با ما همراه باشید

سیاست

زاکانی به نفع رئیسی کناره‌گیری کرد

علیرضا زاکانی از ادامه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری 1400 انصراف داد.

منتشر شده

در

زاکانی به نفع رئیسی کناره‌گیری کرد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،علیرضا زاکانی پس از حضور در امامزاده علی اکبر (ع) چیذر و در جوار مرقد فرمانده شهیدش حاج محمود (عبدالله) نوریان از حضور در عرصه انتخابات کناره گیری کرد.

 

زاکانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: با توجه به اقبال فراوانی که از آیت الله رئیسی شده است من ایشان را اصلح می‌دانم و خودم هم به ایشان رای میدهم و امیدوارم با انتخاب ایشان اصلاحات اساسی در کشور انجام شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: نکته اول حضور پرشور در انتخابات است که به فضل الهی امکانی را فراهم می کند که نظام اسلامی در مقابل اغیار و بیگانگان بتواند سربلند باشد و از این طریق بتوانیم استحکام نظام را دنبال کنیم.

آقای زاکانی گفت: نکته دوم ناظر به صحنه رقابت است؛ بنده صادقانه وارد این رقابت شدم و برنامه اداره کشور را با کادر خوب، جوان و فعال متخصص از سالیان قبل با دوستان عزیزمان در جریان های دانشجویی و سیاسی مهیا کردیم که امروز این توفیق را داشتم در عرصه رقابت حاضر شوم اما در این عرصه به شرایطی رسیدم که از نظر عقلی و شرعی ادامه این رقابت را نادرست می دانم.

وی افزود: به واسطه اینکه جناب آقای رئیسی با آن سابقه خوب و پیشینه مطلوب خدمتگزاری و اقبال بسیار بالایی که مردم به حمد خدا به این سید اولاد پیغمبر و اهل فضل و دانش دارند، ایشان را اصلح و رقابت با ایشان را خلاف می دانم.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیاست

سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست

سردار سلامی با تاکید بر اینکه وقایع جهان امروز قابل کتمان نیست و همه چیز در لحظه به جهان مخابره می‌شوند، گفت: واقعیت این است که سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست و اسلام بر اساس حقیقت ذاتی خود چنین اجازه‌ای را به مسلمانان نمی‌دهد.

منتشر شده

در

توسط

سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم اجلاسیه کنگره 3535 شهید استان زنجان، اظهار داشت: امروز خداوند متعال این افتخار بزرگ و این توفیق عظیم را شامل همه حاضران در این مجلس معنوی و باشکوه کرد تا به میهمانی شهیدان عالی مقام در مصلی شهر شهید پرور زنجان، حضور و توفیق یابیم.

وی گفت:من به حضور در میان مردم زنجان افتخار می‌کنم، چرا که این مردم دست بریده را دوست دارند و به یاد آن قهرمان در روز هشتم محرم به پا می‌خیزند و الگوی آن‌ها علمدار و مظهر غیرت الهی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه می‌دانیم که مردمان هر جامعه‌ای شبیه همان چیزی می‌شوند که به آن عشق می‌ورزند و به پای آن اشک می‌ریزند، افزود: مردم زنجان هم به همان سبک و سیاق الگوی خود، هر جا که پیشوای امت نیاز بداند حضور شرافتمندانه دارند، به همین دلیل حضور در بین این مردم یک افتخار است.

سردار سلامی تصریح کرد: هر جا که اسلام و پیشوای امت نیاز بداند مردم زنجان در قلب حادثه و واقعه حضور شرافتمندانه دارند و از این جهت حضور در جمع این مردم یک افتخار الهی است چرا که زنجان را با ستارگان پر فروغ در آسمان فداکاری با 3535 شهید، با مردان بزرگی که ضامن عزت دائمی ما شدند و مردان جانبازی که ضامن عظمت و شکوه و جاودانگی اسلام در این سرزمین شدند، می‌شناسند.

وی افزود:واقعیت این است که شهادت و شهید ضامن سعادت مسلمانان است، چرا که هر زمان خورشید اسلام در عالم درخشش گرفت همه مستکبران، اشرار عالم، منافقان و کافران در مقابل طلوع این خورشید ایستادند و این شیوه آن‌ها از زمان پیامبر اسلام (ص) که پیام حریت را می‌خواند تا این مقطع ادامه یافته است، تا نور را خاموش کنند.

فرمانده سپاه تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران برای بازگرداندن مجد و عظمت از دست رفته و احیای دوباره تمدن اسلام و برای جاری شدن وحی در جامعه و عبادت و پرستش خداوند و جایگزین کردن اخلاق و ایمان به جای شرک کفر و الهاد و ابتذال و عزت و افتخار مسلمانان به پیروزی رسیده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا ارمغان آورندگان امنیت و آرامش جامعه هستند و البته که شهدا هرگز نمی‌میرند و به تعبیر خداوند نزد خداوند روزی می‌خورند و شادمان از آنچه که خداوند به آن‌ها بخشیده است، افزود: خانواده‌های شهدا هم به همین سبب باید شادمان باشد، چرا که خداوند به شهدای آن‌ها شادمانی داده است و طبق وعده الهی شهدا به خانواده‌ها بازگردانده خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه راه‌کار رسیدن به عزت، اقتدار، آرامش و رفاه را در دنیای نابرابر امروز ایستادگی و مقاومت اعلام و تاکید کرد: بر حسب شاخص‌های موجود مستکبران به دلایلی از جمله غارت ثروت‌ کشورهای دیگر از همه لحاظ از جمله ثروت و داشتن سلاح قدرتمند هستند و بر عالم مسلط شده‌اند چرا که نمی‌توانند قدرت و شوکت اسلام و مسلمانان را ببینند و باید بدانیم که آنها شوکت و قدرت خود را بدون در اختیار داشتن امکانات مسلمانان کامل نمی‌دانند.

سردار سلامی با بیان اینکه قلب سیاست دشمن برای تسلط بر جهان اسلام و مسلمانان، ایران اسلامی است، تصریح کرد: برای همین استکبار تمام توجه خود را متوجه این جغرافیای مهم اسلام کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: به فضل الهی و قوت رهبر حکیم که از منطق قرآن الهام می‌گیرد و صلابت پیشوایان معصوم ما که در قامت بلند و قلب مطمئنه و ذهن آگاه بیدار او متجی بوده و عمود خیمه تمدن اسلامی است، ملت‌های مسلمان به ویژه ایران که از تاریخ آموخته است که به کلام رهبرشان گوش فرا داده و حرکات خود را با آهنگ حرکات ایشان تنظیم کنند، در میدان و صحنه باقی مانده و صبر  جهاد می کنند تا  دشمن را از سرزمین‌های اسلامی دور کنند.

وی گفت: دشمن علاقه‌مند به خیمه زدن در کشورهای اسلامی است اما هنر انقلاب اسلامی این است که قدرتی موثر از مسلمانان ساخته و شهادت آرمان امت اسلامی باشد تا وقتی خداوند اذن می‌دهد که امام حسین (ع) در راه اسلام، فدا شود جان ناقابل ما نیز در مقابل اسلام فدا شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اسلام در لبنان، سوریه، عراق، یمن و اقصی نقاط عالم اسلام قدرت ساخته و در مقابل این تهاجم مقاومت می‌کند در حالی که دشمن آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و شادابی و طروات گذشته در دشمنان نیست و رهبران آنان افسرده و سربازان آنان خسته و سلاح‌هایشان فرسوده است اما مسلمانان با نشاط در جستجوی شهادت بوده و از پای نایستاده‌اند و در حال حرکت هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: وقتی حاج قاسم سلیمانی و مهندس المهدی در عراق شهید شدند این موضوع نشان داد که دشمن تحمل تاثیر این مردان را ندارد و این موضوع برای آمریکا قابل تحمل نیست.

سردار سلامی ادامه داد: شهیدان شما نظاره گر این تاریخ دل انگیز بوده و رهبر عظیم ما تا به امروز 32 سال است این پرچم را به دست گرفته و با دستان ایشان به حول و قوه الهی این پرچم به دست حضرت ولیعصر سپرده خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب بیرق هدایت انقلاب را در پیچیده‌ترین مقطع تاریخ به دست گرفت، افزود: ایشان یک سیاست قدرتمند را در پیش گرفت و دست‌های قدرتمندان را بست و ضمن اینکه آزادی عمل برای مسلمان فراهم شد، برای ایران بزرگ هم مسیر پیروزی و توسعه فراهم شد. 

وی با تاکید بر اینکه استکبار در حال فرار از منطقه است و جانی برای ادامه و عمل در میدان ندارد و امریکا بیش از هر زمان دیگری در حاشیه وقایع قرار گرفته است، ادامه داد: در نبرد سیاسی اسلام و مسلمانان پیروز شده‌اند این یک واقعیت است، چرا که ما از متن میدان سخن می‌گوییم که شاهد آن فرار دشمن را با آن شکل و شمایل رسوا کننده از افغانستان است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه وقایع جهان امروز قابل کتمان نیست و همه چیز در لحظه به جهان مخابره می‌شوند، تصریح کرد: واقعیت این است که سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست و اسلام بر اساس حقیقت ذاتی خود چنین اجازه‌ای را به مسلمانان نمی‌دهد.

این مسئول یادآور شد: این امت هر گاه ایستادگی کرده است موفق بوده و امروز ما در فرازهای آخر و در آستانه فتح قله‌های بزرگ هستیم که در برابر تحریم ایستاده و فشار سیاسی را پشت سر گذاشته و عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای دشمن را بی‌اعتبار کرده و قدرت خود را به جهانیان نشان می‌دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت ولایتمداری مردم ایران اسلام عزیز و میراث ماندگار شهیدان باقی مانده و دشمنان در خاری و ذلت هستند.

سردار سلامی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان، گفت: این کنگره در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ابوالفضلی زنجان برگزار شده است.

ادامه مطلب

سیاست

مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها

استاندار زنجان گفت: مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها، زیرا اصل مدیریت نگاه به اهداف کلان است و من همچون لوکوموتیوی خواهم بود که مدیران با هر سلیقه ای که باشند برای توسعه استان و افزایش رفاه مردم، به دنبال من حرکت خواهند کرد.

منتشر شده

در

توسط

مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در آیین معارفه خود که با حضور وزیر کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه هر دولت بر اساس شعارها و ارزش هایی که به آن گرایش بیشتری دارد گام برمیدارد، اظهار داشت: من معتقد به دو اصل مهم «کفر به طاغوت» و «اقامه عدل» هستم.

وی با تاکید بر اینکه کفر به طاغوت تنها به معنی جنگ یا عدم تعامل و یا حتی عدم تبادل دانش نیست، افزود: این اصل به مفهوم حفظ استقلال و هویت ایمانی در نظام اسلامی است و همانگونه که انقلابی اسلامی منادی حیات طیبه است، باید هویت ایمانی که انقلاب اسلامی به ما داده را حفظ نماییم.

مقام عالی اجرایی استان ادامه داد: در حوزه نظامی با خِرد و اندیشه والایی که حاکم بوده به استقلال دست یافته ایم و بسیاری از گزینه ها و تهدیدها از روی میز برداشته شده ولی برای دستیابی به استقلال اقتصادی نیازمند همت بیشتری هستیم.

استاندار جدید زنجان اولین هدف خود در استان را افزایش تولید ناخالص داخلی برشمرد و خاطرنشان کرد: استان زنجان با برخورداری از 1.3 جمعیت و 1.3مساحت کشور، در سهم تولید ناخالص داخلی نزدیک به 1 درصد کشور است که باید برای ارتقاء این عدد تلاش نماییم تا سهم هر شهروند از سرانه تولید ناخالص ملی افزایش یابد.

وی با تاکید بر ضرورت تسهیل و حمایت از سرمایه گذاری در استان، اظهار داشت: با تسهیل، کارگشایی و همراهی با سرمایه گذاران تلاش می کنیم استان زنجان را جای بهتری برای سرمایه گذاری و در نهایت جای بهتری برای زندگی کنیم.

محسن افشارچی توجه به صادرات را مهم دانست و تصریح کرد: باید سبد حرکتی مدیریتی استان را متنوع کرده و در کنار توجه به حوزه صنایع و معادن، به اقداماتی نظیر توسعه اقتصاد دیجیتال نیز توجه جدی تری داشته باشیم.

توسعه حوزه حمل و نقل و تسهیل در جابجایی ها برای افزایش سرمایه گذاری و توسعه امر گردشگری از دیگر نکات مورد تاکید مقام عالی استان بود.

وی با اشاره به اهمیت جلب رضایت عامه مردم، ابراز امیدواری کرد: با حفظ ارزش پول ملی و پرهیز از کسری بودجه، علیرغم انقباضی شدن بودجه در سالهای اخیر و دشواری که برای اداره استان ها پیش می آید می توان از رشد تورم اقتصادی در جامعه و افزایش فشار اقتصادی بر مردم جلوگیری کرد.

استاندار زنجان در بیان اهمیت توجه به امر عدالت با بیان اینکه عدالت فقط جنبه اقتصادی ندارد، بلکه جنبه اجتماعی هم باید مدنظر قرار گیرد، خاطرنشان کرد: با بهره گیری از تکنولوژی و نرم افزارها در راستای توسعه عدالت و مردمی شدن اقتصاد گام برمیداریم و به توسعه روستاها در کنار عمران و آبادانی شهرها باید توجه ویژه داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان، عدالت را موجب کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه دانست و گفت: عدم استفاده درست از منابع انسانی موجود و بوجود آمدن مخاصمه و اصطکاک در میان مدیران و سرمایه های انسانی نوعی سوزاندن سرمایه انسانی و کفران نعمت است.

وی ابراز امیدواری کرد: مرا با برآیند کارم قضاوت کنید نه با انتصاب ها، زیرا اصل مدیریت نگاه به اهداف کلان است و من همچون لوکوموتیوی خواهم بود که مدیران با هر سلیقه ای که باشند برای توسعه استان و افزایش رفاه مردم، به دنبال من حرکت خواهند کرد.

ادامه مطلب

سیاست

وزیر کشور:برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور اقدامات بسیاری صورت گرفته است و امروز به کوری دشمنان نظام و ملت در نقطه جهش قرار داریم، بیان کرد: ما باید برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

منتشر شده

در

توسط

وزیر کشور:برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،احمد وحیدی در مراسم تودیع و معارفه استانداران زنجان با اشاره به اینکه تلاش زیادی صورت می‌گیرد که ما را به چیز دیگری مشغول کنند و توطئه‌های زیادی صورت می‌گیرد، اظهار داشت: توطئه‌های فرهنگی و توطئه‌های اجتماعی، جنگ رسانه‌ای و اقتصادی و همه این موارد برای منحرف کردن از مسیر اعلی است.

وزیر کشور با بیان اینکه مردم ایران در مسیر خود مستحکم ایستاده است، گفت: مردم ظهور را با همه وجود خود می‌طلبند و در این راه شهید می‌دهد و استوار است و این ایستادگی مردم ایران در مقابل تحریم‌ها و فشارها بی‌نظیر و بهت آور است و برای ذهن‌های مادی قابل تحلیل نیست.

وی با بیان اینکه همه عالم یک بار دیگر به وضوح و با همه تلاش ایستاده‌اند تا ملت ایران را به زانو در بیاوردند، تصریح کرد: دشمنان اگر در جبهه جنگ نتوانستند و اگر در جبهه امنیت ناموفق بودند و اگر در جبهه اقتصادی نتوانستند و اگر در سیاست خارجی شکست خوردند، تصورشان این است که در جبهه اقتصادی ما را به زانو در بیاورند، اما در پس این تلاش‌ها مردم با حضور در پای صندوق‌های رای به دشمن گفتند که ما خود آینده کشور را رقم می‌زنیم و اجازه دخالت به بیگانه‌ را نمی‌دهیم.

وحیدی عهده‌دار شدن مسئولیت در بدنه نظام اسلامی برای خدمت به مردم که همواره پشتیبان نظام بوده‌اند را مهم دانست و گفت: ما محکوم به پیروزی هستیم، دولت سیزدهم به اراده الهی و توجه معصومین و خواست ملت شهیدپرور در جایگاه خدمتگزاری قرار گرفته است و باید به دشمن نشان دهد که حتما در این میدان پیروز می‌شود.

وی زنجان را که در کشور به نام پایتخت شور و شعور حسینی مشهور است را لقب شایسته این خطه عنوان کرد و ضمن گرامی داشتن یاد شهید شهریاری و احترام به مقام والای ۳۵۳۵ شهید استان افزود: تلاش‌های استاندار قبلی زنجان برای توسعه ستودنی است.

وزیر کشور با بیان اینکه استاندار جدید زنجان فردی فرهیخته و پرتوان است و ما امیدواریم شاهد تغییرات و تحولات اساسی در توسعه استان در تمامی بخش‌ها باشیم تصریح کرد: باید برای توسعه استان همه باید تلاش کنند.

وحیدی با اشاره به اینکه باید همه تصمیم بگیریم که استان زنجان به لحاظ نبود فساد اداری نمونه باشد، گفت: در این صورت می‌بینیم که از دل همین اتفاقاتی که در سطح استان خیلی به نظر نیاید چه اتفاقات مهمی می‌افتد و چه محرومیت زدایی رخ می‌دهد.

وی افزود: یا می‌توان تصمیم گرفت که در زنجان فقیری نباشد که به همت مسولان شدنی است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در کشور اقدامات بسیاری صورت گرفته است و امروز به کوری دشمنان نظام و ملت در نقطه جهش قرار داریم، بیان کرد: ما باید برای داشتن دولت اسلامی دست به دست هم دهیم و تلاش کنیم.

وحیدی با اشاره به اینکه در دولت اسلامی نیت الهی است و تنبلی نیست، گفت: در دولت اسلامی بیکاری و تعطیلی نداریم و در آن بهره‌وری بالاست و منابع طبیعی زایل نشده و اسراف و تبذیر وجود ندارد و ارزش‌ها در آن حرف نخست را می‌زند.

منبع:فارس

ادامه مطلب

برترین ها