اجتماعی

روند اجرایی پروژه های مسکن در شهرهای زیر 100 هزار نفر براساس برنامه زمان بندی شده پیش می رود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با بیان اینکه، خوشبختانه درصد زیادی از پروژه‌های مسکن ملی در شهرهای زیر 100 هزار نفر از روند پیشرفت خوبی برخوردار هستند، اظهار کرد: روند اجرایی پروژه های مسکن، براساس برنامه زمان بندی شده پیش می رود، به طوری که می توان گفت بخش اعظمی از این پروژه ها در مراحل مختلف اجرایی اعم از فونداسیون، اسکلت، سفت کاری و نازک کاری ، بیش از 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون این بنیاد،هزار و 242واحد مسکونی اعم از مسکن شهری و طرح نهضت ملی مسکن در دست اجرا و هزار و 733واحد به مساحت 223 هزار و 636 مترمربع نیز در دست طراحی دارد.

وی با اشاره به اینکه، پروژه های نهضت ملی مسکن در قالب 12 پروژه(1151 واحد مسکونی) در شهرهای هیدج، صائین قلعه ، خرمدره ، قیدار و ابهر به عهده بنیاد مسکن است که روند اجرای این پروژه‌ها با برنامه زمانبندی شده مطابقت دارد، یادآور شد: در اجرای پروژه ها تمامی نکات فنی ،مهندسی و ایمنی رعایت شده تا بهترین خدمات به مردم ارائه گردد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان با تاکید اینکه، استفاده از مصالح استاندارد در پروژه های نهضت ملی مسکن و رعایت مقررات ملی ساختمان مورد تاکید این نهاد بوده ، خاطر نشان کرد: توجه به کیفیت در کنار کمیت و اجرای دقیق و بموقع پروژه های و طرح های مسکن امری مهم بوده که در این میان می توان گفت؛ ساخت و سازهای عظیم در قالب طرح نهضت ملی فرصت مناسبی برای بهره گیری از مهندسان، متخصصان و کارگران بومی خواهد بود.

خواجه ای بر ضرورت تعامل هر چه بیشتر دستگاه‌های خدمات رسان در خصوص اجرای پروژه‌های نهضت ملی مسکن تاکید کرد و اظهار داشت: باید همه دستگاه های ذی ربط و خدمات رسان در فراهم کردن  و ایجاد زیرساخت ها در اجرای پروژه های مسکن پای کار باشند تا پروژه ها به موقع به مردم واگذار شود.

وی در ادامه از افتتاح فاز اول پروژه مسکن صائین قلعه در ایام الله دهه فجر سال جاری خبر داد و گفت: در حال حاضر پروژه 16 واحدی نهضت ملی صائین قلعه به اتمام رسیده و به زودی افتتاح خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان افزود: علاوه بر اجرای 12 پروژه در شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت، پروژه 368واحدی گلشهر زنجان نیز در قالب طرح نهضت ملی مسکن در شهر زنجان از سوی بنیاد مسکن آغاز شده است.

خواجه ای با بیان اینکه، این پروژه با طراحی 6بلوک و مساحت 52542 متر مربع و با پیشرفت فیزیکی 53 درصد در حال انجام است، خاطر نشان کرد: پیش بینی می شود با محقق شدن منابع مالی پروژه از طریق تکمیل آورده متقاضیان و تسهیلات بانکی، پروژه اوایل نیمه دوم سال 1402به متقاضیان تحویل شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا