با ما همراه باشید

اقتصاد

سفیر ارمنستان در راستای گسترس روابط تجاری به زنجان سفر می کند

سفیر ارمنستان در راستای گسترس روابط تجاری فی ما بین به استان زنجان سفر می کند.

منتشر شده

در

سفیر ارمنستان در راستای گسترس روابط تجاری به زنجان سفر می کند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،”آرتاشس تومانیان” سفیر جمهوری ارمنستان در ایران، در سفری یک روزه اواخر تیرماه ۱۴۰۰ برای بازدید و دیدار با فعالان اقتصادی استان، از زنجان بازدید خواهد کرد.

در این سفر برنامه های مختلفی از جمله نشست با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی استان زنجان با هدف گسترش روابط تجاری با قفقاز و ناحیه اوراسیا و … برنامه ریزی شده است.

این سفر ذیل نقشه راه تجارت خارجی استان زنجان و با هدف گسترش روابط تجاری دو طرف صورت می گیرد که افزایش سطح مبادلات تجاری، اعزام و پذیرش هیات های تجاری از دو طرف، بازدید از ظرفیت های اقتصادی استان زنجان و کشور ارمنستان و زمینه های مشترک همکاری دو طرف و … از اهداف و محورهای آن است.

شایان ذکر است، طی برنامه ریزی های انجام شده به زودی یک هیات تجاری اقتصادی از استان زنجان نیز به همت اتاق بازرگانی زنجان به کشور ارمنستان سفر خواهد کرد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اقتصاد

برگزاری نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان

مشاور رئیس و مسئول روابط عمومی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: همزمان با روز ملی صنایع کوچک از 20 لغایت 22 مرداد ماه، نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی کاسپین استان زنجان برگزار می شود.

منتشر شده

در

توسط

نمایشگاه تخصصی توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد قربانلو اظهار داشت: نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای توسعه زیرساخت های صنعتی، تجاری، خدماتی و کارآفرینی و تولید دانش بنیان با رویکرد توسعه صادرات غیرنفتی برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه در فضایی به مساحت 6 هزار متر مربع برگزار خواهد شد عنوان کرد: نمایشگاه تخصصی توانمندیهای صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای مصوبه کارگروه توسعه صادرات استان زنجان با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور استانداری زنجان ، سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان ، خانه صنعت ، معدن و تجارت ، اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی ، شرکت شهرک های صنعتی ، پایانه صادرات فرش دستباف، انجمن ها و تشکل های بخش خصوصی و صاحبان صنایع استان زنجان برگزار می گردد.

مسئول روابط عمومی سازمان در خصوص تسهیلات پرداختی به شرکت کنندگان در این نمایشگاه گفت: در این دوره با حمایت شرکت شهرک های صنعتی استان زنجان یارانه حمایتی ویژه ثبت نام در نمایشگاه به واحدهای مشارکت کننده اختصاص یافته ، همچنین شرکت نمایشگاه های بین المللی استان زنجان نیز 30 درصد تخفیف ثبت نام در نمایشگاه را به واحد علاقمند به مشارکت در نمایشگاه اختصاص داده است.

وی افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده همزمان با برگزاری این نمایشگاه با دعوت از هیات های تجاری کشورهای هدف و همچنین برگزاری وبینارهای تخصصی با فعالان تجاری کشورهای نظیر افغانستان، عراق، پاکستان و … ویژه واحد های صنعتی که در نمایشگاه ثبت نام کرده اند پیش بینی شده است.

قربانلو یادآور شد: نمایشگاه توانمندی های صنایع کوچک و شهرک های صنعتی استان زنجان در راستای نقشه راه تجاری و اقتصادی استان بوده و با توجه به اینکه جهش اقتصادی و اشتغالزایی هدفمند مهمترین اولویت توسعه استان زنجان محسوب می شود، برگزاری این رویداد با دعوت از فعالان تجاری، تولیدکنندگان به نام استان و ارایه آخرین دستاوردهای دانش بنیان، مسیر دستیابی به اهداف اعلام شده را تحقق بخشیده و هموار نماید.

این مقام مسئول عنوان کرد: با توجه به تصمیمات اتخاذشده در این نمایشگاه، شبکه نیازمندی های مشارکت کنندگان شناسایی و برنامه ریزی جدی برای پاسخگویی به عرضه و تقاضا و همچنین برگزاری نشست های تجاری، سمینارهای تخصصی کاربردی و همچنین توسعه فعالیت های دانش بنیان و استارتاپ ها در دستور کار قرار گرفته است.

ادامه مطلب

اقتصاد

147 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در استان زنجان

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان اعلام کرد: تاکنون سرمایه گذاری صنعتی صورت گرفته برای واحدهای صنعتی راه اندازی شده در استان بالغ بر 147 هزار و 509 میلیارد ریال می باشد.

منتشر شده

در

توسط

147 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری اظهار داشت: هم اکنون در سطح استان زنجان یکهزار و 143 واحد صنعتی در حال فعالیت می باشند.

وی تصریح کرد: هم اکنون در استان 44 هزار و 148 نفر در واحدهای صنعتی مشغول به کار هستند.

این مقام مسئول عنوان کرد: 689 واحد صنعتی در شهرستان زنجان ، 216 واحد در شهرستان ابهر و 79 واحد در خدابنده مستقر هستند.

رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان یادآور شد: 55 واحد صنعتی در شهرستان خرمدره ، 31 واحد در ایجرود ، 28 واحد در ماهنشان ، 22 واحد در طارم و 21 واحد صنعتی در سلطانیه مستقر می باشند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان ابهر بیشترین سهم از سرمایه گذاری صنعتی استان را به خود اختصاص داده است افزود: 66 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش صنعت شهرستان ابهر و 51 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری صنعتی در شهرستان زنجان صورت گرفته است .

این مقام مسئول در خصوص سهم اشتغالزایی صنعتی در شهرستان ها گفت: 21 هزار و 949 نفر در زنجان ، 12 هزار و 403 نفر در ابهر و 3 هزار و 372 نفر در شهرستان خرمدره در واحدهای صنعتی در حال فعالیت می باشند.

ادامه مطلب

اقتصاد

هفته دولت پروژه‌های بزرگی در زنجان به بهره‌برداری می‌رسند

استاندار زنجان با اشاره به افتتاح و بهره برداری از پروژه های بزرگ در هفته دولت امسال گفت: این هفته، فرصت بسیار مناسبی هم برای گزارش دادن به مردم و هم رفع ایراداتی است که توسط مردم به مسئولان گوشزد می‌شود.

منتشر شده

در

توسط

هفته دولت پروژه‌های بزرگی در زنجان به بهره‌برداری می‌رسند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در شورای اداری استان با اشاره به اینکه ارزش ریالی واحدهای افتتاح شده در هفته دولت پارسال ۲ هزار میلیارد ریال بود، افزود: امسال طبق برنامه ریزی انجام گرفته واحدهای تولیدی با حجم سرمایه‌گذاری بیش از هشت هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بوده که بخشی از آن آماده افتتاح است.

وی اضافه کرد: بر این مبنا در یکی از شرکت‌های فعال زنجان ۴۲۰ نفر مشغول به کار شدند و امسال نیز جشن اشتغال ۴۲۰ نفر دیگر در همان شرکت فراهم شده است همچنین امسال واحدهایی پس از ۱۶ سال تعطیلی به چرخه تولید بازمی‌گردند که در هفته دولت افتتاح خواهند شد.

حقیقی ابراز امیدواری کرد که ورزشگاه ۱۵ هزار نفری شهر زنجان که سالهای زیادی از عمر آغاز احداث آن سپری می شود، در هفته دولت به بهره برداری برسد.

استاندار زنجان خاطرنشان کرد: صادرات این استان سال گذشته رشد ۲۱ درصدی داشت بطوریکه از ۲۱۷ میلیون دلار به ۲۸۰ میلیون رسید در صورتی که تغییرات این بخش در کشور ۱۶ درصد کاهشی بود.

وی اظهار داشت: این در حالی است که طی چهار ماهه اول امسال استان با ثبت ۱۵۱ میلیون دلار صادرات، رشد ۱۷۶ درصدی دارد که در صورت تداوم این مهم می‌تواند به بالای ۴۰۰ میلیون دلار برسد و از طرفی همچنین ورود موقت و واردات نیز امسال به ترتیب ۲۷۳ میلیون دلار و ۱۳۸ درصد رشد داشته است.

حقیقی همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد امسال نیز گفت: بیش از ۲۷ هزار نفر در برگزاری این انتخابات در استان زنجان مشارکت کردند که از تمام عوامل اجرایی و نظارتی و مشارکت مردم در این انتخابات قدردانی می‌شود.

وی با اشاره به انتخاب آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: میزان آرای ایشان هم در سال ۹۶ و هم در ۱۴۰۰ در استان زنجان معنادار بود که نشان از علاقه‌مندی متقابل مردم استان زنجان و آیت‌الله رئیسی به یکدیگر دارد.

حقیقی با بیان اینکه آیت‌الله رئیسی در کسوت ریاست قوه قضائیه نیز توجه ویژه‌ای به استان زنجان داشتند، افزود: به درخواست‌هایی که در سفر ایشان به زنجان مطرح شد، توجه ویژه‌ای کردند و حتی بعضی از مشکلات مانند پسماند روی که سال‌ها معطل مانده بود به دستور وی و کمک و همکاری مدیران استان برطرف شد.

وی یادآوری کرد: بطور قطع با حضور آیت‌الله رئیسی در کسوت ریاست‌جمهوری، توجه ویژه‌ای به زنجان خواهد شد و این استان، جایگاه شایسته خود را بیش از گذشته پیدا خواهد کرد.

ادامه مطلب

برترین ها