اجتماعی

شب یلدای خانواده های زنجانی با ویژه برنامه «چله گجه سی» شبکه اشراق

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت:شبکه اشراق در ویژه برنامه زنده «چله گجه سی» با دکور ویژه و المان‌های بومی و محلی از محل بنای تاریخی رختشویخانه زنجان فضای شب یلدای خانواده های زنجانی را بازآفرینی می کند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید محسن لطیفی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صدا و سیمای مرکز زنجان همزمان با پایان فصل پاییز برنامه های متنوعی را برای شب یلدای خانواده های زنجانی تدارک دیده است.

وی افزود:شبکه اشراق در ویژه برنامه زنده «چله گجه سی» با دکور ویژه و المان‌های بومی و محلی از محل بنای تاریخی رختشویخانه زنجان فضای شب یلدای خانواده های زنجانی را بازآفرینی می کند.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت:در این برنامه 8 کرسی سنتی بنام هشت شهرستان استان برپا و هنرمندان و خانواده هایی از شهرهای مختلف در این کرسی ها حضور خواهند داشت.

لطیفی عنوان کرد: حضور هنرمندان و خواننده های بومی، محلی و ملی، موسیقی آذری و آشقی، قصه گویی، گزارش از سرای سالمندان، جشن یلدای مدارس، غذاهای شب یلدای شهرستان ها ، شاهنامه و حافظ خوانی همچنین پخت غذای محلی در دکور برنامه، پخش نمایش های طنز، دعوت از چهره های محبوب و مردمی بعنوان مهمان در برنامه، مسابقه تلفنی و تبریک غیرحضوری از آیتمهای این برنامه است که از ساعت 21چهار شنبه بمدت180 دقیقه همراه بینندگان شبکه اشراق خواهد بود.

وی با بیان اینکه  4 فیلم داستانی بنام خونچا، بیزیم چله، هندوانه شب یلدا و گون چیخدی هم روزهای سه شنبه و چهارشنبه از شبکه اشراق تقدیم مخاطبان خواهد شد تصریح کرد:شبکه استانی صدا هم در قالب برنامه های عصر و شامگاهی در آیتم هایی به استقبال طولانی ترین شب سال خواهد رفت.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان خاطر نشان کرد:ویژه برنامه شامگاهی چله گئجه سی به مدت 55 دقیقه با آیتم‌هایی چون خاطرات شفاهی مردم، ترانه های یلدایی، آداب و رسوم یلدایی، حافظ و شاهنامه خوانی و پیامک های مردمی و …. همراه شنوندگان خواهد بود.

لطیفی عنوان کرد: ویژه برنامه عصر گاهی شب یلدا به مدت 85دقیقه با حضور گروه نمایش طنز، گروه سرود، گزارش های مردمی خاطرات و ترانه های شاد همراه مخاطبان است.

وی با بیان اینکه برنامه مخاطب محور صدای آشنا به مدت 20دقیقه با آیتم هایی که توسط خود مخاطبان ساخته و ارسال می‌شود اظهار داشت:این برنامه شامل خاطرات یلدایی مخاطبین، حکایت ها و آداب و رسوم مخصوص یلداست نیز روی آنتن رادیو استانی خواهد رفت .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: برنامه یاشاییش به مدت 50دقیقه با موضوعاتی همچون صله رحم و دید و بازدید ها، آموزش آشپزی و خوراکی های ویژه شب یلدا، گزارش از حال و هوای خانواده ها، همچنین برنامه چراغ ویژه شب یلدا به مدت ۴۰ دقیقه با دعوت از هنرمندان برای حافظ خوانی و شب نشینی یلدایی و توصیف یلدا از دیدگاه هنرمندان از دیگر برنامه های رادیو زنجان است .

لطیفی اظهار داشت:برنامه طنز و پرمخاطب رادیو یعنی دوزدان هم ویژه شب یلدا بتدارک دیده شده و با آیتم های شاد و طنز و انواع نمایش، گزارش و صدای مخاطبان هم تقدیم شنوندگان خواهدشد.

وی با اشاره به اینکه معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با تولید و پخش 3 گزارش ویژه با محوریت کنترل بازار، 3گزارش خبری ویژه از شب یلدای مناطق شهری و روستایی، دعوت از کارشناسان در گفتگوی زنده خبری، همراه مخاطبان بخش های خبری خواهد بود تصریح کرد:معاونت فضای مجازی مرکز نیز با تولید و انتشار کلیپ شب یلدا، یک مورد پوستر،بازنشر تمامی تولیدات سیما و پویش عکس خاطرات اولین یلدای قرن همراه مخاطبان فضای مجازی خواهد بود.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با بیان اینکه در نهایت با همت واحدهای مختلف تولیدی، فنی و پشتیبانی صداوسیمای مرکز زنجان سعی شده با تدارک برنامه های شاد ، مفرح و جذاب ، لحظات و خاطره های به یادماندنی برای مخاطبان شبکه استانی در طولانی ترین شب سال فراهم شود عنوان کرد: امیدوارم این برنامه ها مورد پسند مخاطبان عزیز قرار گیرد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا