با ما همراه باشید

اجتماعی

زنجان بهترین نقطه کشور برای نشان دادن همزیستی ترک و فارس است

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی گفت: زنجان به نوعی بهترین نقطه کشور برای نشان دادن همزیستی ترک و فارس است.

منتشر شده

در

زنجان بهترین نقطه کشور برای نشان دادن همزیستی ترک و فارس است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جلسه دفاعیه نقشه تحولی حوزه هنری استان زنجان در محل سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری مرکز برگزار شد.

در این جلسه که با حضور محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ، میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استانهای حوزه هنری، توکلی معاونت برنامه ریزی و راهبردی حوزه هنری، دبیر و اعضاء کارگروه تحول حوزه هنری و جمعی از کارشناسان برگزار شد، امیر نعمتی رئیس حوزه هنری استان زنجان به تشریح و دفاع از نقشه تحولی حوزه هنری استان زنجان پرداخت.

دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی پس از استماع دفاعیه استان زنجان گفت: زنجان به نوعی بهترین نقطه کشور برای نشان دادن همزیستی ترک و فارس است.

محمد مهدی دادمان با بیان اینکه شاید بهترین پایگاه برای نمایش عمق ارتباط هویتی ترک‌ها با انقلاب اسلامی ایران زنجان باشد، گفت: توجه به زبان ترکی از این منظر در نقشه تحولی ارائه شده استان پر رنگ نیست و باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی در مورد فرهنگ عاشورایی در زنجان افزود: فرهنگ عاشورایی در این استان فراتر از مناسک و آئین های معمول است، چرا که گره خوردگی فرهنگ عاشورایی زنجان با فرهنگ انقلابی و ایثار آن را فراتر از مناسک متداول یا صرف جلوه می‌دهد. 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به مبحث مطرح شده توسط کارشناسان نشست  در مورد (روستا به مثابه یک مسأله نه به مثابه یک مخاطب) بیان کرد: موضوع طرح شده نکته درستی است و به مباحثه و تعمق نیازمند است. گاهی در توجه به مخاطب روستایی، افکار به سوی مخاطب یک فرد روستایی حرکت می‌کند در حالی که باید روستا و زندگی روستایی را به مثابه یک مسأله یا محور مضمونی مورد توجه قرار دهد و بی‌شک چنین نگاهی به فرصت و ظرفیت فرهنگی در روستاها موجب جذب بیشتر مخاطب می‌شود. 

گفتنی است؛ نقشه تحولی حوزه هنری استان زنجان بر مبنای تحقیقات و پژوهش سند زیست بوم استان تهیه و تنظیم شده است که در آن ضمن بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و مسائل، چالش‌های انقلاب اسلامی استان و نقاط ضعف و قوّت سازمانی حوزه هنری به تعیین چشم‌انداز حوزه هنری استان طی سه سال آینده در بخش‌های موضوعی و قالبی می‌پردازد.

نقشه تحولی استان با تعیین شش راهبرد اصلی و اهداف کیفی و کمی و بر مبنای این راهبردها و اهداف در ذیل عرصه‌های مختلف سند تحول معاونت راهبری استان‌ها به تعیین اقدامات کلان و عملیاتی متناظر با راهبردهای تعیین شده می‌پردازد.

بر مبنای نقشه تحولی استان چشم‌انداز حوزه هنری زنجان پرچمداری هنر عاشورایی و روایتگری هنری و انقلابی از فرهنگ عاشورایی ارائه شد.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان از برگزاری فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی به میزبانی استان زنجان خبر داد؛

منتشر شده

در

توسط

فراخوان مسابقه آزاد مهارت ملیله سازی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری اظهار داشت: با عنایت به جایگاه و اهمیت مسابقات آزاد مهارت و تاکیدات ریاست محترم سازمان مبنی بر ارج نهادن هرچه بیشتر به این مسابقات، با در نظر گرفتن ارزش والای مهارت و آموزش‌های مهارتی در میان جامعه در شناسایی استعدادهای برتر و معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش صنعت می باشد.

وی با توجه به این‌که استان زنجان به عنوان شهر جهانی ملیله از سوی یونسکو معرفی گردیده و یکی از قطب‌های تولید ملیله در کشور شناخته می‌شود،تصریح کرد: اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با هماهنگی دفتر مسابقات ملی و بین المللی مهارت سازمان متبوع به منظور شناسایی نخبگان مهارتی و هدایت آن‌ها به سوی اشتغال و بازار تولید با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی و گردشگری، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، استانداری زنجان، شورای اسلامی و شهرداری زنجان، اتاق تعاون، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، شرکت فرتاک و صدای و سیمای مرکز زنجان در نظر دارد اولین مسابقات مهارت آزاد در رشته ملیله سازی را در سطح کشوری با هدف شناسایی استاد کاران و نخبگان ملیله سازی برگزار نماید.

 ثبت نام مسابقات از تاریخ 1400/11/04 الی 1400/11/12 از طریق سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرس www.zntvto.ir/olympiad خواهد بود.

نحوه برگزاری و شرح فنی مسابقات و لیست ابزار همراه در سایت اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان به آدرسwww.zntvto.ir   بارگزاری گردیده است

مسابقات ملیله سازی به صورت حضوری و آزمون عملی پروژه در روز پنج‌شنبه تاریخ 1400/11/28 در مدت زمان 8 ساعته برگزار خواهد شد.

 مراسم اختتامیه و تجلیل از نخبگان مهارتی رشته ملیله سازی روز جمعه تاریخ 400/11/29 با حضور مسؤولین محترم استانی و کشوری برگزار خواهد شد.

 به نفرات برتر در رتبه های اول تا سوم مرحله کشوری جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.

لازم به ذکر است جهت کسب اطلاعات بیشتر با آقای علی ملکی مسئول امور مسابقات استان با شماره های 02433036325 و 09123423698 تماس حاصل فرمایند.

ادامه مطلب

اجتماعی

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

کارشناس هواشناسی استان زنجان با بیان اینکه از فردا شب سامانه جدید بارشی با بارش‌های پراکنده در استان فعالیت خواهد کرد گفت: در حال حاضر آسمان صاف و وضعیت جوی استان پایدار است که گاهی با وزش باد همراه خواهد شد.

منتشر شده

در

توسط

سامانه بارشی از فردا شب وارد زنجان می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سلطانی اظهار داشت: روز پنج شنبه وزش باد نسبتا شدید را همراه با بارش پراکنده برف خواهیم داشت که در گردنه‌های استان احتمال کولاک برف نیز خواهد بود.

وی با اعلام اینکه این سامانه بارشی از روز جمعه استان را ترک می‌کند و شرایط پایدار می‌شود گفت: دمای هوا نیز طی دو روز آینده افزایش نسبی خواهد داشت و پیش بینی می‌شود این افزایش ۶ تا ۸ درجه باشد.

کارشناس هواشناسی استان با اشاره به اینکه هوا از روز جمعه مجددا سرد خواهد شد افزود: در شبانه روز گذشته زنجان با دمای ۱۲ درجه زیر صفر دومین مرکز سرد کشور و خیرآباد با دمای ۲۱ درجه زیر صفر دومین ایستگاه سرد کشور بود.

در همین مدت چورزق با دمای ۱۳ درجه بالای صفر گرمترین ایستگاه هواشناسی استان بوده است.
دمای فعلی زنجان هم ۱۱ درجه زیر صفر است که نسبت به دیروز یک درجه کاهش دارد.

ادامه مطلب

اجتماعی

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان گفت: توزیع رایگان 15 هزار قرص نان در سطح شهر و روستاهای صعب العبور استان انجام شد.

منتشر شده

در

توسط

15 هزار قرص نان رایگان در استان زنجان توزیع شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ولی‌الله زمانی، اظهار داشت: با توجه به بارندگی برف در روزهای اخیر و یخبندان و نیز عدم امکان تردد در مسیرهای شهری و همچنین جاده‌های مواصلاتی شهر به روستا، این اداره کل در راستای رفاه حال هم استانی‌های عزیز و دسترسی سریع به نان توزیع رایگان 15 هزار قرص نان از طریق اصناف منتخب و روستاهای تابعه استان اقدام کرده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان زنجان تصریح کرد: با تمهیدات به عمل آمده و هماهنگی‌های صورت گرفته با اتحادیه نانوایان و اتحادیه خواربارفروشان این مقدار قرص نان در سطح شهر زنجان بین 14 واحد منتخب از قبیل خوار و بار فروش و فروشگاه‌های مواد غذایی و همچنین در روستای های صعب العبور توزیع شد.

وی در پایان وی تاکید کرد: هیچگونه مشکلی در تامین زنجیره غذایی نان در استان نبوده و این اداره کل نسبت به پیگیری اموارات محوله بصورت شبانه‌روزی در راستای ارائه خدمات به هم استانی‌های عزیز در حال انجام وظیفه است.

ادامه مطلب

برترین ها