اقتصاد

سبزه میدان با همکاری وزارت میراث فرهنگی یک ایران کوچک خواهد شد

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت:با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی سبزه میدان یک ایران کوچک خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،عزت‌اله ضرغامی روز پنجشنبه 18 خردادماه سال 1402 اظهار داشت: استان زنجان دارای ظرفیت‌های مذهبی، فرهنگی و گردشگری زیادی است.

وی با اشاره به اینکه طرح سبزه‌میدان از گذشته در حال اجرا بوده و طی ماه‌های اخیر به بهره‌برداری رسیده است، افزود: این طرح با برنامه‌ریزی محتوایی که صورت خواهد گرفت به عنوان یک الگوی بی‌بدیل در حوزه صنایع دستی خواهد بود.

ضرغامی با اشاره به اینکه روز شنبه نیز روز صنایع دستی است، اضافه کرد: امسال برای صنایع دستی طرح‌های زیادی در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: این منطقه به یک بازار جهانی در سطح بین‌المللی تبدیل خواهد شد تا صنایع دستی از همه نقاط کشور در آن عرضه شود.

ضرغامی افزود: با همکاری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی سبزه میدان یک ایران کوچک خواهد شد.

وزیر میراث فرهنگی با اشاره به اینکه 299 رشته در حوزه صنایع دستی در کشور فعال است، اضافه کرد: از نظر ما فروش صنایع دستی مطلوب نیست و یک سری مشکلات هم احصا شده است.

وی با اشاره به اینکه کاربردی کردن صنایع دستی، بسته‌بندی صنایع دستی و صادرات نیز مشکلاتی وجود دارد، گفت: ما تلاش کردیم از طریق دولت پیمان‌سپاری ارزی را حذف کنیم و هرکس می‌تواند به هر میزان که خواست صنایع دستی را عرضه کند.

ضرغامی گفت: در برنامه‌ریزی میراث فرهنگی، فعالیت در حوزه صنایع دستی اعلام محور شده است و اگر کسی در سامانه وارد شود و فعالیت خود را اعلام کند، همان ثبت‌نام به منزله صدور مجوز خواهد بود.

وی در ارتباط با دستور رئیس جمهور نیز گفت: بر این اساس همه فرمانداران و استانداران باید در ورودی شهر بازارچه صنایع دستی داشته باشند که در این زمینه مسئولین مربوطه ارزیابی خواهند شد.

ضرغامی با اشاره به اینکه کاری که در سبزه‌میدان انجام شده بی‌بدیل است، تصریح کرد: خوشبختانه با زحماتی که شهردار و مسئولین استانی کشیده‌اند، در آینده نزدیک شاهد اتفاق بزرگی در حوزه صنایع دستی خواهیم بود.

وزیر میراث فرهنگی در ارتباط با حمایت از غار کتله‌خور نیز گفت: باید گزارش‌هایی که در این باره رسیده است را با بازدید میدانی بررسی کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا