اجتماعی

زنجان میزبان ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان گفت: ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو-جاده ابریشم 13 تا 15 اردیبهشت 1402 در زنجان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید سعید صفوی اظهار کرد: در نشست کمیته گردشگری شورای برنامه ریزی اکو در باره تاریخ  برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی غذای کشورهای عضو سازمان اکو – جاده ابریشم در دفتر این سازمان در تهران تصویب شد که 13 تا 15 اردیبهشت 1402 میزبان کشورهای عضو اکو و جاده ابریشم در ششمین جشنواره بین المللی غذای اکو جاده ابریشم خواهد بود که کشورهای مختلف عضو اکو- جاده ابریشم در این دوره غذاهای ویژه منطقه ای خود را ارائه می کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زنجان افزود: این جشنواره بین المللی فرصتی مناسب برای معرفی ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی استان زنجان است که علاوه بر معرفی ظرفیت‌های گردشگری و آداب‌ورسوم سنتی مردم زمینه‌ساز نشاط اجتماعی است.

صفوی گفت: غذا محوریت اصلی جشنواره است  و به عنوان یک جاذبه گردشگری ذائقه گردشگران را به مردم محلی نزدیک می کند . همچنین غذا ریشه در تمدن و باورهای مردم هر منطقه ای دارد و در واقع به نوعی احیا سنت های دیرین در حوزه های مختلف است به ویژه در حوزه جاده ابریشم که امیدواریم بتوانیم این سنت ها را احیا کنیم.

گفتنی است نخستین جشنواره غذاهای کشورهای اکو – جاده ابریشم در سال 1393 همراه با دهمین جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان برگزار شد و بعد از آن هم چهار دوره قبل از شیوع کرونا برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا