اجتماعی

سرمایه‌گذاری‌های حوزه گردشگری ابهر قابل‌تحسین است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید عزت الله ضرغامی با اشاره به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری شهرستان ابهر، از روند رو‌ به رشد صنعت گردشگری در این منطقه اظهار رضایت کرد و افزود: «یکی از اهداف مهم سفر رسیدگی به پروژه‌های عمرانی است، حجم سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده در حوزه گردشگری این شهرستان قابل‌ تحسین است و موجب رشد و ارتقای گردشگری استان و این شهرستان خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۸۸۰ آثار ثبتی داریم و در حوزه گردشگری مشکل جدی مراکز اقامتی است که طبق بازدید انجام شده تصمیماتی در آن اتخاذ شده است تصریح کرد: یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سهم با تبصره ۱۸ و نرخ بهره ۹ درصد گرفته‌ایم و بخشی از آن را هم به زنجان اختصاص خواهیم داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه میراث فرهنگی همچون گنبد سلطانیه افتخار ملت ایران است، افزود: این گنبد ۹۰۰ سال سر پا ایستاده است و یک شخصی با نام سیدعلی غفاری ۵۰ سال است که آن را مرمت می‌کند اما محوطه سلطانیه در خور شان سلطانیه نیست و امیدواریم برنامه‌ریزی جدیدی دراین باره شود.

ضرغامی تصریح کرد: صنایع مس زنجان فوق‌العاده است و من با توجه به کاری که از هنرمندان دیدم برای سرمایه‌گذاری و اعطای وام اقدام خواهد شد.

گفتنی است؛فاز نخست مجتمع شامل رستوران، بازارچه، جایگاه‌های سوخت و تعمیرگاه است که با اعتبار ۳۲۰ میلیارد ریال با اشتغال‌زایی ۵۹ نفر به بهره‌برداری رسیده است و فاز دوم این مجتمع که در دست احداث است با اعتبار ۵۲۰ میلیارد ریال و با اشتغال‌زایی ۱۲۰ نفر شامل رستوران سنتی با ۷۵۰ مترمربع، ۱۳ واحد اقامتی با ۴۰ تخت، واحدهای تجاری با ۷۰۰ مترمربع و رستوران بین‌المللی در طبقه اول به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مجتمع بین‌راهی در شهرستان ابهر قرار دارد که یکی از مسیر‌های پرتردد استان در محور زنجان به تهران در حال احداث است و با راه‌اندازی آن زمینه‌ای بسیار مناسب برای ارائه خدمات به گردشگران در این مسیر فراهم خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا