با ما همراه باشید

اجتماعی

رونق تولید در ایجاد بازارچه‌ها و کارگاه­های صنایع‌دستی زنجان

استاندار زنجان گفت: توسعه و ترویج فرهنگ تولید صنایع‌دستی در رونق اقتصادی استان مؤثر است و می‌تواند در اشتغال ارزان‌قیمت تأثیرگذار باشد.

منتشر شده

در

رونق تولید در ایجاد بازارچه‌ها و کارگاه­های صنایع‌دستی زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح‌الله حقیقی در جلسه کارگروه امور زیربنایی استان با اشاره به اینکه مانع زدایی، پشتیبانی و تولید به‌عنوان مطالبات رهبر معظم انقلاب و اهداف کلان کشور و چارچوبی کلی مشخص‌شده‌اند، عنوان کرد: در خصوص گردشگری کشاورزی، معدنی، آبی و سلامت اقدامات خوبی در سطح استان انجام‌شده است. بی‌تردید این مسیر نیازمند تعریف استراتژی، راهبرد، سیاست، برنامه، هدف‌های عملیاتی، اقدام و تعریف پروژه است و با توجه به صنایع‌دستی متنوع و صنعتگران خوش‌ذوق در این منطقه می‌توان با احداث بازارچه دائمی صنایع‌دستی در شهرستانها افزایش بیش‌ازپیش حضور گردشگران را شاهد باشیم

استاندار زنجان افزود: «ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی بالایی که در این استان وجود دارد امکان جذب گردشگران داخلی و خارجی را پس از دوران کرونا افزایش خواهد داد و این امر ضرورت توجه ویژه مسئولان و کارشناسان استانی به حوزه گردشگری و میراث‌فرهنگی به‌عنوان محور توسعه استان برای ایجاد زمینه لازم جهت سرمایه‌گذاری و کارآفرینی در این صنعت را می‌طلبد.»

حقیقی گفت: «روستاهای استان زنجان نیز در زمینه­های گردشگری تاریخی، طبیعی و اکوتوریسم توانمندی‌های مناسبی دارد و هم‌چنین توسعه صنعت گردشگری در روستاها می‌تواند به گردش اقتصادی و همچنین اشتغال‌زایی در این مناطق کمک کنند.»

وی با بیان اینکه مجتمع‌های گردشگری خود به‌عنوان یک جاذبه و محرک برای جذب گردشگر عمل می‌کنند، افزود: «امیدواریم با جذب متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی  و توسعه این اماکن بتوانیم ارائه خدمات مناسب به گردشگران موفق‌تر عمل کنیم.»

استاندار زنجان پس از استماع این گزارش توسط مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع­دستی استان در این دیدار از تلاش‌های انجام‌شده تقدیر کرد و گفت: «توسعه زیرساخت‌های گردشگری، ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی و به‌تبع آن اشتغال‌زایی، حفاظت و مرمت آثار تاریخی بسیار حائز اهمیت است.

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اجتماعی

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

استاندار زنجان بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

منتشر شده

در

توسط

باید با ابزار راه شهیدان مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، محسن افشارجی در کنگره 3535 شهید استان زنجان با بیان اینکه شهدا عندربهم یرزقون هستند، پس قدردانی ما از این آسمانی‌های خیلی جای بحث ندارد، اظهار داشت: این کنگره می‌تواند نماد قدردانی از خانواده شهدا محسوب می‌شود، چرا که حقشان هم بود که از بودن عزیزانشان در کنارشان بهره ببرند ولی از این حق گذشتند که به اقتدار کشورشان کمک کنند.

وی تصریح کرد: برگزاری چنین کنگره‌هایی به عنوان نماد تشکر از خانواده‌های شهدا است که اگر چه حقشان بود در کنار عزیزان باشند اما از آنها گذشتند تا انقلاب حرکت جدیدی را در دنیای نوین امروز آغاز کند.

استاندار زنجان خاطر نشان کرد: برگزاری این کنگره در واقع تشکر از ایثارگران و جانبازان نظام اسلامی و مردم همیشه در صحنه‌ای است که برای پاسداشت انقلاب تا پای جان ایستاده‌اند.

افشارچی با بیان اینکه خداوند در قرآن برای شهدا صفاتی را بیان می‌کند، ادامه داد: یکی از این صفات معامله با خدا است که پاداش آن را بهشت تعیین کرده است. 

استاندار زنجان ادامه داد: شهدا الگویی برای سلوک فردی و اجتماعی و حکمرانی محسوب می‌شوند و همانگونه که در قرآن کریم آمده است شهدا با معامله با خداوند متعال جنت را به دست آوردند.

وی با بیان اینکه کسانی که شهید می‌شوند شهید زندگی می‌کنند و هر جا در مقابل خوف و حزن باخته‌ایم در برابر دشمن نیز ایستادگی کم بوده است، افزود: شهدا در برابر دشمنان نترسیده و خوف و حزن به خود راه ندادند تا پیروز شدند.

این مقام مسئول بر ضرورت الگوگیری از راه و سیره شهدا در جامعه اسلامی تاکید کرد و گفت: با ابزار راه شهیدان باید مسیر انقلاب اسلامی را ادامه دهیم.

ادامه مطلب

اجتماعی

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان از بازگشت عرضه بنزین و نفتگاز به روال استفاده از کارت سوخت در جایگاه های استان خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

بازگشت آرامش به جایگاه های عرضه سوخت

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حمید حبیبی اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی و جهادی کارکنان، سیستم عرضه سوخت در جایگاه ها احیا و به حالت عادی و با استفاده از کارت سوخت بازگشت.

وی افزود: هم استانی های عزیز می توانند بدون هیچگونه دغدغه و مشکلی از سهمیه ۱۵۰۰۰ریالی موجود در کارت سوخت شخصیشان استفاده کرده و بنزین یا نفتگاز دریافت کنند.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان تصریح کرد: از ۶۰ باب جایگاه عرضه کننده بنزین و نفتگاز موجود در استان، تعداد ۳۵ جایگاه سیستم سامانه هوشمند در آن ها بارگذاری شده و طبق جدول، سوخت عرضه می کنند.

ادامه مطلب

اجتماعی

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان از آغاز فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه خبر داد.

منتشر شده

در

توسط

فعالیت راهدارخانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از نیمه آبان ماه آغاز می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جواد یوسفی  اظهار داشت: با توجه به آغاز فصل سرما و ضرورت حضور راهداران در جاده‌های استان زنجان، ۳۰ راهدارخانه در استان آماده خدمات‌رسانی می‌شوند.

وی با بیان اینکه فعالیت راهدار خانه‌های مناطق کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان زنجان از ۱۵ آبان ماه آغاز می‌شود، افزود: مابقی راهدارخانه‌ها از اول آذرماه فعال می‌شوند.

این مسئول خاطرنشان کرد: در حال حاضر راهداران استان زنجان در آمادگی کامل بوده و در صورت نیاز خدمات‌رسانی می‌کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان ادامه داد: بیش از ۳۰ راهدارخانه با ۵۰۰ نفر نیرو و ۲۶۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات راهداری در ایام زمستان به هم‌وطنان خدمات‌رسانی می‌کنند.

یوسفی عمر ناوگان راهداری استان زنجان رابین ۲۰ تا ۲۵ سال عنوان کرد و کرد و گفت: تعمیر و نگهداری این ماشین‌آلات نیازمند ۶ میلیارد تومان اعتبار است که تاکنون ۳ میلیارد آن تخصیص‌یافته است.

وی بیان کرد: هر چه اعتبار برای نوسازی ناوگان راهداری افزایش یابد خدمات بهتری ارائه می‌شود اما تلاش این ناوگان ارائه خدمات به بهترین شکل با همین اعتبارات است

ادامه مطلب

برترین ها