فناوری اطلاعات

روستای باغ دره شهرستان خرمدره به شبکه ملی اطلاعات متصل شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان اظهار داشت: این اداره کل تلاش می‌کند توسعه دسترسی ارتباطات و اینترنت برای همه روستاهای بالای 20 خانوار استان انجام پذیرد.

وی افزود: در سال‌های اخیر تلاش‌های بسیاری در سطح استان در زمینه توسعه شبکه‌های مخابراتی صورت گرفته و چند اپراتور تلفن همراه در استان مشغول به فعالیت هستند که گستره فعالیت آنها از ‌شهرها تا روستاهای دورافتاده، توسعه یافته است.

سرایی تصریح کرد: روستای باغدره از توابع شهرستان خرمدره، با جمعیت نزدیک به 200 نفر دارای 62 خانوار است که تا چندی قبل محروم از پوشش اینترنت مطلوب بود اما با تلاش کارشناسان حوزه ارتباطات در این روستا و احداث سایت همراه اول در سال گذشته، هم اکنون ارتباطات این روستا ارتقاء پیدا کرد و پوشش ارتباطی و خدمات نسل سوم تلفن همراه برقرار شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان گفت: امیدوارم جوانان روستای باغ دره از زیرساخت ارتباطی و اینترنتی ایجاد شده بهره برداری لازم برای فروش برخط محصولات روستای خود را به عمل آورند و گام موثری برای رونق اقتصادی روستای خود در قالب توسعه اقتصاد دیجیتال بردارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا