اجتماعی

زنجان جزء استان‌هایی است که کارخانه نوآوری ندارد

رییس پارک علم و فناوری استان زنجان به سرای نوآوری دانشگاه آزاد که حدود یک ماه پیش افتتاح شده است، اشاره کرد و گفت: زنجان جزء استان‌هایی است که کارخانه نوآوری ندارد، این در حالی است که رایزنی‌های با سازمان ورزش و جوانان انجام یافته تا سوله در اختیارمان بگذارند که کارخانه نوآوری را هم راه‌اندازی کنیم.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، علی آذرپیوند در نشست خبری با اصحاب رسانه استان زنجان، با اشاره به اینکه پارک علم و فناوری استان زنجان از لحاظ زیر‌ساختی آخرین استان کشور است، اظهار داشت: از لحاظ بودجه نیز استان زنجان در رتبه آخر بین تمام استان‌های کشور قرار دارد. به طوری که دریافتی برخی پارک‌ها سالانه چندین برابر پارک علم و فناوری استان زنجان است.

وی با بیان اینکه از نظر زیر ساختی برای پارک دو قطعه زمین در نظر گرفته شده است، گفت: این دو قطعه زمین مجموعا ۱۷.۵ هکتار است، که می‌توان گفت که یک زمین ۱.۵ هکتاری و یک زمین ۱۶.۵ هکتاری است که مجوز زمین ۱.۵ هکتاری طبق ماده ۲۳ در آستانه صدور است.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با اشاره به اینکه این زمین‌ها به ۸۰ قطعه تقسیم‌بندی خواهند شد، یادآور شد: اگر زیر‌ساخت‌ها در زمین گرده داغ فراهم شود این امکان وجود دارد که قطعاتی از زمین‌های برخی شرکت‌ها فعال واگذار شود و خود ساخت و ساز را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه ساختمان‌های زیادی در داخل شهر برای استقرار شرکت‌ها پیشنهاد شده اما به نتیجه نرسیده است، گفت: طبق آخرین قول‌ها، مقرر شده تا ساختمان بدون استفاده بیمه سلامت در اختیار ما قرار گیرد.

آذر پیوند به سرای نوآوری دانشگاه آزاد که حدود یک ماه پیش افتتاح شده است، اشاره کرد و گفت: زنجان جزء استان‌هایی است که کارخانه نوآوری ندارد، این در حال است که رایزنی‌های با سازمان ورزش و جوانان انجام یافته تا سوله در اختیارمان بگذارند که کارخانه نوآوری را هم راه‌اندازی کنیم.

رئیس پارک علم و فناوری استان زنجان با بیان اینکه امیدواریم با تحویل سوله در دهه فجر سال جاری شاهد افتتاح آن باشیم، خاطر نشان کرد: همچنین امسال طرح دستیار فناور از طریق پارک‌ها در سراسر کشور اجرا می‌شود که در حال حاضر ۱۷ دستیار فناور انتخاب شده است.

آذر پیوند به صندوق پژوهش وفناوری استان که در زمان تحویل پارک به تعلیق افتاده بود اشاره کرد و افزود: در این رابطه استاندار ورود کرد و با جذب سرمایه گذار، صندوق با سرمایه نزدیک 30 میلیارد تومان کار خود را شروع خواهد کرد.

وی با اشاره به برگزاری رویداد کشوری تانا برای نخستین بار در استان زنجان، خاطر نشان کرد: در این رویداد ایده‌ها و راه‌حل‌های واقع‌گرایانه برای نیازهای موجود در استان ارائه شد و به داوری رسید و بعد از زنجان نیز استان‌هایی مانند کردستان و گلستان دور دوم و سوم این رویداد را برگزار کردند.

آذر پیوند با اشاره به اینکه مرکز نوآوری در سلطانیه، ابهر و طارم ایجاد خواهد شد، گفت: اصل برنامه‌های افتتاح از این واحد‌ها و کارخانه نوآوری دهه فجر خواهد بود.

رییس پارک علم و فناوری استان زنجان از فعالیت بیش از ۸۰ شرکت دانش بنیان در این استان خبر داد و گفت: در زمان حاضر ۱۷ شرکت دانش بنیان در پارک علم و فناروی استان مستقر هستند و زنجان از نظر تعداد شرکت ها با توجه به هزینه هایی که می شود، وضعیت خوبی دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا