سیاست

سپاه علاوه بر پاسداری از اقتدار کشور سازنده اقتدار هم است

استاندار زنجان با اشاره به وقایع اخیر و دشمنی هایی که با سپاه انجام شده و می شود، گفت: اگرچه از سپاه، به عنوان پاسدار اقتدار ایران اسلامی نام برده می شود، اما به اعتقاد من، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نه تنها پاسدار اقتدار نظام جمهوری اسلامی است، بلکه سازنده آن اقتدار هم است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی، در کارگروه بسیج سازندگی سپاه، که به ریاست وی و با حضور دکتر سید محمد شعاعی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، سردار طهماسبی جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) زنجان و اعضای کارگروه، برگزار شد، با اشاره به اینکه بخشی از اقتدار سپاه در نظام جمهوری اسلامی، در جبهه دفاعی اتفاق افتاده است، اظهار داشت: با سازوکاری که رخ داده آنچه که در حوزه دفاعی شاهد آن هستیم این است که 2ابر قدرت جهانی در حال التماس به ایران هستند و یکی از آنها تجهیزات می‌خواهد  و  دیگری اصرار دارد که ایران وارد این حوزه نشود.

وی با تاکید بر اینکه این مهم نشانگر این است که علاوه بر پاسداری از اقتدار کشور، اقتدار لازم در حوزه زیرساخت دفاعی کشور نیز ساخته شده است، تصریح کرد: این همان چیزی است که ما تحت عنوان استقلال از آن یاد می کنیم و یکی از پایه های شکل‌گیری انقلاب اسلامی نیز استقلال بود.

استاندار زنجان،، با اشاره به اینکه در عمل شاهد هستیم که سپاه، در بسیاری از حوزه ها، اقتدارسازی را حتی مقدم بر پاسداری از اقتدار، مدنظر قرارداده است، گفت: اقدامات سپاه در هر 2بخش، قابل تقدیر و احترام است.

سپاه در سازندگی روستاها با بروکراسی کمتر کمک‌های شایانی دارد

افشارچی، با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حوزه سازندگی در روستاها نیز ورود کرده است، اظهار داشت: سپاه با بروکراسی کمتر و ساده‌تر، کمک‌های شایانی در این بخش دارد و امیدواریم به تلاش های موثر خود در این حوزه نیز همچنان با قوت و اقتدار ادامه دهد.

گفتنی است که بررسی مشکلات، وضعیت و میزان پیشرفت طرح‌های آب‌رسانی و برق‌رسانی به روستاها از جمله دستور کار مهم این جلسه بود که مسئولان ذیربط به ارائه گزارش پیرامونی پرداختند.

حل مسائل معارض در حوزه آب و برق در روستاها از طریق ریش سفیدی و معتمدین ، از جمله مصوبات این بخش بود.

عدم دسترسی به تسهیلات بانکی اختصاص یافته به بخش مسکن روستایی اقشار محروم و تحت پوشش نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام(ره)، به دلیل عدم  آزاد سازی منابع بانکی، مشکلی بود که سردار طهماسبی ضمن انتقاد از آن، از استاندار زنجان خواست در این خصوص اقدام عاجل و صریح بعمل آید.

 دستور صریح و اکید استاندار زنجان، مبنی بر رفع مشکل ضمانت زنجیره ای به منظور آزادسازی منابع بانکی برای تسریع در روند اجرای طرح مسکن روستایی محرومان، از جمله مصوبات بسیار مهم این کارگروه بود که فرصت یک هفته‌ای برای آن از سوی دکتر افشارچی تعیین شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا