اقتصاد

شاخص های کلان استانی باید به شکلی حرکت کنند که رضایت عامه و کلی حاصل شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه در فهرست طرح های تملک دارایی استان، تعداد زیادی پروژه های کوچک وجود دارد، اظهار داشت: سال های سال است که در کشور روال همین بوده و اگرچه اتفاقاً رویداد مثبتی هم  است، اما  در نگاه کلان رضایت بخش نیست.

 وی تصریح کرد: با وجود اینکه وقت و نیروی زیادی برای تصویب و ارایه طرحها صرف می شود ولی حجم کاری که انجام می شود خیلی زیاد و راضی کننده نیست.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه، در صورتیکه مجلس مجوز بدهد سال بعد قرار است حرکت و تغییرات جدیدی در راستای حرکت اقتصادی و سرمایه گذاری ها  اتفاق بیفتد، اظهار داشت: بر این اساس ما هم باید روی اهداف بزرگتری در استان‌ متمرکز شویم.

افشارچی تصریح کرد: اگر مجلس با این نگاه جدید، حتی کمی تغییر و تحول داشته باشد، ما نیز  باید با آن نگاه، حرکت اقتصادی استان را شکل بدهیم.

 وی خاطر نشان کرد: اگر نیاز است که زیرساخت ها تغییر کند، همه مجموعه مدیریتی اقتصادی استان، باید در هدف گذاری های خود رقم مشخص کنند و در پایان هر سال هم درصدی از آن رقم تحقق یافته باشد تا استان در راستای اقتصاد کلان، حرکت کند.

 استاندار زنجان با بیان اینکه خود مدیریت و برنامه ریزی هم روی این قضیه که چالش بسیار خوبی است کار می کند، خاطرنشان کرد: به زودی تغییر برنامه سرمایه‌گذاری را خواهیم داشت که در بخش های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت ورود می کنیم.

 افشارچی با اشاره به اینکه اینجا آمایش سرزمین به کار می آید و باید زیرساخت های مربوطه هم بررسی شوند، تاکید کرد: مدیران دستگاه ها از همین هفته، باید برنامه ریزی های لازم را برای شروع به کار در این خصوص آغاز کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه، در بسیاری از موارد، گزارش و آمار و نیز اهداف برنامه ریزی شده، ناظر بر اهداف کلان نیست، اظهار داشت: در حالی که ما می‌خواهیم در هدف گذاری های کلان، رشد در ابعاد مختلف از جمله تولید، اقتصاد، اشتغال و غیره را داشته باشیم.

 استاندار زنجان تصریح کرد: علت اینکه در جلسات حس مثبت نیست،  به خاطر این است که ما باید آن هدفگذاری عددی را که خوشبختانه مجموعه تصمیم گیری کلان کشور هم به آن نتیجه رسیده اند، داشته باشیم  و در راستای تحقق آن تلاش کنیم.

افشارچی با تاکید بر اینکه هر یک از دستگاهها باید مشخص کنند که برای رسیدن به هدف گذاری های انجام شده در آن حوزه، به چه مواردی نیاز دارند و چگونه می خواهند برای نیل به آن حرکت کنند، اظهار داشت: اگرچه این برنامه ریزی ها یک‌ساله نیست اما قطعا باید در این چند ساله، با این روش حرکت کنیم تا شاخص های کلان استانی به شکلی حرکت کنند که رضایت عامه و کلی حاصل شود.

 گفتنی است در این جلسه تعدادی از طرح ها نیز مصوب شد که احداث ناحیه صنعتی تخصصی مونتاژ تجهیزات سرور ماینر و استخراج رمز ارز واقع در اراضی روستای سنبل آباد شهرستان سلطانیه، اجرای طرح مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی واقع در ارمغانخانه شهرستان زنجان و اجرای طرح محصولات بتنی غیرمسلح از بتن معمولی( تولید موزاییک) واقع در اراضی قیدار شهرستان خدابنده، احداث هتل واقع در اراضی شهر ابهر، از جمله طرح هایی  است که به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسید.

همچنین ابطال مصوبات مربوط به احداث نیروگاه خورشیدی محمود نجفی اصل (اراضی نورین شهرستان ابهر)، شرکت تامین انرژی ابهر( اراضی شهر صایین قلعه شهرستان ابهر) و شرکت مهندسی کنترل قدرت( اراضی روستای سوله شهرستان خدابنده) به درخواست وزارت نیرو دیگر مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، به ریاست استاندار زنجان بود که مقرر شد کاربری زمین های فوق که برای احداث نیروگاه مصوب شده است تا ۶ ماه دیگر تصویب شود و در این بازه زمانی دستگاه متولی موظف است پیگیری لازم را برای معرفی سرمایه گذار جدید انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا