با ما همراه باشید

اقتصاد

شاخص های کلان استانی باید به شکلی حرکت کنند که رضایت عامه و کلی حاصل شود

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه هر یک از دستگاهها باید مشخص کنند که برای رسیدن به هدف گذاری های انجام شده در آن حوزه، به چه مواردی نیاز دارند و چگونه می خواهند برای نیل به آن حرکت کنند، گفت: اگرچه این برنامه ریزی ها یک‌ساله نیست اما قطعا باید در این چند ساله، با این روش حرکت کنیم تا شاخص های کلان استانی به شکلی حرکت کنند که رضایت عامه و کلی حاصل شود.

منتشر شده

در

شاخص های کلان استانی باید به شکلی حرکت کنند که رضایت عامه و کلی حاصل شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه شورای برنامه‌ ریزی و توسعه استان، با بیان اینکه در فهرست طرح های تملک دارایی استان، تعداد زیادی پروژه های کوچک وجود دارد، اظهار داشت: سال های سال است که در کشور روال همین بوده و اگرچه اتفاقاً رویداد مثبتی هم  است، اما  در نگاه کلان رضایت بخش نیست.

 وی تصریح کرد: با وجود اینکه وقت و نیروی زیادی برای تصویب و ارایه طرحها صرف می شود ولی حجم کاری که انجام می شود خیلی زیاد و راضی کننده نیست.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه، در صورتیکه مجلس مجوز بدهد سال بعد قرار است حرکت و تغییرات جدیدی در راستای حرکت اقتصادی و سرمایه گذاری ها  اتفاق بیفتد، اظهار داشت: بر این اساس ما هم باید روی اهداف بزرگتری در استان‌ متمرکز شویم.

افشارچی تصریح کرد: اگر مجلس با این نگاه جدید، حتی کمی تغییر و تحول داشته باشد، ما نیز  باید با آن نگاه، حرکت اقتصادی استان را شکل بدهیم.

 وی خاطر نشان کرد: اگر نیاز است که زیرساخت ها تغییر کند، همه مجموعه مدیریتی اقتصادی استان، باید در هدف گذاری های خود رقم مشخص کنند و در پایان هر سال هم درصدی از آن رقم تحقق یافته باشد تا استان در راستای اقتصاد کلان، حرکت کند.

 استاندار زنجان با بیان اینکه خود مدیریت و برنامه ریزی هم روی این قضیه که چالش بسیار خوبی است کار می کند، خاطرنشان کرد: به زودی تغییر برنامه سرمایه‌گذاری را خواهیم داشت که در بخش های مختلف از جمله کشاورزی و صنعت ورود می کنیم.

 افشارچی با اشاره به اینکه اینجا آمایش سرزمین به کار می آید و باید زیرساخت های مربوطه هم بررسی شوند، تاکید کرد: مدیران دستگاه ها از همین هفته، باید برنامه ریزی های لازم را برای شروع به کار در این خصوص آغاز کنند.

وی با بیان اینکه متاسفانه، در بسیاری از موارد، گزارش و آمار و نیز اهداف برنامه ریزی شده، ناظر بر اهداف کلان نیست، اظهار داشت: در حالی که ما می‌خواهیم در هدف گذاری های کلان، رشد در ابعاد مختلف از جمله تولید، اقتصاد، اشتغال و غیره را داشته باشیم.

 استاندار زنجان تصریح کرد: علت اینکه در جلسات حس مثبت نیست،  به خاطر این است که ما باید آن هدفگذاری عددی را که خوشبختانه مجموعه تصمیم گیری کلان کشور هم به آن نتیجه رسیده اند، داشته باشیم  و در راستای تحقق آن تلاش کنیم.

افشارچی با تاکید بر اینکه هر یک از دستگاهها باید مشخص کنند که برای رسیدن به هدف گذاری های انجام شده در آن حوزه، به چه مواردی نیاز دارند و چگونه می خواهند برای نیل به آن حرکت کنند، اظهار داشت: اگرچه این برنامه ریزی ها یک‌ساله نیست اما قطعا باید در این چند ساله، با این روش حرکت کنیم تا شاخص های کلان استانی به شکلی حرکت کنند که رضایت عامه و کلی حاصل شود.

 گفتنی است در این جلسه تعدادی از طرح ها نیز مصوب شد که احداث ناحیه صنعتی تخصصی مونتاژ تجهیزات سرور ماینر و استخراج رمز ارز واقع در اراضی روستای سنبل آباد شهرستان سلطانیه، اجرای طرح مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی واقع در ارمغانخانه شهرستان زنجان و اجرای طرح محصولات بتنی غیرمسلح از بتن معمولی( تولید موزاییک) واقع در اراضی قیدار شهرستان خدابنده، احداث هتل واقع در اراضی شهر ابهر، از جمله طرح هایی  است که به تصویب شورای برنامه ریزی استان رسید.

همچنین ابطال مصوبات مربوط به احداث نیروگاه خورشیدی محمود نجفی اصل (اراضی نورین شهرستان ابهر)، شرکت تامین انرژی ابهر( اراضی شهر صایین قلعه شهرستان ابهر) و شرکت مهندسی کنترل قدرت( اراضی روستای سوله شهرستان خدابنده) به درخواست وزارت نیرو دیگر مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان، به ریاست استاندار زنجان بود که مقرر شد کاربری زمین های فوق که برای احداث نیروگاه مصوب شده است تا ۶ ماه دیگر تصویب شود و در این بازه زمانی دستگاه متولی موظف است پیگیری لازم را برای معرفی سرمایه گذار جدید انجام دهد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

یک هزار تُن میوه شب عید برای زنجانی ها تامین می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه خریداری یک هزار تُن میوه شب عید برای استان زنجان به تصویب رسیده است، گفت: 100 تُن سیب قرمز، 300 تُن سیب زرد و 600 تُن پرتقال خریداری شده که در آینده حمل می‌شود و سردخانه محل نگهداری این میوه‌ها نیز مشخص شده است.

منتشر شده

در

توسط

یک هزار تُن میوه شب عید برای زنجانی ها تامین می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد تاراسی در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان زنجان اظهار داشت: ظرفیت لازم برای 80 هزار تُن کالا در استان آماده شده و قرارداد 20 هزار تُن کالا نیز منعقد شده است.

وی با اشاره به اینکه نهاده‌های دامی تا پایان بهمن به استان حمل می‌شود، تصریح کرد: این نهاده‌ها شامل 26 هزار تُن کنجاله سویا و 52 هزار تُن جو و ذرت است و تامین نهاده‌های دامی، خیال تولیدکنندگان برای تامین گوشت قرمز و سفید مورد نیاز استان را راحت می‌کند.

تاراسی با بیان اینکه در حال توزیع 900 تُن برنج و 250 تُن شکر مورد نیاز با اولویت مناطق کم‌برخوردار هستیم، افزود: این اقلام برای روستاها نیز با استفاده از سازمان تعاون روستایی توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه وضعیت جوجه‌ریزی در استان زنجان خوب بوده و هیچ مشکلی برای روزهای آینده و شب عید نخواهیم داشت، اظهار داشت: امسال تا پایان دی 2 میلیون و 500 هزار قطعه جوجه‌ریزی شده که این میزان در مدت مشابه در 2 سال گذشته 2 میلیون و 300 هزار قطعه بود که امسال 10 درصد نسبت به سال‌های 1398 و 1399 افزایش یافته است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان با بیان اینکه خریداری یک هزار تُن میوه شب عید برای استان زنجان به تصویب رسیده است، گفت: 100 تُن سیب قرمز، 300 تُن سیب زرد و 600 تُن پرتقال خریداری شده که در آینده حمل می‌شود و سردخانه محل نگهداری این میوه‌ها نیز مشخص شده است.

در ادامه رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان در خصوص صدور مجوز تاسیس فروشگاه‌های زنجیره‌ای گفت: مجوز این فروشگاه‌ها توسط اتحادیه کشوری و تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر می‌شود.

وی با بیان اینکه اداره نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی، یکی از مراکزی است که استعلام برای تاسیس این فروشگاه‌ها صورت می‌پذیرد، اظهار داشت: دست ما در این مورد بسته است.

کریمی با بیان اینکه استعلام‌ها در 3 محور انجام و بررسی می‌شود، خاطرنشان کرد: این 3 محور شامل ترافیکی، انتظامی و صلاحیت فردی است که همین را هم برای استان ها محدود کرده‌اند و ما فقط صلاحیت فردی از بابت نصب دوربین مداربسته و… را استعلام می‌کنیم و بقیه استعلامات از مرکز انجام می‌شود و ما نیز به جز این، جواب دیگری نمی‌توانیم بدهیم.

رئیس پلیس نظارت بر اماکن عمومی فرماندهی انتظامی استان زنجان با بیان اینکه از طریق استان می‌توان با وزارت صمت مکاتبه کرد که یا مجوزی برای تاسیس این فروشگاه‌ها ندهند و یا مجوزها را برای تاسیس فروشگاه در شهرک‌های اقماری صادر کنند.

وی با بیان اینکه 86 فروشگاه زنجیره‌ای در استان زنجان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: این میزان در استان‌های مشابه زنجان یعنی قزوین، سمنان و اردبیل به ترتیب 175 ، 131 و 143 فروشگاه است.

کریمی خاطرنشان کرد: بالا رفتن اجاره‌بها، تغییر قیمت و وزن کالاها به دلیل خرید مستقیم از تولیدکننده و… تبعات تاسیس چنین فروشگاه‌هایی است.

ادامه مطلب

اقتصاد

سرویس احراز نشانی خدمتی از شرکت ملی پست

مدیرکل پست استان زنجان با بیان اینکه سرویس احراز نشانی، خدمتی است برای احراز یا عدم احراز اقامت اشخاص حقیقی یا حقوقی در مکانی که به پست اعلام نموده‌اند،تصریح کرد: تمامی فرایندهای مربوط به احراز نشانی الکترونیکی بوده و مستند فیزیکی ارائه و یا اخذ نمی گردد و تنها لازم است موزع برای احراز اقامت افراد در مکان اعلام‌شده، به آنجا مراجعه نماید.

منتشر شده

در

توسط

سرویس احراز نشانی خدمتی از شرکت ملی پست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد رسولی اظهار داشت: عموماً آن دسته از شرکت ها و سازمان هایی که درستی نشانی اقامت مشتریان یا مخاطبانشان برایشان اهمیت زیادی دارد، از مخاطبین خود تأییدیه احراز نشانی اقامت را مطالبه می کنند. 

وی  با بیان اینکه سرویس احراز نشانی، خدمتی است برای احراز یا عدم احراز اقامت اشخاص حقیقی یا حقوقی در مکانی که به پست اعلام نموده‌اند،تصریح کرد: تمامی فرایندهای مربوط به احراز نشانی الکترونیکی بوده و مستند فیزیکی ارائه و یا اخذ نمی گردد و تنها لازم است موزع برای احراز اقامت افراد در مکان اعلام‌شده، به آنجا مراجعه نماید.

مدیرکل پست استان زنجان افزود:در این خدمت، پس از ثبت درخواست الکترونیکی در تارنمای خدمات الکترونیک به آدرس GNAF.POST.IR و پرداخت هزینه توسط درخواست کننده، علاوه بر ارسال پیامکی کد شناسه مخصوص (رمز) برای مشتری، اطلاعات مکانی که شخص به همراه اطلاعات هویتی خود ثبت نموده برای نامه رسان مربوطه در محل مشتری ارسال می شود.

رسولی گفت:احراز مکان مشتری، از طریق مراجعه موزع در بازه زمانی 48ساعت کاری به آدرس متقاضی و با رویت شخص و تطابق مدارک هویتی وی و نهایتا ثبت کدشناسه (رمز) پیامک شده برای مشتری در اپلیکیشن همراه نامه رسان به صورت برخط تأیید یا رد می شود. 

وی با بیان اینکه این سرویس بر اساس درخواست سازمان‌ها و شرکت ها با توجه به فرآیندهای کاری و اجرایی آنها طراحی و پیاده سازی گردیده است،خاطرنشان کرد: به‌طور مثال بانک‌ها یا مؤسسات اعتباری برای اطمینان از درستی نشانی فردی که متقاضی دریافت دسته‌چک یا تسهیلات اعتباری است، وزارت آموزش‌ و پرورش برای تأیید محل اقامت دانش‌آموزان به‌منظور ثبت‌نام در مدارس محدوده محل زندگی خود و بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر با فرآیندهای مشابه می‌توانند از این خدمت استفاده نمایند.

مدیرکل پست استان زنجان برای ارسال اطلاعات ثبت‌شده در سیستم (احراز یا عدم احراز اقامت فرد در مکان اعلام‌شده) به سازمان‌های متقاضی، لازم است وب‌سرویس برخط استعلام نیز بعد از عقد تفاهم نامه در اختیار آن سازمان قرار داده ‌شود، عنوان کرد: سازمان یا شرکت مذکور می‌تواند از طریق وب‌سرویس، با ارسال کد ملی اشخاص حقیقی و یا شناسه ملی اشخاص حقوقی نسبت به احراز اقامت ایشان در مکان ادعا شده توسط مشترکین از شرکت ملی پست استعلام بگیرند.

ادامه مطلب

اقتصاد

سامانه جامع آبادی های کشور درحال تکمیل اطلاعات است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری زنجان از فرایند تکمیل اطلاعات در سامانه جامع اطلاعات آبادی های کشور خبر داد و گقت: در راستای توسعه نرم افزارها و سیستم های نوین ارتباطی و دولت الکترونیک، به منظور پیشبرد اهداف دولت در حوزه روستایی، سامانه جامع اطلاعات آبادی های کشور با همکاری معاونت محترم توسعه روستایی و مناطق محروم کشور راه اندازی و در مرحله تکمیل و ثبت اطلاعات روستاهای تابعه استان جهت دسترسی آسان و بروز به آنها می باشد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه جامع آبادی های کشور درحال تکمیل اطلاعات است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید محمد شعاعی، استقرار مرکز بازیافت پسماندهای شهری و روستایی در استان و جلب همکاری شهرداریها برای پیگیری مسائل حوزه روستایی از قبیل ساماندهی  زباله ها و پسماندها و تامین آب شرب را از مهمترین برنامه های حوزه معاونت عمرانی برای سال آتی برشمرد و اظهار کرد: با توجه به عدم اجرای کامل زیرساخت های ارتباطی و اینترنتی در سطح روستاها در راستای توسعه نرم افزارها و سیستم های نوین ارتباطی و دولت الکترونیک، به منظور پیشبرد اهداف دولت در حوزه روستایی، سامانه جامع اطلاعات آبادی های کشور با همکاری معاونت محترم توسعه روستایی و مناطق محروم کشور راه اندازی و در مرحله  تکمیل و ثبت  اطلاعات روستاهای تابعه استان جهت دسترسی آسان و بروز به آنها می باشد.

وی بر ضرورت تامین و توسعه نیروی انسانی و تجهیزات لازم بویژه در حوزه امور روستایی تاکید کرد و افزود: در حوزه عمران شهری نیز با چالش هایی از قبیل: عدم تعریف درآمدهای پایدار شهری برای کاهش وابستگی شهرداری ها به وصول عوارضات ساخت و ساز و تاثیر پذیری این موضوع از تحولات اقتصادی ، فرسودگی بخشی از تجهیزات و ناوگان ایمنی، مشکلات مربوط به دفع و بازیافت پسماندهای شهری و عدم استقرار کامل دولت الکترونیک در شهرداری ها در زمینه راه اندازی میز خدمت الکترونیکی-راه اندازی سامانه های GIS و پلاک کوپی معابر در استان روبرو هستیم که باید با راهکارهای مناسب آنها را حل کرد.

معاون عمرانی استاندار زنجان در ادامه با اشاره به اینکه مجموع هزینه های پیش بینی شده در بودجه مصوب سال 1400 شهرداری های استان زنجان بالغ بر 1175 میلیارد تومان بوده، خاطر نشان کرد: از این مبلغ سهم اعتبارات هزینه ای (جاری)548.9 میلیارد تومان، سهم اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای (عمرانی) 573.7 میلیارد تومان، سهم اعتبارات تملک داراییهای مالی (بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی) 2.1 میلیارد تومان و سهم پرداخت تعهدات قطعی سنواتی 50.3 میلیارد تومان پیش بینی شده است و تلاش بر این است که تاپایان سالجاری تراز عملکرد عمرانی شهرداری های استان  مثبت گردد.

وی پروژه سبزه میدان شهر زنجان را از بزرگترین طرح های نیمه تمام شهری در استان برشمرد و تصریح کرد: تلاش می شود با توجه به نقش حیاتی این پروژه در توسعه شهری، کارگروهی مجزا با حضور دستگاههای اجرایی و نظارتی تشکیل و نسبت به بررسی مشکلات و موانع پیشرفت فیزیکی کُند آن تصمیم گیری شودکه در اسرع وقت نتایج اقدامات به اطلاع شهروندان عزیز خواهد رسید.

شعاعی همچنین از وصول ابلاغیه جدید شیوه نامه سرمایه گذاری در شهرداری ها خبر داد و گفت: با این دستورالعمل بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاری در حوزه عمران شهری فراهم می شود که برای اجرای آن باید ابتدا هیات های عالی سرمایه گذاری شهرداری های استان فعال و سپس پتانسیل های سرمایه گذاری در شهرداری های استان با رویکرد تامین درآمدهای پایدار شهری شناسایی شود تا با تسهیل و تشویق سرمایه گذاران و بهره مندسازی آنان از حمایت ها و تسهیلات بانکی، از مشارکت عمومی در زمینه توسعه و عمران شهرها و روستاهای استان استفاده بهینه صورت گیرد.

ادامه مطلب

برترین ها