اقتصاد

زنجان می تواند در سکو باشد به شرطی که حامیان مالی پای کار باشند

مدیر کل ورزش و جوانان استان زنجان از ایجاد جاده تندرستی در دو نقطه از سطح شهر خبر داد و گفت: زنجان ظرفیت قهرمانی ۱۵ رشته ورزشی را دارد و می‌تواند در سکو باشد به شرطی که حامیان مالی پای کار باشند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد بازرگان در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه 26مهر روز تربیت‌بدنی است و در هفته تربیت‌بدنی برنامه‌های مختلفی برگزار می‌شود، اظهار کرد: دو رسالت در حوزه ورزش و جوانان بر عهده اداره کل ورزش و جوانان بود.

وی شعار امسال هفته تربیت بدنی را ورزش، حال خوب و ایران قوی اعلام کرد و بیان داشت: این شعار به خوبی اهمیت فعالیت‌های ورزشی را در جهت پیشبرد اهدافی همچون سلامت و اقتدار جامعه ایرانی را مشخص می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: این اداره کل حوزه ورزش قهرمانی و همگانی را در اولویت کارهای خود قرار داده و در همین راستا ایستگاه‌های ورزش همگانی تهیه شده است.

بازرگان تاکید کرد: رسالت اصلی در ورزش همگانی این است که این بخش در استان فرهنگ‌سازی شود.

وی با بیان اینکه باید برخی از بوستان‌های شهر به ورزش اختصاص پیدا کند، گفت: خوشبختانه اخیرا بحث دو و میدانی خیابانی، دوچرخه‌سواری و … برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: در بُعد قهرمانی هم زنجان شرایط خوبی دارد و در 15رشته ظرفیت لازم وجود دارد که اگر حمایت شوند،حرفی برای گفتن خواهند داشت.

وی با اشاره به فعالیت 330هیات ورزشی در استان زنجان گفت: سه هیات کارگری، دانشجویی و دانش‌آموزی هم در استان زنجان فعال است.

بازرگان با اشاره به برگزاری 300جشنواره و 500مسابقه در رشته‌های کشوری و لیگ گفت: 6هزار و 500نفر در 6ماهه نخست امسال به زنجان آمده و در مسابقات مختلف شرکت کردند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه الان هم المپیاد استعدادهای برتر در استان در حال برگزاری است، گفت: زنجان در حوزه سنگ‌نوردی میزبان مسابقات آقایان و بانوان است.

بازرگان با بیان اینکه 637مدال کشوری و 369مدال فراملی و بین‌المللی توسط ورزشکاران استانی کسب‌ شده است، ابراز کرد: در طول سال گذشته 37خانه ورزش روستایی در استان افتتاح و یا تجهیز شده است.

وی با بیان اینکه در استان زنجان 180فضای ورزشی در اختیار اداره کل ورزش و جوانان است، تصریح کرد: اعتبارات ناچیزی برای نگهداری این اماکن اختصاص پیدا می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به اماکن ورزشی موجود در استان، عنوان کرد: 90درصد هیئت‌های ما سالن اختصاصی در اختیاردارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه پیگیری‌ها جهت جذب حمایت‌های مالی از صنایع در حال انجام است، عنوان کرد: هنوز نتوانسته‌ایم صنایع را پای کار بیاوریم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان با اشاره به وضعیت استادیوم ورزشی ۱۵ خرداد زنجان، گفت: پس از پیگیری‌های فراوان و بازدید رئیس شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور از استادیوم ۱۵ خرداد زنجان پیمانکار قبلی خلع ید شد و پیمانکار جدیدی به کار گیری شد که امیدواریم طلسم این ورزشگاه شکسته شود.

بازرگان افزود: با تخصیص اعتبارات لازم این پروژه به اتمام برسد که در این راستا پیش بینی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور برای اتمام آن 54میلیارد تومان بود اما پیمانکار جدید این میزان را 84میلیارد تومان اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه‌ها موظف شده‌اند که 20درصد از مکان ورزشی را در اختیار جوانان برای ازدواج قرار دهند، گفت: حتی اکیپ‌هایی هستند که در حوزه  آموزش ازدواج را ارائه می‌دهند.

بازرگان با اشاره به پرداخت ۱۱ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به جوانان بیان کرد: یکی دیگر از رسالت‌های ما نیز پیگیری تسهیلات ازدواج است که در همین راستا 11هزار و 600مورد تسهیلات  نیز درخواست شده که حدود 48 درصد آن محقق شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا