اقتصاد

سرمایه گذاری هزار میلیاردی در حوزه عمران روستایی

استاندار زنجان با تاکید بر محرومیت زدایی در حوزه روستایی در استان زنجان به سرمایه گذاری های انجام شده اشاره کرد و گفت: در راستای محرومیت زدایی در روستاها، سرمایه گذاری یک هزار میلیاردی برای عمران روستایی انجام شده است که اهم آن در بخش های مختلف برق ،گاز، راه و آموزشی است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی  در حاشیه آیین بهره برداری از طرح های هفته دولت  در بخش روستایی شهرستان خدابنده و همزمان با روز عمران روستایی، در جمع خبرنگاران  از سرمایه گذاری ۴۸۵پروژه در حوزه عمران روستایی خبر داد و افزود: ارزش  سرمایه گذاری انجام شده برای این طرح ها، یک هزار میلیارد تومان است  که با هدف محرومیت زدایی در حوزه روستایی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ما امسال در هفته دولت،  نگاه موضوعی است، گفت:  هر روز از هفته دولت به  موضوعی اختصاص یافته که نسبت به آن دغدغه داریم.

استاندار زنجان محور عمران روستایی  را در حوزه آب ،گاز ،برق ،و مسکن  عنوان کرد و اظهار داشت: :به عنوان نمونه ساختار انتقال برق  در بیش از ۹۵ درصد روستا‌های شهرستان خدابنده تغییر یافته است.

 افشارچی به افتتاح  ۱۶ کیلومتر راه در بخش روستایی شهرستان خدابنده هم اشاره کرد و گفت: علاوه بر آن در حوزه معابر روستایی  نیز حدود ۵۰ روستا در شهرستان خدابنده آسفالت شده است که این عدد در کل استان امسال بالای ۱۳۰ روستا است.

وی  از اتصال چند روستا  در شهرستان خدابنده  به  شبکه گاز شهری خبر داد و افزود: امسال در مجموع   تعداد 24 روستا در کل استان به گاز شهری  متصل و افتتاح شده است و  بیش  از ۷۰ روستا نیز تا پایان امسال گاز رسانی خواهد شد.

استاندار زنجان با بیان اینکه در  حوزه آموزش و پرورش نیز  ۲ باب مدرسه در  روستاهای این شهرستان افتتاح شد خاطرنشان کرد: بخشی  از اعتبارات این  طرح ها توسط خیرین و بخشی دیگر نیز توسط دولت تامین  شده است.

افشارچی با تاکید بر لزوم  پیگیری حوزه آب به صورت کلان تصریح کرد: در حوزه آبرسانی بسیاری از روستا ها، حدود ۵۳ روستا  توسط قرارگاه امام حسن مجتبی(ع،)سپاه و با اعتبارات دولتی به پایان می رساند و  ۱۱۰ روستای دیگر نیز در دست اقدام است .

وی از تلاش  برای تامین  بخشی از آب تخصیصی برای کشاورزی از سد تالوار خبر داد.

استاندار زنجان در ادامه  با بیان اینکه  امسال در بنیاد مسکن و موضوع  قیر رایگان و اعتبارات دهیاری ها بسیار متفاوت تر از  گذشته عمل کردیم گفت: اعتبارات دهیاری ها در ۵ ماهه اول امسال 2 برابر سال گذشته بود.

افشارچی  اشل روستاهای  دارای معابر  آسفالت شده را  حدود ۱۰ برابر تعداد  روستاهایی که در سال گذشته آسفال ریزی  شده است، عنوان کرد و  افزود:  بطور کلی ۴۸۵پروژه در حوزه عمران روستایی و محرومیت زدایی در استان زنجان  هدفگذاری شده است که از این تعداد،  ۲۷۱ پروژه به ارزش ۷۲۰ میلیارد تومان افتتاح  و ۲۱۴ پروژه نیز به ارزش ۲۶۴ میلیارد تومان کلنگ زنی شد که  مجموع سرمایه گذاری در حوزه روستایی یک هزار میلیارد تومان است .

گفتنی است، افتتاح ۱۰ واحد مسکونی معلولین ، افتتاح  پروژه های طرح هادی بیش از ۵۰ روستا  ، آسفالت ریزی ۸ راه روستایی گرماب ، ۱۴ پروژه راه روستایی در حال اجرا، اصلاح و ساماندهی شبکه برق ۹۶ روستا ،افتتاح و کلنگ زنی گازرسانی ۳۹ روستای بخش افشار و گرماب،افتتاح مدرسه ۶ کلاسه روستای استرود بخش بزینه رود و شروع عملیات احداث ۲۲  باب مدرسه از جمله  برنامه های افتتاحی سفر  استاندار  زنجان  در  هفته دولت  به  شهرستان خدابنده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا