ درصد بهره مندی افزایش یابد.

سلیمانی نژاد با قدردانی از کارکنان تلاشگر این شرکت، خدمات رسانی پایدار به مردم شریف استان و توسعه شبکه گازرسانی به منظور محرومیت زدایی با پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) را به عنوان سرلوحه تمامی برنامه ها برشمرد و تصریح داشت: این شرکت بعنوان تامین کننده گاز طبیعی شهروندان زنجانی، نقش مهمی در ساختار زیربنایی اقتصاد استان و کشور ایفا می کند که با تدوین برنامه های جامع و بنیادین تلاش می کنیم با همیاری و همکاری در راستای تحقق این مهم، گامی اساسی برداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا