اقتصاد

زنجان به عنوان پیشران احداث مسکن در کشور مطرح است

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه این استان جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است، گفت: استان زنجان به عنوان پیشران احداث مسکن در کشور مطرح است.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،اصغر اسماعیلی با بیان اینکه سیاست دولت در بخش مسکن ساخت چهار میلیون واحد مسکونی در طی چهار سال است، اظهار داشت: ایجاد این تعداد واحد مسکونی به عنوان سیاست اصلی دولت محسوب می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه ساخت این تعداد واحد مسکونی در سال یک میلیون واحد در کشور است، گفت: در این راستا با توجه به جمعیت، توسعه استانی و تعداد خانوارهایی که باید از مسکن برخوردار باشند سهمیه هر استان مشخص شده است.

اسماعیلی تاکید کرد: با تلاش همکاران اداره کل راه و شهرسازی استان، ساخت این واحدهای مسکونی در استان آغاز شده و برنامه حوزه مسکن، در دو بخش دو ساله طراحی شده و در دو سال اول بیش از ۳۸ هزار واحد تعهد استان زنجان است.

وی افزود: خوشبختانه هم اکنون از این تعداد بیش از ۱۶ هزار واحد مسکونی در استان زنجان تخصیص پروژه شده و در حال اجرا است و با توجه به شروع پروژه‌ها پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها هم متفاوت است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه این استان جزو استان‌های پیشرو در اجرای طرح نهضت ملی مسکن است، بیان داشت: استان زنجان به عنوان پیشران احداث مسکن در کشور مطرح است.

اسماعیلی، با بیان اینکه برای تحقق اهداف در ساخت مسکن، به همراهی و همیاری متقاضیان مسکن ملی، سازندگان و بخش‌هایی که مرتبط با ساخت مسکن هستند نیاز داریم، ادامه داد: باید این سه ضلع در جهت ایجاد واحدهای مسکن ملی همراهی کنند.

اداره راه و شهرسازی استان برنامه مدون و مشخصی برای ساخت مسکن ملی دارد

وی با اشاره به اینکه اداره راه و شهرسازی استان برنامه مدون و مشخصی برای ساخت مسکن ملی دارد،تصریح کرد: همچنین این اداره کل برای دو ساله دوم هم برنامه خود را مشخص کرده است و امیدواریم در این زمینه خدا کمک حال مان باشد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه شاهد افزایش قیمت در سطح کشورهستیم، افزود: متاسفانه جهش تورمی ایجاد شده ودر این راستا اثر منفی خود را در پروژه‌های مسکن ملی به علت تعداد و تراکم زیاد پروژه‌ها گذاشته است و باید گفت که این تعداد مسکن ملی برای اقشار کم درآمد جامعه ساخته می‌شود.

اسماعیلی متذکر شد: افزایش قیمت‌ها بر روی قیمت تمام شده مسکن اثر مستقیم می‌گذارد و در این خصوص پیگیر کاهش ساخت مسکن با کمترین قیمت هستیم و از طریق نمایندگان مردم استان زنجان در مجلس شورای اسلامی و وزارت راه و شهرسازی پیگیر هستیم تا بتوانیم مسکنی با کمترین آورده برای مردم بسازیم و مردم دچار فشار مالی نشوند.

متقاضیان نهضت ملی مسکن امتیاز خود را نفروشند

وی، از ممنوعیت خرید و فروش امتیاز نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: امکان نقل و انتقال واحدهای نهضت ملی مسکن به غیر وجود ندارد و هر گونه معامله در این خصوص غیر قانونی و ممنوع است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: فروش امتیاز نهضت ملی مسکن به ضرر فروشندگان است و حیف است که مردم خود را از این فرصت طلایی محروم کنند چرا که مسکن کالای بسیار مهم و گرانبهایی است و از افرادی که امتیاز مسکن را دارند درخواست می‌شود اقدام به خرید و فروش امتیاز خود نکنند.

اسماعیلی از سازندگان مسکن ملی در استان قدر دانی کرد و بیان داشت: پیمانکاران توانمند و مجربی در ساخت مسکن ملی فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه مردم ولی نعمت ما هستند، گفت: متقاضیان مسکن ملی حق دارند و وظیفه ما است که نسبت به خانه دار شدن مردم با آورده کم تلاش کنیم و در این زمینه موفق خواهیم شد و به نتایج خوبی خواهیم رسید.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، با بیان اینکه اداره کل راه و شهرسازی استان زنجان به عنوان کارفرما پیگیر رفع مشکلات است، تصریح کرد: بانک‌ها، متقاضیان و سازندگان راس‌های مثلث ساخت مسکن هستند و هر کدام نقشی دارند و باید برای ساخت مسکن همراهی و همکاری لازم مد نظر قرار گیرد و در این میان تنها هدف ما هم تحویل واحدهای مسکونی با کیفیت به مردم است و باید بر این امر اذعان داشت که با همسویی و همفکری این مهم اتفاق می افتاد.

اسماعیلی با بیان اینکه برای رسیدن به هدفی که داریم بسیار جدی هستیم،ابراز کرد: نسبت به افزایش تسهیلات تلاش لازم را داریم و از ظرفیت چند بانک استان هم برای دریافت تسهیلات استفاده خواهد شد.

گفتنی است بیش ار ۷۰ هزار واحد مسکونی سهم استان زنجان از قانون جهش تولید مسکن در بخش شهری و روستایی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا