اجتماعی

روستای زنگی حاج اصغر، برق‌دار شد

معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، از برق‌دار شدن روستای زنگی حاج اصغر از توابع بخش زنجان‌رود پایین خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسین سهیل با اعلام این‌که پروژه برق‌رسانی به روستای زنگی حاج اصغر به همت امور برق فرهنگ اجرا شد اظهار ت: اعتبار پروژه برق‌رسانی به این روستا از محل تفاهمنامه عوارض برق سال 1401 تامین گردید.

سهیل با اشاره به سکونت 12 خانوار در این روستا عنوان کرد: خوشبختانه 100درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان زنجان، از نعمت برق برخوردارند و روستای زنگی حاج اصغر یکی از روستاهای کم خانوار استان بود که با تلاش همکاران زمستان امسال را روشن سپری خواهد کرد. برق به عنوان یکی از زیرساخت‌های اصلی توسعه، می‌تواند در این روستا موجب ارتقای سطح کیفی زندگی اهالی و توسعه صنعت کشاورزی و دامداری در این روستا باشد و امید است با برخورداری این روستا از انرژی برق شاهد مهاجرت معکوس به روستای زنگی حاج اصغر باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و مهندسی شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، از اجرای 685متر شبکه فشار ضعیف در پروژه برق‌رسانی در این روستا خبرداد و افزود: در این پروژه 155 متر شبکه فشار متوسط و یک‌دستگاه ترانس 75 کاوا به کار گرفته شده و همچنین برای روشنایی معابر این روستا 24 دستگاه چراغ روشنایی نصب گردید.

گفتنی است تعداد روستاهای برق‌دار استان زنجان از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون از 7 روستای برق‌دار به 905 روستا رسیده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا