اجتماعی

زنجان در زمینه هوشمند سازی شبکه برق جزو استانهای پیشتاز است

مدیرعامل شرکت برق استان زنجان در زمینه هوشمند سازی شبکه برق جزو استانهای پیشتاز است، گفت: کلید های فشار قوی در قسمت های مختلف شبکه در مناطق مختلف نصب شده است به طوری که ۲۱۰ سکسیونرهای کنترل از راه دور فعال شده است، ۱۲۷۹ کنتور هوشمند تکفاز ، ۷۰۴۰ کنتور هوشمند فهام نصب شه که اشتباهات را به حداقل کاهش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پیام جوادی در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه حجم شبکه‌های برق 14 هزار و 755 کیلومتر است ، اظهار داشت:حجم شبکه در مقایسه با چهل سال گذشته 14 برابر شده است.

وی با اشاره به اینکه 11 نیروگاه خورشیدی از مهر 1400 تا مهر 1402 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به ظرفیت 342کیلو وات احداث شده است، تصریح کرد: 497 هزار مشترک در استان وجود دارد و 75 درصد برق تولیدی در بخش مولد است.

مدیرعامل شرکت برق استان زنجان با بیان اینکه امسال میزان خاموشی ها را کاهش دادیم تا در طول سال هر مشترک خاموشی با برنامه نداشته باشد، گفت: راهکارهای مختلفی در خدمت به هم استانی ها در خصوص اپلیکشین موبایلی ارایه شده است.

جوادی  خاطرنشان کرد: تلاش این است تا بتوانیم در سال 1404تلفات را کاهش داده و به 4 درصد برسانیم که رسیدن به هدف مشکل است.

وی، افزود: استان زنجان در بین 39 شرکت توزیع نیروی برق کشور جزو شرکت‌های پیشتاز است و توانستیم با همراهی مردم از پیک تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، افزود: استان زنجان 6 هزار حلقه چاه کشاورزی برق دار دارد و امسال 116 حلقه چاه نیز به این چاه‌ها اضافه شده است.

این مقام مسئول ابراز داشت: استان زنجان در کابل خود نگهدار شبکه توزیع استان زنجان در بین 39 شرکت جزء شرکت‌های پیشتاز است با بیش از سه هزار و 95 کیلومتر، که تا پایان اردیبهشت ماه تمام استان زنجان به این کابل مجهز خواهد شد. تعداد کنتورهای هوشمند استان زنجان نیز، 10 هزار و 764 عدد با اولویت مشترکین سنگین صنعتی است.

وی گفت: مشترکان صنعتی با این که تعداد کمتری هستند اما درصد عمده مصرف برق را به خود اختصاص می‌دهد با این وجود خوشبختانه بیشترین مصرف این نیرو در استان زنجان برای تولید و اشتغال مصرف می شود. به عبارتی 52درصد برق در بخش صنعت و 23درصد در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با بیان اینکه در شرایطی که ناترازی مصرف برق وجود داشت و نظرات مختلفی به دست می رسید ادامه داد: سعی شد استانداردی در راستای اهداف توانیر پیش رود با این حال در خصوص روشنایی معابر باید گفت نمی توانیم روشنایی خیابان ها را بیش از اندازه در نظر بگیریم.

جوادی با اشاره به اینکه در استان زنجان برای اینکه بتوانیم امور را تسهیل کنیم، اقداماتی انجام شد، گفت: امسال در راستای تکریم ارباب رجوع، اسم 3 امور داخل شهر زنجان را تغییر داده ایم که با توجه به گسترش، امور برق شرق به نام اشراق و برق گلشهر نیز به نام گلشهر نامگذاری شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان با اشاره به اهمیت هوشمندسازی سیستم برق، بیان کرد: سکسیونرهای کنترل از راه دور فعال استان زنجان 210عدد است که کنتور هوشمند فعال تک‌فاز 127و کل کنتورهای هوشمند استان 10هزار 764عدد است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان زنجان با اشاره به اینکه چشم‌انداز برنامه استراتژیک شرکت در سال 1404 صفر درصد مراجعه حضوری و 140 دقیقه میانگین خاموشی هر مشترک در سال است، اضافه کرد: در تلاشیم که میزان تلفات را به 4 درصد برسانیم.

جوادی با بیان اینکه زمستان شاهد ناترازی تولید مصرف هستیم، ادامه داد: ظرفیت نیروگاه‌ها مشکل برق ما را تامین می‌کند ولی نیروگاه‌ها بیشتر مشکل گازوئیل دارند اگر در مصرف مشکل از طریق سوخت به نیروگاه‌ها داریم.

وی در خصوص حمایت از اقشار کم برخوردار جامعه استان زنجان گفت: طرح حمایتی احداث 3 هزار سامانه خورشیدی پنج کیلو واتی با همکاری برخی دستگاه‌های اجرایی استانی انجام شده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق زنجان بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن جز استان‌های موفق هستیم و هیچ گونه مشکل و کمبودی برای تأمین برق واحد‌های طرح نهضت ملی مسکن وجود ندارد و ظرفیت لازم برای تأمین برق پروژه‌های این طرح ایجاد شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا