اقتصاد

شرکتهای معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی معرفی شدند

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان ضمن بیان اینکه سه شرکت معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی از سوی سازمان امور مالیاتی کشور معرفی شدند اعلام داشت: اسامی و اطلاعات مربوط به این شرکتها در پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی کشور موجود می باشد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فیروز شکوری با اشاره به اجرایی شدن قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان برای شرکتهای بورسی و فرابورسی از ابتدای آبان ماه سالجاری اظهار داشت: مشمولان این قانون می‌توانند از خدمات «شرکت‌های معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی» در زمینه‌هایی همچون نصب و راه‌اندازی پایانه‌های فروشگاهی، صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی به سامانه مؤدیان و همچنین خدمات مشاوره ای و آموزشی استفاده کنند.

مدیرکل امور مالیاتی استان زنجان با اشاره به ماده 26 قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان افزود: سازمان امور مالیاتی کشور جهت حصول از عملکرد صحیح مودیان مالیاتی در اجرای این قانون می تواند از خدمات شرکتهای معتمد ارائه دهنده خدمات مالیاتی استفاده کند. این شرکتها، در واقع اشخاص حقوقی دارای پروانه هستند که حسب ضوابط و دستورالعمل های ابلاغی سازمان امور مالیاتی کشور می توانند در زمینه های 1-صدور و ارسال اطلاعات صورتحسابهای الکترونیکی و پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با آن، 2-آموزش مودیان مالیاتی و 3-ارائه مشاوره های فنی مالیاتی و غیر مالیاتی، با سازمان امور مالیاتی کشور همکاری کرده و فعالیت نمایند.

شکوری با اعلام اسامی شرکت های معتمد دارای مجوز، اظهارداشت: «شرکت معتمد داده کاوی اول سام» و «شرکت داده پردازی کیسان» با مجوز نوع اول در زمینه صدور و ارسال اطلاعات صورتحساب‌های الکترونیکی و پشتیبانی از تجهیزات مرتبط با آن فعالیت می کنند. و همچنین «شرکت دیان همراه فردا» نیز با مجوز نوع دوم در زمینه آموزش مودیان مالیاتی و مجوز نوع سوم در زمینه ارائه مشاوره های فنی مالیاتی و غیرمالیاتی فعالیت می‌کند.

این مقام مسئول تصریح کرد: لیست اسامی و اطلاعات تماس این شرکت ها در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان به آدرس https://www.intamedia.ir در بخش پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان در دسترس عموم قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا