با ما همراه باشید

اجتماعی

سینوفارم بیشترین آمار واکسن ثبت شده در زنجان

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان گفت:بیشترین آمار واکسن ثبت شده در استان، سینوفارم با ۲۸۸۴۳۹ دُز، بوده است .

منتشر شده

در

سینوفارم بیشترین آمار واکسن ثبت شده در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری اظهار داشت: در جامعه به‌ویژه در بحث واکسن، تبلیغات منفی، عاملی است که حداقل بخشی از مردم از این فرصت نتوانند بهتر استفاده کنند و لذا، نیاز بیشتری داریم که راجع به واکسن و اطلاعات بعضاً غلط و دروغی که راجع به واکسن‌ها منتشر می‌شود، صحبت کنیم. و به خصوص در حال حاضر، نیاز ما برای مبارزه با بیماری عالمگیر کووید۱۹، بحث واکسیناسیون است.
 
وی در پاسخ به سوالی در خصوص واکسیناسیون جمعیت هدف استان گفت: در حال حاضر ۳۷ درصد جمعیت هدف استان واکسینه شدند .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان ادامه داد: گروه سنی بالای ۸۰ سال که ۱۷۸۲۷ نفر هستند، بیش از ۸۳ درصد در نوبت اول و حدود ۹۰ درصد در نوبت دوم واکسن دریافت کردند، که حدود ۱۷ درصد از مشمولین این گروه واکسن دریافت نکردند و اتفاقاً این ۱۷ درصد جامانده، نیازمندتر هستند برای واکسن.
 
وی با بیان اینکه گروه سنی ۷۵ تا ۷۹، ۸۸/۵ درصد نوبت اول و ۸۸ درصد نوبت دوم را دریافت کردند، و ۱۱/۵ درصد از این گروه هنوز واکسن دریافت نکردند. افزود: رنج سنی ۷۰/۷۴، ۹۲/۵ درصد نوبت اول و ۸۸ درصد نوبت دوم را دریافت کردند .
 
قزلباش خاطر نشان کرد: سنین ۶۵/۶۹، ۹۴ درصد، سنین ۶۰ تا ۶۵، ۹۰ درصد، سنین ۵۵ تا ۶۰، ۸۲ درصد، گروه سنی ۵۰ تا ۵۵، ۷۶ درصد، سنین ۴۵ تا ۵۰، ۵۹ درصد، و سنین ۴۳ تا ۴۵، ۳۹ درصد، نوبت اول واکسن را دریافت کردند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان تصریح کرد: تا ۸ شهریور ۴۲۶۴۸۸ دُز واکسن وارد استان، و تزریق شده، که در نوبت اول ۲۸۴۸۰۸ دُز و در نوبت دوم ۱۴۱۶۸۰ دُز واکسن دریافت شده است .
 
به گفته دکتر قزلباش بیشترین آمار واکسن ثبت شده در استان، سینوفارم با ۲۸۸۴۳۹ دُز، بوده است .
 
این مقام مسئول در خصوص واکسن برکت خاطرنشان کرد: تا دیروز بیش از ۶۳۱۴۱ دُز تزریق شده، و انتظار است که در روزهای آینده تعداد دُزهای واکسن دریافتی وزارت بهداشت افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته باشد . و طبیعتا هرچقدر میزان تحویل واکسن به استان‌ها و زنجان بیشتر شود، شاهد افزایش تزریق واکسن خواهیم بود .
 
وی با بیان اینکه تا به امروز بیش از ۳۵۰۰ نفر در استان به صورت بستری موقت درمان شدند تصریح کرد: روند بیماری در استان همچنان افزایشی است ولی به حالت انفجاری نیست. به طوری که در عرض ۳ یا ۴ هفته گذشته، در رنج بین ۵۵۰ تا ۶۵۰ بیمار در نوسان بودیم. ولی با اقدامات انجام شده، بیماری روند تدریجی دارد .
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان افزود: امروز ۷۱۳ نفر بیمار مبتلا به کووید۱۹ داریم که در عرض چند هفته و بتدریج افزایش یافته، و روند افزایشی بیماران سرپایی مراجعه کننده به مراکز ۱۶ ساعته هم، روند افزایشی بطئی دارد، و می‌شود گفت در سرپایی به پیک رسیده‌ایم ولی در بستری هنوز با پیک فاصله داریم.
 
وی افزود: در موج پنجم کرونا هستیم و پیک زمانی است که روند نزولی بیماری در هر دو بخش سرپایی و بستری خود را نشان بدهد و بتوانیم بگوییم که به نقطه آخر رسیدیم و روند نزولی شروع شده است . و لذا برای قضاوت در خصوص خود پیک، و نوک طغیان بیماری زود است، و باید تلاش کنیم .    
 
 قزلباش گفت: میانگین سنی افراد مبتلا بسیار کاهش یافته و گروه سنی ۴۰ تا ۶۰ سال در این دوره بیشتر درگیر می‌شوند و ابتلا در کودکان را هم، با آسیب کمتری شاهد هستیم.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان در خصوص استفاده از نقاهتگاه‌ها در استان اظهار داشت: از ابتدای شروع بیماری تاکنون ۱۳۰۰ تخت نقاهتگاهی در استان تامین شد که تا به امروز هم سرپا هستند و در زنجان، ابهر و بعضا در خدابنده فعال‌تر، و تا امروز هم، بیش از ۱۴۰۰ در نقاهتگاه‌ها تحت مراقبت قرار گرفتند . ولی درکل استقبال خوبی از نقاهتگاه نشد، و یکی از دلایل این است که ضمانت اجرایی برای افرادی که در این مکان‌ها تحت درمان واقع می‌شوند، نداریم. و طبیعتا نیازمند همکاری، مداخله و جدیت ارگان‌های دیگر در این زمینه هستیم .

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

منتشر شده

در

توسط

مسئولان آموزشی باید به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مهدی فیاضی در آیین تودیع و معارفه مدیرکل آموزش‌وپرورش استان زنجان، اظهار کرد: یکی از موارد مورد توجه در مدیریت آموزش‌وپرورش، نگاه جامع به بیانیه گام دوم انقلاب است؛ چراکه چشم‌انداز آینده فرزندان‌مان در آن ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه فرهنگیان قشری هستند که آینده‌سازان را تربیت می‌کنند، تصریح کرد: فرهنگیان باید مرجع الگوگیری در جامعه باشند؛ چراکه این قشر در تعامل مستقیم با کودکان و نوجوانان ما هستند و می‌توانند در شکل‌گیری شخصیتی آن‌ها نقش تاثیرگذاری داشته باشند.

این مسئول در ادامه به ضرورت تقویت شورای آموزش‌وپرورش در استان اشاره کرد و یادآور شد: جلب مشارکت نخبگان در راستای پیشبرد اهداف در آموزش‌وپرورش حائز اهمیت است و انتظار داریم در استان از این ظرفیت استفاده شود؛ در کنار آن ایجاد حلقه مدیریتی جدید و بهره‌مندی از توان فرهنگیان جوان در سمت‌های مختلف نیز کارگشا بوده و از انتظارات وزارتخانه به‌شمار می‌آید.

فیاضی همچنین با بیان اینکه مسئولان آموزشی باید در کنار همه نیروها بوده و به دنبال عدالت‌محوری و انقلابی‌گری باشند، تصریح کرد: پاکدستی و فسادستیزی نیز باید در سرلوحه کار قرار گیرد.

رئیس مرکز امور بین‌الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش‌وپرورش به اهمیت ساماندهی هدایت تحصیلی برای رشته‌های متوازن اشاره و خاطرنشان کرد: این موضوع حائز اهمیت است باید به رشته‌های فنی‌وحرفه‌ای توجه کنیم، بزرگ‌ترین مشکل ازدواج دیرهنگام، کارآفرین نبودن فرزندان ما است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در آزمایشگاه موزه ذوالفقاری این استان برای ثبت در سامانه جام در حال مرمت است.

منتشر شده

در

توسط

آغاز مرمت دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: دو هزار سکه تاریخی دوره ایلخانی و تیموری حاصل کاوش­های پیشین در پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه در حال مرمت، پاک‌سازی و تثبیت برای ثبت در سامانه جام است.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اضافه کرد: این اموال فرهنگی و تاریخی طی ۶ ماه کار پژوهشی و علمی و با تشخیص لایه‌های مختلف خوردگی، برداشت لایه‌های اضافی، زدودن محصولات خوردگی و مستند نگاری در آزمایشگاه تخصصی موزه ذوالفقاری توسط متخصصین در حال مرمت است.

وی با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان زنجان است، افزود:عملیات انجام‌شده بر روی این سکه‌ها شامل پاک‌سازی سطحی، رفع گرد و غبار، پاک‌سازی شیمیایی، مکانیکی و تثبیت است.

ارجمند بیان کرد: فلزات از آن دسته آثاری هستند که وقتی از خاک خارج شوند تحت تأثیر شرایط محیطی جدید، روند خوردگی مجدد در آنها آغاز گذشته و در صورتی‌ که اقدامات مرمتی و حفاظتی انجام نگردد ممکن است دچار آسیب‌دیدگی جدید شود به همین دلیل نیاز است اقدامات حفاظت و مرمتی بر روی این آثار صورت می‌گیرد.

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان گفت:در صورت درخواست مالکان اشیای تاریخی، امکان انجام اقدامات مرمتی و حفاظتی برای این آثار در کارگاه‌های مرمتی زیر نظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی فراهم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان اجرای جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

جشن انقلاب در کانون های پرورش فکری استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان زنجان و مسئول کمیته کودک و نوجوان چهل و سومین ستاد دهه مبارک در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه های کانون در این دهه گفت: فضا سازی، معرفی شخصیت، معرفی وقایع و سرزمین، معرفی کتاب، حفظ سوره ی فجر، نشریه نگاری، قصه گویی، سرود، شعرخوانی، شعار نویسی و چالش بهترین شعار برای دهه ی فجر سال جاری بخشی از برنامه های این دهه است.

شیرین دارایی افزود: بازدید مجازی از جمازان و مرقد مطهر بنیانگزار جمهوری اسلامی، پخش کلیپ و نمایش و جشن و جنگ های متعدد در مراکز به صورت مشارکتی با سازمانهای دیگر در۱۷ مرکز فرهنگی هنری و ۱۳ کتابخانه سیار و پستی پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: اجرای نمایش عروسکی کتابخانه ای کتاب نمایش در مدارس شهری و روستایی مهد کودک ها و مدارس استثنایی توسط کتابرسانان سیار شهرستان اجرا خواهد شد.

این مسئول با اشاره به قصه گویی توسط مربیان کانون پرورش فکری استان با موضوع دهه فجر تصریح کرد: ضبط قصه های رادیویی در صورت موافقت و همکاری صدای زنجان و اجرای جشن انقلاب به صورت مشارکتی توسط مراکز شماره یک ، دو و سه زنجان برای این دهه پیش بینی شده است.

دارایی خاطرنشان کرد: غبار روبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده معزز شهدا ی انقلاب (حداقل ۲ خانواده ی معظم)، برگزاری ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم و مسابقات لیگ فوتبال دستی در ۳ مرکز در صورت مساعد بودن شرایط حضور اعضا و برگزاری جلسات نقد کتاب در مراکز دارای مربی ادبی با عنوان فجرانه از دیگر برنامه های این ایام است.

شیرین دارایی افزود: ویژه برنامه روز فناوری فضایی در مرکز علوم و نجوم و افتتاح انجمن نجوم برای کودکان و نوجوانان در طول دهه فجر برگزاری می شود .

وی اظهار داشت: از کتاب سپیدار( در صورت صدور مجوز و انتشار کتاب) با حضور اعضای انجمن رونمایی و تجلیل از اعضای فعال انجمن و اعضای برگزیده مهرواره ها ( همراه با جشن ۱۶ مین سالگرد انجمن ادبی سپیدار) صورت می گیرید.

ادامه مطلب

برترین ها