اقتصاد

روزانه 12الی 14 سگ ولگرد در شهر زنده‌گیری می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با بیان اینکه وجود سگ های ولگرد مشکل عموم شهرها شده است، گفت: پیگیر مدیریت این مساله هستیم و روزانه بین 12تا 14سگ ولگرد در شهر زنده گیری و به مکان مشخصی جهت عقیم سازی منتقل می شوند.

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، منصور مرادلو در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به ظرفیت اصحاب رسانه برای روشنگری حقایق و مطالبه‌گری جهت تسریع امور، اظهار داشت: در طول مدت بیش از چهار ماه فعالیت شهرداری، رضایت نسبی مردم به ویژه در بحث آسفالت را مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری زنجان در یک سال گذشته اقدامات متعددی در امور شهری انجام داده است تصریح کرد:شهرداری زنجان مهندس نقشه بردار، مهندس عمران و شهرسازی، مهندس تاسیسات و نیروی متخصص در حوزه آسفالت ندارد و براین اساس برای نظارت بر آسفالت معابر با صرف هزینه چند میلیاردی سراغ آزمایشگاه فنی مکانیک خاک رفتیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به دلایل کاهش 143دستگاه اتوبوس در سال‌های گذشته به 80دستگاه، اظهار کرد: 36دستگاه ناوگان شهری (اتوبوس) با ظرفیت 20تا 21نفر بالغ بر 60میلیارد تومان خریداری کرده‌ایم تا تسهیلی برای حمل و نقل عمومی هسته مرکزی و ترافیک شهر باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان به انعقاد قرارداد 134میلیارد تومانی شهرداری زنجان با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا برای احداث پارک هاشمی نژاد اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش داریم از ظرفیت این قرارگاه در اجرای پروژه های شهری در زنجان استفاده کنیم.

مرادلو افزود: بهسازی مسیر آرامستان حدفاصل سه راه امجدیه تا تقاطع شهید طارمی، بهسازی و تعریض کمربندی خیام، بهسازی منطقه گردشگری زنجانرود و خانه بوران از جمله طرح هایی است که در صددیم برای اجرای آنها از توانمندی و ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا بهره بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه پیش از این مسئولان استان از ظرفیت قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا استفاده ای نکردند ولی ما از اواخر شورای پنجم و حالا در شورای ششم پیگیر این موضوع هستیم.

وی در ارتباط با کیفیت آسفالت در برخی از مناطق شهر زنجان نیز گفت: بودجه آسفالت‌ریزی معابر شهر زنجان تاکنون 192میلیارد تومان بوده است، اما در برخی مناطق مثل گلشهر که پیمانکار خوب عمل نکرده بود، حدود 13میلیارد تومان عملیات برای آسفالت دوباره هزینه کردیم.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان همچنین از کمبود راننده در شهرداری خبر داد و افزود: به خاطر بازنشستگی رانندگان تعدادی از اتوبو‌سهای شهرداری امکان خدمت‌دهی ندارد، در حالیکه امسال 21 میلیارد تومان در بودجه شهرداری به پرداخت یارانه به رانندگان اتوبوس تعلق داشته و میانگین 840هزار تومان در روز به رانندگان اتوبوس یارانه می‌دهیم.

وی با اشاره به آنالیز و اسکن شهر در آزمایشگاه‌های تخصصی، در خصوص ایراد شهر برای آسفالت در رابطه با کُندی کار، بیان کرد: نوسانات قیمت قیر، اختصاص نیافتن قیر رایگان، تغییرات قیمت دستمزد، مصالح و شرکت نکردن پیمانکاران، کمبود ماشین‌آلات و نیروی انسانی، از جمله این موارد به شمار می‌رود.

مرادلو، نبود تجهیزات عمرانی، نیروی کار متخصص و پیمانکار کاربلد را از جمله دلایل ضعف عملیات استانی دانست و تاکید کرد: شهرداری بدهی به سایر ارگان‌ها ندارد و تحقق صد درصدی بودجه در چهار ماهه گذشته حاصل شده است.

وی با اشاره به هزینه 2میلیارد تومانی در عملیات عمرانی و کف‌سازی بازار سرپوشیده و بازار مسگرها، اظهار کرد: میراث‌فرهنگی یک ریال هم برای کف‌سازی بازار هزینه نکرده است.

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان از احیا و کف‌سازی راسته میوه‌فروشان تا کوچه باشگاه در طول یک ماه آینده خبر داد و گفت: در کوچه سیدلر زیرسازی تمام می‌شود و دیگر بن‌بستی در این منطقه نخواهیم داشت.

وی با اشاره به عملیات کف‌سازی چهارراه امیرکبیر، میدان انقلاب، دلجویی و خیابان طالقاتی در آینده نزدیک، یادآور شد: عملیات عمرانی کوچه‌های اطراف سبزه‌میدان و خیابان شهید انصاری طی چند ماه آینده شروع خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه تاکنون 8پارک افتتاح کرده‌ایم، گفت: مجتمع تجاری مهدوی کارمندان با 75 درصد پیشرفت، مجتمع تجاری گلشهر با 25درصد و مجتمع تجاری دروازه ارک با 60درصد فعالیت دارد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا