با ما همراه باشید

اجتماعی

روند شیوع ویروس در کل کشور و استان زنجان نزولی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان به سرعت گرفتن واکسیناسیون و قرار گرفتن زنجان در بین چند استان برتر اشاره کرد و گفت: روند شیوع ویروس در کل کشور و استان زنجان هم نزولی است.

منتشر شده

در

روند شیوع ویروس در کل کشور و استان زنجان نزولی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه شرایط مساعد امروز نباید ما را گول بزند چرا که این وضعیت به سرعت قابل برگشت و وارد شدن به پیک ششم بیماری کرونا است؛اظهار داشت:این ویروس هزار چهره به راحتی سیستم ایمنی بدن را دور می زند، تبدیل شکل می دهد و می تواند رفتار جدیدی را از خود نشان دهد.

وی به شهادت ۶ نفر از کادر درمان فعال در مراکز درمانی استان اشاره و عنوان کرد: پس از گذشت ۲۰ ماه کارنامه قبولی در مدیریت پیشگیری و مقابله با بیماری ارائه شده که این مهم با همکاری تیمی و دستگاههای متولی امر بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه زنجان در زمینه تزریق واکسیناسیون جزو سه استان اول بوده و بیشترین تزریق را داشت، افزود: در حال حاضر ۹۰ درصد جمعیت بالای ۱۲ سال استان دوز اول واکسن و ۸۳ درصد واکسن نوبت دوم را دریافت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در ماههای اخیر کندی در روند واکسیناسیون وجود داشت که امری طبیعی بود، اظهار داشت: تفکراتی در جامعه وجود اشت که عده ای را برای واکسن زدن بی رغبت کرده بودند.

قزلباش با بیان اینکه در مجموع یک میلیون و ۴۶۳ هزار دوز واکسن در استان زنجان تزریق شده است و مراکز تجمیعی واکسن همچنان آماده خدمات رسانی هستند؛خاطر نشان کرد:قبل از شیوع بیماری کرونا ۲ هزار تخت برای بیماران در زمینه‌های مختلف در استان زنجان وجود داشت که با شیوع بیماری کرونا بخشی از خدمات دچار آسیب جدی شد اگر چه سعی کردیم مابقی خدمات استمرار یابد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه ابلاغ تعرفه پزشکان روند خاص خود را دارد، افزود: این تعرفه در ارائه خدمات با کیفیت بسیار مهم است هر چند باید نسبت به قیمت تمام شده خدمات هم توجه کرد، ضمن اینکه در این حوزه تابع نظر دولت هستیم.

قزلباش با تاکید بر اینکه دانشگاه روزهای سختی را پشت سر گذاشته است، تصریح کرد: با شیوع کرونا بخشی از خدمات این دانشگاه دچار آسیب شد که در مجموع وضعیت را تحت تاثیر قرار داد.
قزلباش با بیان اینکه ۵۰ درصد بودجه دانشگاه از محل درآمدهای اختصاصی است، ادامه داد: سال گذشته ۳۸ درصد از این درآمدهای این حوزه کاهش یافت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به مطالعات انجام شده در بخش سرپایی با کاهش ۳ برابری مواجه هستیم، گفت: علم و تجربه ثابت کرده است که اگر پیک دیگری برای کرونا روی دهد آسیب‌های بیشتری را وارد کرده است.

در ادامه

ادامه مطلب
تبلیغات
برای افزودن دیدگاه کلیک کنید

یک پاسخ بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اجتماعی

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت:منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود و برای نسل‌های بعدی هم بماند که با توجه به اهمیت موضوع حفظ، احیا، توسعه و بهره‌برداری اصولی از این منابع ارزشمند به عنوان اقدامی استراتژیک به جدیت دنبال می‌شود تا همه مردم از این منابع منتفع شوند.

منتشر شده

در

توسط

منابع طبیعی باید در قالب ثروت عمومی حفظ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو با بیان اینکه منابع‌ طبیعی جزو انفال محسوب می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اهمیت موضوع و اینکه اداره انفال تشکیلاتی قوی می‌طلبد، به همین خاطر جلساتی در این خصوص در این اداره‌ کل برگزار می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه پرداختن به مسئله کشاورزی و منابع‌طبیعی امری اجتناب‌ناپذیر است، گفت: احادیث بسیاری در رابطه با چگونگی بهره‌برداری از منابع خدادادی نقل شده و رهنمودهای امام و رهبری نیز در این ارتباط روشنگر است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: هدف ما مشارکت دادن مردم در حفاظت و نگهداری از منابع طبیعی و ایجاد تولید ثروت برای مردم است و هر قانونی باید در جهت منفعت عمومی مردم است.

ادامه مطلب

اجتماعی

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

همزمان با سراسر کشور آزمون جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی در کانون زبان ایران شعبه استان زنجان برگزار شد.

منتشر شده

در

توسط

آزمون کتبی جذب و تربیت مدرس کانون زبان ایران در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،آزمون کتبی دوره جذب و تربیت مدرس حرفه‌ای زبان انگلیسی کانون زبان از ساعت ۱۰صبح روز جمعه ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱همزمان با سراسر کشور در کانون زبان ایران شعبه زنجان برگزار شد.

گفتنی است؛ ۳۰ نفر در این آزمون کتبی به منظور جذب در سه سطح کودکان، نوجوانان و بزرگسالان شرکت کرده‌اند و پذیرفته شدگان در چهار مرحله بعدی شامل فعالیت‌های مکتوب ارزشیابانه دوره‌های آکادمیک-تربیتی، ارزشیابی مکتوب دروس کلاس محور، مصاحبه و ارائه درس عملی کانون محور (دمو) مورد ارزشیابی قرار می‌گیرند.

شرکت کنندگان در این آزمون می‌توانند از تاریخ چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت جهت مشاهده نتایج به آدرس www.register.ili.ir مراجعه کنند.

کانون زبان ایران در حال حاضر  سه شعبه در شهر زنجان و یک شعبه در شهرستان ابهر دارد که  به مخاطبان خود خدمات رسانی می‌کند.

ادامه مطلب

اجتماعی

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه با اجرای طرح تامین قیر رایگان از سوی دولت و مشارکت دهیاران تاکنون اقدامات مناسبی در زمینه آسفالت معابر روستاهای این استان برداشته شده‌است، افزود: در سال جاری، 560 میلیارد ریال اعتبار از محل قیر رایگان برای آسفالت معابر روستاهای استان اختصاص یافته است.

منتشر شده

در

توسط

اختصاص 560 میلیارد ریال اعتبار قیر رایگان برای آسفالت معابر

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: براساس برنامه‌ریزی به عمل آمده از محل قیر رایگان، آسفالت معابر 100 روستای این استان در سال جاری با مشارکت دهیاری ها پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: اعتبارات قیر یارانه ای فرصت خوبی برای بهسازی محیط‌های معابر روستایی در راستای ارتقا بهداشت محیط عمومی، هدایت آب‌های سطحی، ارتقا کیفیت محیط زندگی، ایجاد نشاط و انگیزه برای تثبیت جمعیت در روستاها که خواستگاه تولید و احیای صنایع دستی و گردشگری روستاها است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: سال گذشته از محل قیر رایگان ،80 روستای استان با اعتباری بیش از 360 میلیارد ریال آسفالت شد.

خواجه ای خاطر نشان کرد: هیچ محدودیتی در زمینه سهمیه قیر رایگان و آسفالت معابر روستایی نداریم و آماده هستیم به هر میزانی که دهیاران مشارکت کنند، تامین نماییم تا روستاها از این کمک بهره مند شوند.

وی با بیان اینکه، باید با انجام برنامه ریزی های مناسب در جهت توسعه روستاها، فضای زندگی شایسته ای برای ساکنین روستاها فراهم نمود تا از این طریق روستاییان نیز فرصت زندگی و رشد و توسعه را داشته باشند، افزود: ساماندهی و اصلاح موجود، میزان و مکان گسترش آتی و نحوه استفاده از زمین برای عملکردهای مختلف در روستا سه محور اصلی در طرح هادی روستا به شمار می روند.

وی با تاکید بر اینکه، توسعه مناطق روستایی با ایجاد زیرساخت‌های لازم و زمینه های مناسب، از اهداف اصلی بنیاد مسکن است، گفت: باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

ادامه مطلب

برترین ها