با ما همراه باشید

اجتماعی

سینوفارم بیشترین آمار واکسن ثبت شده در زنجان

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت:بیشترین آمار واکسن ثبت شده در استان، سینوفارم با ۲۸۸۴۳۹ دُز، بوده است .

منتشر شده

در

سینوفارم بیشترین آمار واکسن ثبت شده در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری اظهار داشت: در جامعه به‌ویژه در بحث واکسن، تبلیغات منفی، عاملی است که حداقل بخشی از مردم از این فرصت نتوانند بهتر استفاده کنند و لذا، نیاز بیشتری داریم که راجع به واکسن و اطلاعات بعضاً غلط و دروغی که راجع به واکسن‌ها منتشر می‌شود، صحبت کنیم. و به خصوص در حال حاضر، نیاز ما برای مبارزه با بیماری عالمگیر کووید۱۹، بحث واکسیناسیون است.
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص واکسیناسیون جمعیت هدف استان گفت: در حال حاضر ۳۷ درصد جمعیت هدف استان واکسینه شدند .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ادامه داد: گروه سنی بالای ۸۰ سال که ۱۷۸۲۷ نفر هستند، بیش از ۸۳ درصد در نوبت اول و حدود ۹۰ درصد در نوبت دوم واکسن دریافت کردند، که حدود ۱۷ درصد از مشمولین این گروه واکسن دریافت نکردند و اتفاقاً این ۱۷ درصد جامانده، نیازمندتر هستند برای واکسن.
 
وی با بیان اینکه گروه سنی ۷۵ تا ۷۹، ۸۸/۵ درصد نوبت اول و ۸۸ درصد نوبت دوم را دریافت کردند، و ۱۱/۵ درصد از این گروه هنوز واکسن دریافت نکردند. افزود: رنج سنی ۷۰/۷۴، ۹۲/۵ درصد نوبت اول و ۸۸ درصد نوبت دوم را دریافت کردند .
 
قزلباش خاطر نشان کرد: سنین ۶۵/۶۹، ۹۴ درصد، سنین ۶۰ تا ۶۵، ۹۰ درصد، سنین ۵۵ تا ۶۰، ۸۲ درصد، گروه سنی ۵۰ تا ۵۵، ۷۶ درصد، سنین ۴۵ تا ۵۰، ۵۹ درصد، و سنین ۴۳ تا ۴۵، ۳۹ درصد، نوبت اول واکسن را دریافت کردند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان تصریح کرد: تا ۸ شهریور ۴۲۶۴۸۸ دُز واکسن وارد استان، و تزریق شده، که در نوبت اول ۲۸۴۸۰۸ دُز و در نوبت دوم ۱۴۱۶۸۰ دُز واکسن دریافت شده است .
 
به گفته دکتر قزلباش بیشترین آمار واکسن ثبت شده در استان، سینوفارم با ۲۸۸۴۳۹ دُز، بوده است .
 
این مقام مسئول در خصوص واکسن برکت خاطرنشان کرد: تا دیروز بیش از ۶۳۱۴۱ دُز تزریق شده، و انتظار است که در روزهای آینده تعداد دُزهای واکسن دریافتی وزارت بهداشت افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد . و طبیعتا هرچقدر میزان تحویل واکسن به استان‌ها و زنجان بیشتر شود، شاهد افزایش تزریق واکسن خواهیم بود .
 
وی با بیان اینکه تا به امروز بیش از ۳۵۰۰ نفر در استان به صورت بستری موقت درمان شدند تصریح کرد: روند بیماری در استان همچنان افزایشی است ولی به حالت انفجاری نیست. به طوری که در عرض ۳ یا ۴ هفته گذشته، در رنج بین ۵۵۰ تا ۶۵۰ بیمار در نوسان بودیم. ولی با اقدامات انجام شده، بیماری روند تدریجی دارد .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان افزود: امروز ۷۱۳ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ داریم که در عرض چند هفته و بتدریج افزایش یافته، و روند افزایشی بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز ۱۶ ساعته هم، روند افزایشی بطئی دارد، و می‌شود گفت در سرپایی به پیک رسیده‌ایم ولی در بستری هنوز با پیک فاصله داریم.
 
وی افزود: در موج پنجم کرونا هستیم و پیک زمانی است که روند نزولی بیماری در هر دو بخش سرپایی و بستری خود را نشان بدهد و بتوانیم بگوییم که به نقطه آخر رسیدیم و روند نزولی شروع شده است . و لذا برای قضاوت در خصوص خود پیک، و نوک طغیان بیماری زود است، و باید تلاش کنیم .    
 
 قزلباش گفت: میانگین سنی افراد مبتلا بسیار کاهش یافته و گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال در این دوره بیشتر درگیر می‌شوند و ابتلا در کودکان را هم، با آسیب کمتری شاهد هستیم.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در خصوص استفاده از نقاهتگاه‌ها در استان اظهار داشت: از ابتدای شروع بیماری تاکنون ۱۳۰۰ تخت نقاهتگاهی در استان تامین شد که تا به امروز هم سرپا هستند و در زنجان، ابهر و بعضا در خدابنده فعال‌تر، و تا امروز هم، بیش از ۱۴۰۰ در نقاهتگاه‌ها تحت مراقبت قرار گرفتند . ولی درکل استقبال خوبی از نقاهتگاه نشد، و یکی از دلایل این است که ضمانت اجرایی برای افرادی که در این مکان‌ها تحت درمان واقع می‌شوند، نداریم. و طبیعتا نیازمند همکاری، مداخله و جدیت ارگان‌های دیگر در این زمینه هستیم .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

مرحله استانی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف طی ۲ روز و با شرکت بیش از ۱۲۰ نفر در حسینیه اعظم زنجان برگزار و نفرات برگزیده آن معرفی شدند.

منتشر شده

در

توسط

چهل و چهارمین مسابقات قرآنی مرحله استانی اوقاف زنجان به کار خود پایان داد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در مرحله استانی مسابقات قرآنی در استان زنجان در مجموع ۱۲۰ نفر برگزیده مرحله شهرستانی بالای ۱۸ سال حضور داشتند که ۵۷ نفر از آنان برادر و ۶۳ نفر خواهر بودند.

مرحله شهرستانی مسابقات اوقاف زنجان در ماه های تیر و مرداد سال جاری در شهرستانهای مختلف استان برگزار شد و برگزیدگان هر رشته به مرحله استانی راه یافتند.

مقام نخست  را در بخش بانوان و رشته حفظ کل رقیه مرادلو کسب نمود، زینب غنی‌لو به رتبه دوم دست یافت و ثریا آقامحمدی سوم شد.

در رشته حفظ ۵ جزء شهلا نصیری، مریم عزتی‌فرد و آرزو قاضی‌لو به ترتیب نفرات اول و سوم شناخته شدند و هیئت داوران خدیجه شهبازی، معصومه زلفخانی و مینا عظیمی را به عنوان نفرات اول تا سوم رشته حفظ ۲۰ جزء معرفی کردند.

در رشته حفظ ۱۰ جزء نیز نرگس سپهری موفق به کسب مقام اول شد و لیلی عبدی جایگاه دوم را تصاحب کرد و معصومه پیرمحمدی عنوان سوم را به دست آورد.

در رشته قرائت تحقیق معصومه کاج، معصومه دانایی و فاطمه رحیمی به ترتیب عناوین اول تا سوم را از آن خود کردند. در رشته قرائت ترتیل نیز مریم فضلی، رقیه حسنلو و نسیبه علیمحمدی رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

همچنین در بخش آقایان علی غلام‌آزاد، محمدامین نجفی و مصطفی محمدی توانستند در رشته حفظ کل عناوین اول تا سوم را از آن خود کنند.

در رشته حفظ ۲۰ جزء حمید جهانشاهلو اول و داود حسین‌پناه دوم شدند و فردی در این بخش حائز مقام سوم نشد.

در رشته حفظ ۱۰ جزء، داوران مهدی نوری، علیرضا زینعلی و مسعود محمودآبادی را به عنوان نفرات اول تا سوم برگزیدند.

در رشته حفظ ۵ جزء نیز همزه‌علی فرهادی رتبه اول را کسب کرد و محمد میزائی‌خانی به مقام دومی دست یافت اما رتبه سوم از آن کسی نشد.

در رشته قرائت تحقیق مهدی کرمی جایگاه نخست را به دست آورد، علیرضا عتیق‌زاده دوم شد و یوسف قنبری مقام سوم را کسب کرد. در رشته قرائت ترتیل علی قنبری رتبه اول را از آن خود کرد و رتبه‌های دوم و سوم به سعید دویران و سید مهدی موسوی رسید. در رشته اذان نیز حسین قبادی، یحیی داداشی و سجاد ملکی به ترتیب اول تا سوم شدند.

گفتنی است بیشترین تعداد شرکت کننده در رشته های دعاخوانی و تحقیق و ترتیل و در رتبه های بعد در رشته های حفظ قرآن کریم بود. 

 

 

ادامه مطلب

اجتماعی

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان برخی از آثار تولیدی این کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره را معرفی و تشریح کرد.

منتشر شده

در

توسط

معرفی آثار تولیدی کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا نوری اظهار کرد: مسئولیت کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بر عهده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گذاشته شده و کانون نیز در این راستا با برگزاری جلسات و هماهنگی‌ها اقدام به تولیدات مختلف کرده است.

وی با اشاره به چاپ و نشر 9 عنوان کتاب که مجموعه آثار و تالیفات اعضای انجمن ادبی سپیدار کانون استان برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است، خاطرنشان کرد: این کتاب‌ها با همکاری نویسندگانی از اعضای انجمن ادبی سپیدار شامل خانم‌ها مریم بیات‌تبار، فاطمه قشمی و معصومه اکبری در بخش داستان و لیلا عبدی و فاطمه سلیمانی در بخش شعر است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان افزود: عناوین این کتاب‌ها نیز شامل پاورچین، اتاق آخر، نذری، یک راز سخت، عکس 2 نفره، محله آشتی‌کنان، به وقت خوشه‌های سمی، درخت پرتغال و این سایه عزیز است.

نوری، مستند بلندپرچین را از دیگر تولیدات کانون به عنوان مسئول کمیته کودک و نوجوان کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان بیان کرد و گفت: بلندپرچین، روستای شهیدپرور شهرستان ماهنشان است که بیشترین شهید را در بین روستاهای استان، تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است.

وی اظهار کرد: علیرضا نوری به عنوان کارگردان و تصویربردار و داریوش نوروزی‌زاده نیز تدوین و صداگذار این مستند هستند.

نوری با اشاره به نماهنگ دفاع مقدس با عنوان «مروارید» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون خاطرنشان کرد: این نماهنگ به یاد شهدای غواص دریادل به عنوان مرغابیان سرخ امام زمان(عج) تولید شده است.
وی افزود: علیرضا نوری به عنوان کارگردان، تصویربردار و خواننده، عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز و محمدرضا چراغعلی نیز به عنوان آهنگساز و داریوش نوروزی‌زاده نیز به عنوان تدوینگر در این اثر، ایفای نقش کرده‌اند.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان گفت: تراک موسیقی «شهر عشق» نیز از دیگر تولیدات کانون برای گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان است که عبدالجبار کاکایی به عنوان ترانه‌ساز، امیرقدیانی به عنوان آهنگ و تنظیم و علیرضا نوری نیز به عنوان خواننده این اثر هستند.

نوری خاطرنشان کرد: مجری طرح و مدیر تولید هر 3 اثر مستند بلندپرچین، نماهنگ مروارید و تراک موسیقی شعر عشق به ترتیب سید شمس‌الدین موسوی و عبداله جعفری هستند.

وی با اشاره به تراک موسیقی «فردای روشن» به عنوان یکی دیگر از تولیدات کانون اظهار کرد: ترانه این اثر بر عهده رضا نیکوکار، آهنگساز و تنظیم سعید پورعلی به همراه اجرای گروه سرود کرال آفرینش کانون بوده و مجری طرح نیز علیرضا نوری است.

این مسئول یادآور شد: مجموعه قصه‌های برگزیده با عنوان «ستاره‌های بی‌غروب» نیز از دیگر تولیدات کانون به مناسبت گرامیداشت کنگره ملی 3535 شهید استان زنجان در قالب فراخوان مسابقه قصه‌گویی مجازی زندگی شهدا و فرماندهان شهید استان زنجان است.

ادامه مطلب

اجتماعی

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان از کشف و ضبط اشیاء تاریخی در شهرستان خدابنده خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

کشف و ضبط اشیای تاریخی از قاچاقچیان در شهرستان خدابنده

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسینعلی فضلی اظهار داشتت: در راستای حراست از میراث‌فرهنگی و ملی و مقابله با قاچاقچیان اشیاء تاریخی، با رصد اطلاعاتی و امنیتی مأموران آگاهی شهرستان خدابنده پس از دریافت اطلاعاتی مبنی بر حمل و قاچاق آثار و اشیاء باستانی توسط خودرویی در مسیر جاده همدان به قیدار با انجام اقدامات پلیسی و تحقیقات میدانی، خودرو را شناسایی و در عملیاتی منسجم و ضربتی آن را متوقف و اشیای تاریخی را کشف و ضبط کردند.

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: در بازرسی از داخل خودرو، تعدادی اشیاء تاریخی شامل 15 کیلوگرم سنگ یاقوت سبز و قرمز، یک پیه‌سوز سفالی مایل به سرخ، یک قطعه سکه به رنگ طلائی، یک قطعه سکه نقره‌ای‌رنگ و 43 قطعه دانه تسبیح در ماشی کشف شد؛ که به‌زودی کارشناسان معاونت میراث‌فرهنگی آنها را تعیین قدمت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: در این رابطه بلافاصله سرنشین خودرو دستگیر شد و پرونده خاطی جهت سیر مراحل قانونی به مراجع ذیصلاح قضایی تحویل داده شد.

فضلی خاطرنشان کرد: بر اساس موادی از فصل نهم قانون تعزیرات، هرگونه حفاری غیرمجاز و خریدوفروش اشیا و اموال فرهنگی تاریخی جرم محسوب شده و ضمن ضبط اشیا و اموال مرتبط، برای متخلفان مجازات حبس و جریمه نقدی به همراه دارد.

ادامه مطلب

برترین ها